Gięcie rur

Profesjonalne gięcie rur CNC. 

Porównaj oferty za usługę i wybierz najlepszą. 

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

  1. Wczytaj pliki

    Dodaj zapytanie

    Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

  2. Porównaj oferty

    Poczekaj na oferty

    Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

  3. Produkcja

    Nawiąż współpracę

    Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

  4. Wysyłka

    Wróć z kolejnym projektem

    Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy elementów giętych na zamówienie – przy pomocy giętarek sterowanych numerycznie – są teraz w 1 miejscu. 

Parki maszynowe naszych Partnerów wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia CNC. Łączymy w 1 miejscu setki firm CNC, zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Gięcie rur – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na gięcie rur (w tym: gięcie rur 3D), przygotowane dla Ciebie przez kilka lub kilkanaście firm CNC jednocześnie.

Pracujemy z profesjonalistami! 

Wszyscy nasi Partnerzy posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Usługę wykonasz na materiale własnym lub wycenisz z materiałem po stronie Wykonawcy. 

Gotowy na gięcie rur? 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert na gięcie rur.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

Z nami wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o gięcie rur, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny na gięcie rur przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Gięcie rurusługa.

Gięcie rur, gięcie metali, profili i płaskowników to metoda obróbki mechanicznej, mająca na celu odkształcenie plastyczne i nadanie odpowiedniego kształtu przestrzennego wybranym elementom.

Zrzeszamy szereg firm, specjalizujących się w usłudze gięcia rur, profili i płaskowników.

Zastosowania elementów giętych z rur, profili i płaskowników.

Gięcie w celu uzyskania rury, profilu czy płaskownika o skomplikowanym kształcie przestrzennym pozwala na wykorzystanie tych elementów przez różnorodne branże. Główne gałęzie przemysłu, w których używane są takie wyroby, to: rynek spożywczy, kolejnictwo, hydraulika, petrochemia, sprzęt budowlany, motoryzacja, przemysł maszynowy, sektor wydobywczy.

Zaawansowane oprogramowanie maszyn pozwala na łatwe programowanie takich elementów jak: oparcia krzeseł, łuki balustrad, poręcze itp. Gięte w ten sposób rury często wykorzystywane są do produkcji urządzeń objętych zaostrzonymi wymogami, określonymi przez normy przyjęte w ustawach – i mogą to być: wymienniki ciepła, instalacje chłodnicze, hydrauliczne czy pneumatyczne. 

Inne przeznaczenia to:

  • prowadnice, szyny,
  • konstrukcje łukowe hal,
  • konstrukcje kopuł,
  • zadaszenia wiat, przystanków,
  • zadaszenia łukowe, szklane, poliwęglanowe,
  • meble domowe, szkolne, biurowe,
  • sprzęt rehabilitacyjny i sportowy,
  • zwijane kołnierze z kątowników, profili itp.

W jaki sposób odbywa się gięcie rur?

Wykonywanie różnorakich instalacji czy rurociągów do transportu mediów oraz budowanie konstrukcji stalowych wymaga idealnego dopasowania elementów do potrzeb danego projektu. Zdarza się, że montaż rur czy profili w pierwotnej formie, o standardowych wymiarach i długościach dostępnych w ofercie handlowej producentów, nie jest możliwy i trzeba je poddać dodatkowej obróbce, jaką jest cięcie oraz gięcie do wymaganej formy. Umożliwia to dostosowanie materiału do indywidualnych wymagań i zapotrzebowania klienta.

Gięcie rur jest rodzajem technologii obróbki materiałów (najczęściej metalowych), polegającym na trwałej zmianie krzywizny przedmiotu obrabianego. Część włókien materiału ulega rozciąganiu, a część ścieśnianiu. Jeżeli chcemy, aby materiał nie uległ poważnym zmianom technicznym, a cały proces pozostał bez negatywnego wpływu na wytrzymałość materiału, musimy zadbać o dobranie odpowiednich parametrów całego procesu: mocy urządzenia, stopnia zgięcia. Oczywiście jako osoba zlecająca nie musicie sobie zawracać tym głowy. Po to powstała nasza platforma, by każdy mógł wykonywać z pasją i radością pracę, na jakiej zna się najlepiej: Wy zlecacie, my pośredniczymy, a o kwestie techniczne zatroszczą się nasi Partnerzy, specjaliści z danej branży.

Wracając jednak do gięcia… O wyginaniu mówimy, gdy przedmiot staje się w wyniku tejże obróbki zakrzywiony, a w sytuacji odwrotnej mamy do czynienia z prostowaniem. Odmianą wyginania jest zwijanie.

Trzeba pamiętać, że odkształcenia można przeprowadzać do pewnej wartości naprężenia, a po przekroczeniu jej może nastąpić uszkodzenie giętego przedmiotu. Przy rozciąganiu mogą powstać pęknięcia, a podczas ściskania – fałdy.  Metale bardzo plastyczne – przy tych samych grubościach kształtowanych elementów – można zginać na znacznie mniejsze promienie niż materiały twarde. Niebagatelne znaczenie mają też w tym przypadku różnego rodzaju wady powierzchniowe, jak: nierówności, naderwania i rysy. Mogą one przyspieszyć pękanie materiału. Z tego powodu elementy wykrawane należy giąć zawsze w ten sposób, aby zadzior, przy którym występują poprzeczne pęknięcia, znajdował się zawsze po stronie działających naprężeń ściskających. Aby zapobiec z kolei fałdowaniu, można stosować dociskacze lub wprowadzać dodatkowe naprężenia rozciągające.

Podczas gięcia następuje zmiana kształtu przekroju poprzecznego elementu giętego, spowodowana zwiększaniem się wymiarów poprzecznych warstw ściskanych oraz zmniejszaniem się wymiarów warstw rozciąganych. Ulegają temu zwłaszcza elementy cienkościenne. Są one podatne też na miejscowe wyboczenia, prowadzące do fałdowania. 

Dla normalnych stali niskowęglowych (w tym: stali konstrukcyjnej) odkształcenie powstałe w procesie gięcia nie powoduje żadnych problemów, gdyż materiał wykazuje jednakowe właściwości w zakresie granicy plastyczności.

Gięcie rur może odbywać się w następujący sposób:

  • na prasach – za pomocą tłoczników,
  • na prasach krawędziowych,
  • jako owijanie na wzorniku (szablonie),
  • na walcach,
  • za pomocą giętarki trzpieniowej do rur i profili,
  • jako kształtowanie taśm krążkami.

Rodzaje gięcia:

  • gięcie sprężyste,
  • gięcie plastyczne,
  • dotłaczanie.

Proces gięcia może być realizowany:

  • na gorąco,
  • na zimno.

Nowoczesne technologie stosowane w gięciu rur, profili i płaskowników.

Zastosowanie nowoczesnych urządzeń CNC potrzebne będzie wszędzie tam, gdzie wystąpi konieczność wykonania skomplikowanych gięć przestrzennych, przy zachowaniu wysokiej powtarzalności produkcji. Możliwość wykonania tak precyzyjnych zagięć zapewniają giętarki do rur i profili – między innymi dzięki nowatorskim konstrukcjom maszyn (w tym: głowic gnących w giętarkach trzpieniowych) oraz wykorzystaniu serwonapędów. Wykorzystanie tych najnowszych technologii pozwala na uzyskanie praktycznie nieograniczonych kształtów i form także trójwymiarowych. Gięcie 3D pozwala na kształtowanie elementów przestrzennych, takich jak: rury o różnej średnicy i grubości ścian oraz profile stosowane w budowie instalacji przemysłowych, ciągów technologicznych i różnych konstrukcji budowlanych. Dzięki tej technologii można dowolnie profilować, formować ciasne łuki metodą matrycową oraz zwijać rury przez posuw profilu, co przydatne jest przy kształtach przestrzennych (jak np. spirala), a także przydaje się podczas instalacji w ciasnych, wielopoziomowych przejściach, wąskich wykopach czy małych pomieszczeniach.

Skomplikowane kształty rur można uzyskać również przy użyciu zaawansowanej giętarki CNC z tzw. funkcją push-bending. Umożliwia ona nie tylko gięcie rur CNC, ale także pozwala zwijać rurę na rolkach i odginać pod dowolnym łukiem, tworząc przykładowo koło. Do tworzenia wyjątkowo skomplikowanych kształtów, w celu uniknięcia kolizji giętej rury z kadłubem maszyny, stosuje się też giętarki z obracaną głowicą gnącą.

Wspomniane urządzenia do gięcia CNC rur, profili i płaskowników poza gięciem i związanymi z tym czynnościami (jak: zaciskanie rury, zmiana narzędzi, obsługa trzpienia giętarki), potrafią wykonać także inne, towarzyszące temu procesowi operacje, jak: cięcie, perforacja, wyciąganie kołnierzy w otworach. Mogą być one zintegrowane z całymi – zautomatyzowanymi czy zrobotyzowanymi – gniazdami produkcyjnymi, zapewniającymi kompletny proces produkcyjny wyrobów z rur i obsługiwanymi z poziomu komputera bądź panelu HMI. Ponadto posiadają one wbudowane systemy załadunku i rozładunku oraz urządzenia kontrolne i pomiarowe, albo mogą wykonać procesy typu spawanie czy malowanie.

Rozwój technologiczny dynamicznie ewoluuje, zapewniając wciąż coraz więcej funkcjonalności i możliwości (w tym: uzyskiwania coraz bardziej skomplikowanych kształtów przestrzennych). Już wkrótce zginanie elementów o bardzo dużych rozmiarach albo wykonanych z nietypowych materiałów również nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Zalety wypływające ze stosowania urządzeń CNC do gięcia rur. 

Zastosowanie odpowiednich urządzeń do gięcia CNC rur, profili, płaskowników, prętów okrągłych i kwadratowych, kształtowników zamkniętych, teowników, kątowników, dwuteowników, ceowników itd. umożliwia uzyskanie detali o wysokiej dokładności i powtarzalności, dzięki czemu można z powodzeniem wykorzystywać maszynę do produkcji masowej. To gwarancja wysokiej jakości uzyskiwanych wyrobów oraz braku spłaszczeń w obszarze gięcia. Nowoczesne giętarki CNC umożliwiają przeprowadzenie symulacji i analizę wykonanego elementu, co pozwala ograniczyć straty materiału, a także znacznie skraca czas realizacji w porównaniu do metod tradycyjnych.

Zamówienie usługi gięcia rur, profili czy płaskowników na naszej platformie to same korzyści. Logując się w Panelu Klienta, w szybki i łatwy sposób zamieszcza się zapytanie ofertowe, a po chwili można już uzyskać atrakcyjne oferty, możliwe do sortowania po: cenie, czasie realizacji, lokalizacji i sposobie płatności. Ponadto eksperci z naszych firm partnerskich zawsze doradzą jakie materiały dobrać, aby zredukować ryzyko powstania zniekształceń.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Nasz zasięg.

Gdzie nas znajdziesz? Na terenie całego kraju: gięcie rur CNC zachodniopomorskie, gięcie rur śląskie, gięcie rur Warszawa, gięcie rur Wrocław, gięcie rur Kraków, gięcie rur Gdańsk, gięcie rur Łódź.

Zamów usługę on-line.