Na czym polega gięcie tworzyw sztucznych na ciepło i na zimno?

Świadczymy profesjonalne usługi obróbki CNC tworzyw sztucznych: cięcie, grawerowanie i znakowanie laserem, cięcie strumieniem wody, frezowanie, toczenie, wytłaczanie, wiercenie, gięcie tworzyw sztucznych (termoformowanie), spawanie i odlewanie. Aby otrzymać gotowy, estetycznie wykończony produkt, wymagane może być m.in. gięcie elementów z tworzyw sztucznych. Jak efektywnie giąć tworzywa sztuczne z zastosowaniem obróbki CNC? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Trzeba wiedzieć, że wiele tworzyw sztucznych można dowolnie formować, zachowując przy tym ich trwałość oraz estetykę. Te właściwości – w połączeniu z nowoczesną technologią – umożliwiają stworzenie wielu ciekawych produktów, zarówno według standardowych, jak i według indywidualnych projektów. 

Na czym polega gięcie tworzyw sztucznych na ciepło?

Gięcie tworzyw sztucznych (gięcie plastiku), inaczej zwane termoformowaniem, jest jednym z najważniejszych zadań podczas realizacji całego zlecenia. Polega na liniowym wygrzaniu materiału giętego, a poprzez termiczne uplastycznienie tego miejsca, proces gięcia jest prosty i precyzyjny. Każdy z materiałów wymaga specjalnych warunków technicznych oraz odpowiedniej techniki i technologii, a dzięki zastosowaniu zautomatyzowanych termicznych nagrzewarek przemysłowych można cały proces zoptymalizować, tym samym usprawniając finalizację zlecenia. Można giąć kilka krawędzi naraz, uzyskując zadziwiające rezultaty i pożądane kształty wyrobów.

Główną ZALETĄ tej metody obróbki tworzyw sztucznych jest właśnie fakt, że odpowiednio dobrana pozwala uzyskać precyzyjny, estetyczny i pożądany kształt przedmiotu.

Elementy powstałe z giętych i termoformowalnych tworzyw.

Gięcie i termoformowanie tworzyw (m.in.: gięcie poliwęglanu, gięcie PCV, gięcie HIPS, gięcie dużych gabarytów) ma zastosowanie w procesach powstawania różnych przedmiotów, takich jak:

Etapy gięcia tworzyw termoplastycznych.

Proces gięcia tworzyw sztucznych podzielony jest na trzy fazy: 

Tworzywa, które można giąć na ciepło.

Do tworzyw termoplastycznych zaliczamy: 

Gięcie tworzyw sztucznych na zimno.

Gięcie tworzyw sztucznych na zimno jest rozwiązaniem problemu wykonania długich gięć w niewielkiej odległości od krawędzi elementu. Wykonanie takich gięć na gorąco nie jest możliwe ze względu na zbyt mały moment gnący, jak również nierównomierne rozszerzanie się materiału podczas nagrzewania. W przypadku elementów o dużych gabarytach gięcie na zimno skraca czas realizacji ze względu na brak procesu nagrzewania oraz stygnięcia. 

Tworzywa, które mogą być gięte na zimno.

Nie wszystkie tworzywa sztuczne mogą być poddane gięciu na zimno. 

Najlepiej sprawdza się gięcie na zimno:

Zachęcamy do współpracy w zakresie obróbki CNC tworzyw sztucznych. Szeroka, rozrastająca się stale sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących sprawia, że jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, łatwego pozyskiwania ofert handlowych oraz bezproblemowej realizacji zadania.

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę.

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie. Wypróbuj nasze możliwości w zakresie obróbki różnych materiałów (np. poliwęglan gięcie). Oferujemy między innymi profesjonalne gięcie tworzyw sztucznych. Zapraszamy do współpracy.

Nasz zasięg.

Działamy na terenie całej Polski, we wszystkich większych, a także w mniejszych miastach: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Katowice, Wrocław (gięcie tworzyw sztucznych Wrocław, gięcie PCV Wrocław) i wiele innych.