Jakie szafki szkolne najlepiej zdają egzamin?

Wyobraź sobie szkolny korytarz. Jaki obraz masz właśnie przed oczami? Oprócz szeregu drzwi klasowych i okien, w takim miejscu od lat prym wiodą szafki. Szafki szkolne. Charakterystyczne dla szkół amerykańskich, bywają równie popularne w szkołach polskich, podstawowych i ponadpodstawowych. Są niezwykle funkcjonalne – to dzięki nim uczniowie nie muszą dźwigać w torbach ciężkich książek, strojów do ćwiczeń i innych przyborów. W szkołach najczęściej zauważysz szafki szkolne metalowe, które powstają dzięki technice cięcia laserowego. Dlaczego ta metoda jest tak chętnie wykorzystywana?

Metalowe szafki szkolne na wymiar – czym się wyróżniają?

Zamykane, przestronne szafki metalowe są idealnie przystosowane do szkolnych warunków. Dlaczego? Nie ukrywajmy – nie tylko dzieci, ale też nieco starsza młodzież, nie do końca dbają o otoczenie. Widok nastolatka, który wyważył drzwi lub urwał klamkę, może nie należy do codziennej rutyny, ale takie sytuacje mają miejsce. 

Dlatego właśnie szafki wykonane z metalu zawsze sprawdzą się w placówkach edukacyjnych – są najbardziej wytrzymałe i najtrwalsze. Niewrażliwe na uderzenia, obicia i wgniecenia, służą do przechowywania książek, zeszytów, odzieży i pozostałych szkolnych akcesoriów. Bezpieczne, zamykane na klucz, szyfr, a sporadycznie na kłódkę, są niezwykle uniwersalne.

Może zastanawiasz się, jak takie meble powstają? Otóż wymagane parametry szafek da się uzyskać techniką cięcia laserem. Ta nowoczesna technologia laserowego cięcia metalu umożliwia produkcję szafek w dowolnym wymiarze, kształcie i z dodatkowymi otworami. Laser tnie materiał precyzyjnie, nadając obrabianej powierzchni wymagany kształt. 

Produkcja szafek szkolnych – jak przebiega cięcie laserem?

Metalowe szafki szkolne na wymiar, które powstają z zastosowaniem techniki cięcia laserem, są tworzone zgodnie z oczekiwaniami klientów. Mają różne wymiary, grubości oraz udogodnienia – w tym dowolną ilość komór, półek, wieszaków, konfiguracji zamka i dodatkowych akcesoriów. Cięcie laserem umożliwia zarówno seryjną produkcję szafek, w dużych ilościach, jak i tylko kilku sztuk. Meble mogą mieć dowolny kolor, a nawet logo lub grafikę – wszystko zgodnie z wytycznymi.

Laser tnie metale różnego rodzaju, w tym stal konstrukcyjną, szlachetną, ocynkowaną, nierdzewną oraz aluminium. Zazwyczaj jest to zautomatyzowany proces, co przekłada się na oszczędność materiału, eliminacje ryzyka błędu i szybszy proces produkcyjny. 

Jeżeli chcesz zlecić produkcję nowoczesnych szafek metalowych szkolnych, dodaj u nas zapytanie. Twoja oferta trafi do setek Wykonawców, którzy określą termin realizacji zlecenia, jego koszt i inne ważne kryteria. Możesz wybierać spośród ogromnej ilości firm produkcyjnych z każdego zakątka w Polsce. Nawiążesz współpracę z przedsiębiorstwami, które idealnie spełniają Twoje oczekiwania. Nie musisz ich szukać – to fachowcy zgłaszają się do Ciebie!