Laserowe cięcie stali – rozpocznij produkcję
Laserowe cięcie stali – praktyczne zastosowania.
Precyzyjne laserowe cięcie stali na wymiar to pewność jakości w każdym gotowym produkcie, dlatego elementy ze stali, obrobione laserowo, znajdują szereg różnych zastosowań. Kiedy rozejrzymy się wokół, dostrzec możemy naprawdę wiele przedmiotów, powstałych dzięki takiej właśnie obróbce. Począwszy od materiałów z blachy do budowy, rur, elementów małej architektury, ogrodzeń, balustrad, skończywszy na meblach, rozwiązaniach gastronomicznych, różnych przedmiotach codziennego użytku, narzędziach medycznych i chirurgicznych, nożach itd. Przedmioty wycięte przy pomocy lasera mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników.
Z nami możesz rozpocząć produkcję:
- detali dekoracyjnych,
- poręczy, balustrad, schodów, ogrodzeń,
- stelaży, stojaków, regałów,
- elementów gastronomicznych,
- elementów małej architektury,
- elementów wyposażenia wnętrz szkół, szpitali, sklepów, zakładów, warsztatów, magazynów, restauracji,
- konstrukcji stalowych,
- części zamiennych do maszyn i urządzeń oraz podzespołów dla różnych gałęzi przemysłu,
- wiele, wiele innych.
Laserowe cięcie stali – na czym polega?
Dawniej tradycyjnymi narzędziami do obróbki metali i cięcia stali były narzędzia ręczne lub mechaniczne, typu piła czy palnik. Dzisiaj firmy coraz częściej i coraz chętniej sięgają po nowoczesne technologie i rozwiązania, pozwalające im zwiększyć wydajność i efektywność działań. Specjaliści różnych gałęzi przemysłu produkcyjnego korzystają z przecinania stali za pomocą precyzyjnej wiązki światła laserowego, idealnie sprawdzającej się praktycznie w każdej dziedzinie. Laserowa obróbka metalu, charakteryzująca się uniwersalnością oraz precyzją, umożliwia wykonywanie wielu operacji technologicznych i wyróżnia się szerokim spektrum zastosowań. Wykorzystywanie tej metody obróbki pozwala w maksymalnym stopniu spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.
Kiedy promień lasera dotknie materiału (w tym przypadku stali), podgrzewa go do bardzo wysokiej temperatury. Powoduje to stopienie albo odparowanie materiału. Gdy promień się porusza, topi materiał, tnąc stal wzdłuż określonej linii lub konturu. Przy niektórych gatunkach stali stały strumień gazu wydmuchiwany jest na stal, a cięcie uzyskane w ten sposób ma dokładnie taką szerokość, jak promień lasera. Wiązkę laserową cechuje duża gęstość energii, co pozwala kształtować nawet trudno topliwe materiały, przy niewielkiej strefie wpływu ciepła, braku skrzywień, wypaczeń, za to przy dużej prędkości przebiegu procesu.
Laserowe cięcie stali jest cięciem bezdotykowym, co oznacza, że wycinarka laserowa nie dotyka bezpośrednio obrabianego materiału. Pozwala to na osiągnięcie najwyższej precyzji nawet na najmniejszych powierzchniach. Dzięki temu można usunąć nadmiar materiału z kawałków stali tudzież ukształtować kawałki w praktycznie dowolną formę, co pozwala dopasować je do wymagań i konkretnych potrzeb przemysłowych. Zaletą stosowania cięcia laserowego metali jest możliwość wyeliminowania konieczności prac postfabrycznych, mających na celu wykończenie elementów. Urządzenie laserowe, wykorzystując ciepło, pozwala przy okazji utwardzać zewnętrzne krawędzie materiału podczas procesu cięcia. Hartowanie nadaje trwałą i gładką krawędź bez konieczności wykańczania po użyciu lasera.
Laserowe cięcie stali – jaka stal się nadaje?
Wycinanie laserowe w metalu ma szeroki zakres oddziaływania. Wycinarki laserowe są idealnymi urządzeniami do pracy ze stalą o najrozmaitszych gatunkach i najróżniejszej grubości.
Do stali cieńszej – typu stal nierdzewna – wykorzystuje się sprężony gaz i zwiększoną moc lasera tnącego. Do obróbki stali o większej grubości – przykładowo: wzmocnione blachy – konieczne może się okazać zastosowanie specjalnej wycinarki laserowej CO2, o zwiększonej mocy.
Patrząc z praktycznego punktu widzenia, aby wybrać laser odpowiedni do obróbki danego rodzaju materiału, należy wziąć pod uwagę parametry takie jak: moc średnią wiązki laserowej, częstotliwość generowania impulsów laserowych, gęstość energii w pojedynczym impulsie, długość fali światła laserowego, jakość wiązki laserowej. Pozwoli to na zwiększenie precyzji i efektywności prac. Innowacyjne technologie laserowe w optymalny sposób spełniają swoje funkcje, albowiem mają zainstalowane niezwykle intuicyjne oprogramowanie, które – z niewielką pomocą operatora – może samodzielnie dostosowywać parametry cięcia w zależności od rodzaju metalu.
A baza materiałowa, na której można pracować, jest naprawdę szeroka:
- metal surowy, powlekany, szczotkowany, polerowany, anodowany, oksydowany,
- metale szlachetne (złoto, srebro),
- stal, stal nierdzewna, ocynkowana, galwanizowana, węglowa, konstrukcyjna,
- aluminium,
- nikiel,
- tytan,
- chrom,
- miedź,
- mosiądz,
- brąz.
Laserowe cięcie stali – zamów u nas!
Laserowa obróbka to samo “naj”, gdyż jest to metoda najnowocześniejsza, najszybsza, najdokładniejsza. Dzięki niej przemysł wzniesiony został na całkiem nowy poziom. Ceniona za uniwersalizm, możliwość wielu zastosowań, pełną automatyzację, możliwość ustawienia parametrów odpowiadających potrzebom klienta, szybkość, wygodę, ekonomiczność, niezwykłą precyzję (niemożliwą do osiągnięcia przy wykorzystaniu innych metod), bezpieczeństwo. Czy coś jeszcze trzeba dodawać?
Zapraszamy do współpracy. U nas znajdziesz lasery z całej Polski, gotowe do podjęcia Twojego zlecenia. Laserowe cięcie stali – nie czekaj, produkuj i zarabiaj już dziś.