Drewniane stołki barowe na zamówienie

Drewniane stołki barowe – idealne do Twojego wnętrza

Dużym plusem bogatej sieci partnerskiej zrzeszonej wokół Platformy Usług CNC i Druku 3D jest oferowana przez Wykonawców różnorodność usług branżowych, obróbka szerokiej gamy materiałów oraz bezproblemowy dostęp do bogatego parku maszynowego oraz najnowocześniejszych technologii. Jednocześnie wielu z Wykonawców posiada także doświadczenie oraz wiedzę w zakresie obróbki materiałów technikami tradycyjnymi. Czyni nas to uniwersalną Platformą, mogącą obsłużyć Klientów kompleksowo i rzetelnie, spełniając ich potrzeby i oczekiwania, a także pozostawiając po sobie dobre wrażenie i otwartą furtkę dla przyszłej udanej współpracy. Jeżeli chcesz zatem wyprodukować drewniane stołki barowe – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Z pasji do tworzenia

LaserTrade to Portal Produkcyjno-Usługowy, w którym każdego dnia powstają dziesiątki, setki, a nawet i tysiące różnorakich produktów z najróżniejszych materiałów. Wśród nich, zamawiane – przez branżę meblową, gastronomiczną, hotelarską, klientów indywidualnych – wysokiej jakości, tworzone unikalną metodą gięcia drewna krzesła, taborety, drewniane stołki barowe.

Drewniane stołki barowe – wyjątkowe i stylowe – do pubu, baru, firmy, kuchni, jadalni

Drewniane stołki barowe, zwane inaczej hokerami, to mebel, który zyskał na popularności pod koniec XX wieku, wraz z dynamicznym rozwojem amerykańskiej sieci barów fast food. Dzisiaj są już powszechnym elementem wystroju klubów, pubów, barów, restauracji, stołówek, salonów i recepcji hotelowych, a także jadalni i kuchni mieszkań, apartamentów, domów, a nawet firm. Można je dopasować do wielu przestrzeni, dlatego są jednym z ulubionych elementów wyposażenia stylistów wnętrz. Drewniane stołki barowe idealnie wpasowują się zarówno w aneksy kuchenne, jak i w kuchnie z wyspą, a także w każdą inną formę stylistyki.

Najwyższej jakości materiały, wyspecjalizowane technologie

Wykonawcy zrzeszeni w LaserTrade wykorzystują wyselekcjonowane, najwyższej jakości surowce. Krzesła, taborety i drewniane stołki barowe powstają z takich gatunków drewna, jak: buk, dąb, jesion, akacja, modrzew, orzech, a także elementy ze sklejki gięto-klejonej.

W procesie tworzenia elementów giętych drewno bukowe sprawdza się najlepiej – jako jedno z nielicznych jest plastyczne. Jego cechami charakterystycznymi są też: twardość, trwałość i wytrzymałość, podatność na obróbkę – szlifowanie, sklejanie, barwienie, lakierowanie. Produkty wykonywane z tegoż surowca cechuje nie tylko naturalne piękno, ale także wyjątkowa długowieczność.

Drewniane stołki barowe, ich niezwykła precyzja wykonania, staranność rzemiosła i dbałość o detale – to efekt wiedzy i doświadczenia, a także solidnie przeprowadzonych procesów produkcyjnych.

Jak powstają meble barowe z giętego drewna?

Drewniane stołki barowe wykonywane przez naszych Partnerów słyną ze stylistyki i lekkości, i odnajdują się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Proces ich powstawania jest następujący:

Suszenie

Jest to proces, podczas którego wilgoć z warstw wewnętrznych przenika do zewnętrznych i trwa on do momentu uzyskania wilgotności na poziomie ok. 8-10%. Można to robić w sposób naturalny (wtedy przez ponad rok suszy się na powietrzu drewno ułożone w sztample) lub w sposób sztuczny (trwa to od tygodnia do około miesiąca i wykorzystuje się specjalne komory ciśnieniowo-próżniowe).

Parowanie

Proces ten ma na celu nadanie drewnu właściwości plastycznych, dzięki czemu będzie można później uzyskać pożądany kształt. Czas jego trwania wynosi zazwyczaj ponad godzinę, aczkolwiek uzależnione jest to przede wszystkim od średnicy drewna. Dzieje się to w temperaturze ponad 100°C, pod zwiększonym ciśnieniem, w specjalnych do tego celu przeznaczonych parownikach.

Gięcie

Różni Wykonawcy robią to różnymi metodami. W szerokiej sieci partnerskiej LaserTrade znajdą się także tacy, którzy wytwarzają taborety, krzesła i stołki barowe przy użyciu specjalnego procesu gięcia, opierającego się na ręcznym gięciu elementów (co wymaga specjalistycznej wiedzy, umiejętności, praktyki, doświadczenia oraz siły). Proces rozpoczyna się od nałożenia na uplastyczniony element stalowej taśmy, a następnie zawinięciu go na aluminiową formę i przytwierdzeniu specjalnymi klinami i śrubami. Następnie zagięte elementy – wraz z formami – poddaje się suszeniu, co utrwala kształt.

Obróbka

W zależności od zakładanego kształtu, w skład stosowanych procesów operacyjnych mogą wchodzić: obrzynanie, struganie, toczenie w drewnie, frezowanie drewna, wiercenie drewna, szlifowanie i inne.

Wyplatanie

Niektóre z modeli poddawane są procesowi wyplatania (na siedzeniu, czy na oparciu). Jest to ręczna i misterna praca – przy wykorzystaniu trzciny rattanowej – także wymagająca specjalnej wiedzy, umiejętności, doświadczenia i zręczności. Meble wykończone tą techniką są zachwycająco estetyczne, lekkie i wygodne.

Montaż

Jest to jedna z końcowych części procesu produkcyjnego, polegająca na kompletowaniu i łączeniu ze sobą poszczególnych elementów produktu.

Bejcowanie

Bejcowanie gwarantuje, że stołki nie stracą barwy podczas ich – nawet intensywnego – użytkowania. Jeśli komuś zależy na ciekawym efekcie „postarzenia” drewna, można użyć specjalnego do tego celu oleju. Dzięki zastosowaniu tej techniki otrzymujemy ciekawy efekt stylowego, starego mebla.

Lakierowanie

Lakierowanie ma na celu ochronę mebli przed uszkodzeniami mechanicznymi, wilgocią, grzybami oraz podkreślenie naturalnego rysunku oraz barwy.

Tapicerowanie

Na życzenie Klientów, niektóre z modeli mogą uzyskać upiększenia w postaci tapicerki w szerokiej gamie kolorystycznej oraz materiałowej.

Spraw sobie wyjątkowe i niepowtarzalne drewniane stołki barowe na zamówienie w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Estetyczne i praktyczne stołki barowe to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych krzeseł wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z nieco wyższymi blatami (o blatach stołowych na wymiar przeczytasz tutaj – blaty z drewna czy ze sklejki?). Ich niezwykły design potrafi odmienić każde wnętrze. Idealnie wkomponowują się w kuchnie i jadalnie, w których brakuje miejsca do rozstawienia stołu i krzeseł, a konieczne jest zorganizowanie miejsca do spożywania posiłków.

Z uwagi na zastosowane procesy technologiczne oraz wysokiej jakości materiały, przedmioty te – w tym między innymi drewniane stołki barowe – wyróżniają się przede wszystkim ogromną trwałością, funkcjonalnością, są solidne, stabilne, komfortowe, wygodne, ergonomiczne i łatwe do utrzymania w czystości. Codzienna eksploatacja nie wpływa na ich wygląd. Wykonane są z dużą precyzją i dbałością o szczegóły, dlatego spełniają oczekiwania Odbiorców i są doskonałą inwestycją (zarówno w przypadku wyposażenia domów, apartamentów, mieszkań, jak i obiektów hotelarskich czy gastronomicznych), nadając pomieszczeniom wyjątkowego – można nawet rzec nieco dostojnego – charakteru, bez względu na styl (minimalistyczny, skandynawski, oldschoolowy, inny).

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade masz możliwość zamówić produkt na miarę Twoich marzeń – Ty mówisz, czego chcesz, nasi Wykonawcy przedstawiają Ci swoje propozycje ofertowe. Dzięki temu każdy produkt możemy dopasować do Twoich potrzeb i oczekiwań. U nas zamówisz wyjątkowe, stylowe, modne, eleganckie i luksusowe stołki barowe – z oparciami lub bez – w różnych modelach, kształtach, wzorach, rozmiarach, kolorach, materiałach. Wszystko w nowoczesnym wzornictwie i z zachowaniem bieżących trendów.

Jak wykonać u nas stołki barowe na zamówienie? To proste – skorzystaj z naszego Panelu Klienta: dodaj swoje zapytanie, porównaj otrzymane oferty i zdecyduj się na współpracę z odpowiadającym Ci Wykonawcą. 

Zapraszamy!