Gięcie blach

Precyzyjne gięcie blach na prasach krawędziowych. 

Porównaj oferty za usługę i wybierz najlepszą. 

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy elementów giętych na zamówienie – przy pomocy pras krawędziowych sterowanych numerycznie –są teraz w 1 miejscu. 

Parki maszynowe naszych Partnerów wyposażone są w najnowocześniejsze prasy krawędziowe CNC. Łączymy w 1 miejscu setki firm CNC, zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Gięcie blach – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na gięcie blach, przygotowane dla Ciebie przez kilka lub kilkanaście firm CNC jednocześnie. 

Pracujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Usługę wykonasz na materiale własnym lub wycenisz z materiałem po stronie Wykonawcy. 

Oferta gięcia blach
Gięcie blach usługa

Gotowy na gięcie blach? 

Z nami wszystko jest bardzo proste! 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

U nas wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o gięcie blach, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny na gięcie blach, przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Zastosowanie gięcia blach w CNC.

Proces obróbki plastycznej w postaci gięcia CNC blachy – przykładowo gięcie na prasie krawędziowej – znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach przemysłu i nie tylko. Jest szereg dziedzin, które w pierwszym skojarzeniu wcale nie przywołują nam na myśl blach, a jednak korzystają z ich procesów obróbczych, czego przykładem są np. obudowy do sprzętów RTV. W zależności od tego, jaki ma być efekt, maszyna zajmuje się zaginaniem, prostowaniem, skręcaniem, profilowaniem. W każdym z przypadków proces przebiega inaczej.

Zamów gięcie blach CNC.

 • elementy wykorzystywane w branży produkcyjnej oraz petrochemicznej,
 • branża budowlana – parapety, rynny, rury, okapy,
 • branża samochodowa – karoseria samochodów i innych pojazdów,
 • branża lotnicza – produkcja samolotów,
 • przemysł stoczniowo-okrętowy,
 • pokrycie dachów – blacha trapezowa oraz blachodachówki,
 • produkcja elementów konstrukcyjnych, konstrukcji stalowych i profili budowlanych,
 • produkcja drzwi oraz okien,
 • konstrukcje takie jak garaże, wiaty, zadaszenia,
 • elementy i części maszyn oraz urządzeń wykorzystywanych w fabrykach oraz przedsiębiorstwach,
 • elementy linii produkcyjnych i ciągów technologicznych,
 • produkcja sprzętów codziennego użytku i wyposażenia domowego,
 • produkcja obudów sprzętu AGD i RTV,
 • produkcja elementów w stolarce otworowej.

Bez względu na to, czy potrzebujesz wykonać profile konstrukcyjne czy obudowy różnych maszyn, wykonać montaż ciągów technologicznych czy wyprodukować różnego rodzaju komponenty dla przemysłu samochodowego, samolotowego, okrętowego, bądź też jakąkolwiek inną usługę związaną z gięciem blach CNC – to miejsce jest właśnie dla Ciebie.

Właściwości metali przydatne w codziennym życiu.

Dzisiejszy przemysł w znacznym stopniu oparty jest na wyrobach metalowych, blaszanych. Metale to bardzo ważne substancje, posiadające szereg przydatnych i użytecznych właściwości fizycznych i chemicznych, dzięki którym znalazły swoje szerokie zastosowanie w gospodarce i życiu codziennym. Z uwagi na dobrą przewodność ciepła i elektryczności można je z powodzeniem wykorzystywać do produkcji garnków czy tworzenia przewodów elektrycznych i baterii. Dzięki sile i twardości doskonale sprawdzają się w budowie samochodów, statków rakietowych czy mostów. Z kolei zdolność do zginania i zaginania pozwala na kształtowanie ich w dowolne elementy, począwszy od cienkich folii, skończywszy na sprężynach czy drutach. I właśnie na tej zdolności się dzisiaj skupimy.

Czym jest i na czym polega proces gięcia blach CNC?

Niezwykle trudno byłoby wykorzystywać blachy wyłącznie w ich pierwotnej formie. Nie byłoby to ani praktyczne, ani wygodne, ani za bardzo użyteczne w wielu zastosowaniach. Z tego powodu jedną z usług świadczonych przez firmy działające w branży obróbki metali, w tym blach, jest właśnie gięcie blach. Umożliwia ono uzyskiwanie nawet najbardziej nietypowych i skomplikowanych kształtów, dzięki czemu elementy czy produkty mogą być później wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu, przykładowo w branży AGD, samochodowej czy budowlanej.

Najogólniej i najkrócej więc mówiąc, gięcie blach CNC jest takim sposobem obróbki materiału, który pozwala na kształtowanie z elementów metalowych różnych form, typu: blachy faliste, pręty, kształtowniki, prostowniki, rury. Jest ono możliwe poprzez odkształcanie materiału pod wpływem tak zwanego momentu zginającego. Blachy można wyginać, zwijać i prostować. Gięcie realizowane jest zazwyczaj na zimno (w przypadku cieńszych, bardziej plastycznych materiałów) bądź na gorąco (w przypadku grubych blach) i w zależności od parku maszynowego, jakim dysponuje dana firma, można wykonywać je na trzy sposoby: gięcie na prasach, przeciąganie czy gięcie za pomocą walców. Zastosowanie każdej z tych metod uzależnione jest od potrzeb i założeń indywidualnego projektu, można jednak powiedzieć, że najczęściej wykorzystywanym sposobem jest gięcie na prasie krawędziowej. W ten sposób można realizować między innymi gięcie długich kształtowników o różnych przekrojach poprzecznych.

Gięcie blachy ręczne a maszynowe.

Podstawowy podział metod gięcia blachy dotyczy rozróżnienia na gięcie ręczne i maszynowe. W przypadku gięcia ręcznego wykorzystuje się takie przyrządy jak: okuta deska, wzornik, przyrząd szczelinowy czy szczypce. Ten sposób pracy jest bardzo czasochłonny i obarczony sporym ryzykiem błędu, dlatego też większość zakładów produkcyjnych stawia jednak na automatyzację. W przypadku maszyn CNC to nie człowiek, a odpowiednio skalibrowane urządzenie odpowiada za prawidłowość ustawień i wyliczeń. Dzięki rozwojowi usług CNC wszystko ustawia się komputerowo – co jest gwarancją najwyższej precyzji oraz możliwości uzyskania kształtu ściśle zgodnego z projektem. Takie maszyny są w stanie poradzić sobie z blachami o dużych gabarytach, stosując naciski nawet rzędu setek ton.

Korzyści z gięcia blach technologią CNC.

Z wykorzystywania i użytkowania w procesie gięcia blach nowoczesnych pras krawędziowych sterowanych numerycznie wynika szereg zalet i korzyści. Większość z tych pras posiada minikomputer CNC, pozwalający w prosty, nieskomplikowany sposób zaprogramować cały proces produkcyjny, dzięki czemu do minimum można ograniczyć możliwość popełnienia błędu wynikającego z czynnika ludzkiego, a więc i niepotrzebnych kosztów. Wykluczenie owych błędów (a zatem i uniknięcie konieczności powtarzania danego procesu) oraz możliwość zaprogramowania całej serii produkcji przekładają się naturalnie na oszczędności czasu oraz pieniędzy.

Można śmiało rzec, iż technologia CNC wprowadziła prawdziwą rewolucję w sektorze obróbki metali – dzięki niej możliwe jest szybkie, a dodatkowo niezwykle dokładne i idealnie precyzyjne wykonywanie nawet najbardziej wymagających, niestandardowych, nietypowych i skomplikowanych kształtów, przy zachowaniu pełnej powtarzalności w wykonywaniu kolejnych seryjnych elementów. 

Podsumowując, gięcie blach CNC zapewnia:

 • zgodność z projektem, dokładność i powtarzalność wykonywania zadania (seryjność),
 • wysoką precyzję obróbki nawet przy bardzo skomplikowanych detalach,
 • oszczędność czasu,
 • minimalizowanie strat w materiale.

Współpraca z nami to gwarancja sprawnego, szybkiego i bezproblemowego wykonania giętych elementów. 

Dzięki sieci firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. Zapraszamy do współpracy!

Nasz zasięg.

Co możemy Ci zaproponować? Gięcie blach na terenie całego kraju: gięcie blach Poznań, gięcie blach Kraków, gięcie blach Katowice, gięcie blach Warszawa, gięcie blach Szczecin, gięcie blach Wielkopolska, gięcie blach Śląsk, gięcie blach mazowieckie, profesjonalna obróbka blach pomorskie.