Dlaczego warto stosować gięcie na prasach krawędziowych CNC?

Gięcie na prasach krawędziowych.

Używając prasy krawędziowej, można giąć blachę pod dowolnym kątem. U nas, za pomocą jednego zlecenia poinformujesz, że do usług z zakresu obróbki metali chciałbyś dołączyć usługę gięcia. 

Jakie branże obsługujemy i co u nas wykonasz?

Proces gięcia na prasach krawędziowych jest wykorzystywany w wielu branżach przemysłu: w branży budowlanej (tworzenie blacho-dachówek, blach trapezowych, rynien i rur, parapetów, okapów, elementów w stolarce otworowej), motoryzacyjnej (elementy karoserii samochodów i innych pojazdów), przy produkowaniu komponentów dla branży lotniczej i przemysłu samolotowego, petrochemicznego, stoczniowo-okrętowego i produkcyjnego.

Przykłady zastosowań:

Jakie materiały obrabiamy przy użyciu pras krawędziowych?

Najczęściej obróbce podlega: stal zwykła, czarna, ocynkowana, nierdzewna, kwasoodporna, narzędziowa, transformatora, aluminiowa, miedź, mosiądz. Grubość giętych materiałów zależy od długości powierzchni giętej. Im dłuższy materiał obrabiany, tym krótsza może być powierzchnia gięcia.

Gięcie na prasach krawędziowych – na czym polega proces?

Gięcie na prasach krawędziowych to proces polegający na trwałym odkształceniu materiału wyrobów z blach, prętów, kształtowników, rur, profili i drutów. Jest to najczęściej stosowany sposób kształtowania wyrobów giętych, może być wykonywany zarówno na gorąco (w przypadku grubych blach), jak i na zimno (w przypadku cieńszych, bardziej plastycznych materiałów). Inne metody to między innymi: gięcie za pomocą walców, gięcie za pomocą przeciągania.

Zastosowanie prasy krawędziowej CNC pozwala na sprawne i efektywne uzyskanie pożądanych efektów: wysokiej dokładności gięcia, dużej powtarzalności oraz maksymalnej szybkości całego procesu. Gięcie w prasach krawędziowych odbywa się wzdłuż jednej krawędzi, a proces realizowany jest za pomocą dwóch narzędzi: stępa i matrycy. Wykorzystanie technologii CNC pozwala wykonywać skomplikowane kształty, zachowując przy tym dużą dokładność wytwarzanych elementów. Prasy krawędziowe świetnie radzą sobie zarówno z cienkimi, jak i grubymi arkuszami. 

Rodzaje pras krawędziowych.

Wyróżniamy kilka rodzajów pras krawędziowych:

Zalety gięcia blach metodą CNC.

Gięcie na prasach krawędziowych CNC przynosi wiele korzyści:

Zleć gięcie na prasach krawędziowych!

Współpraca z nami to gwarancja sprawnego, szybkiego i bezproblemowego wykonania giętych elementów. Nasze możliwości w zakresie gięcia na prasach krawędziowych są naprawdę ogromne.

Dzięki sieci firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy.