Jak działa LaserTrade?
Skorzystaj z formularza "Zapytanie ofertowe" lub "Wyślij zapytanie". Firmy natychmiast otrzymają powiadomienie o konieczności przygotowania wyceny. Oferty otrzymasz na adres e-mail. Jeżeli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą i nawiążesz współpracę. Z LaserTrade korzystasz bezpłatnie.
Realizujemy usługi termoformowania, oparte na materiałach: ABS, ABS/PMMA, PEHD, PS, HIPS, PCV, PET, foliach oraz innych. Wykonasz u nas: naczynia jednorazowego użytku, opakowania, przekładki, drzwi, wanny, elementy kabin, kasetony, wnętrza szuflad oraz każdy inny produkt, według Twojego projektu i zapotrzebowania.
Dlaczego wybrać termoformowanie tworzyw sztucznych u nas?
Praca z nami to wygoda!
Do jednego miejsca zaprosiliśmy firmy specjalizujące się w termoformowaniu tworzyw sztucznych.
Wysłane przez Ciebie zapytanie trafia jednocześnie do wszystkich firm.
Złożone oferty zapiszą się w Twoim panelu.
Wybierz najlepszą i zamów usługę.
Gotowy na termoformowanie tworzyw sztucznych?
Nie trać czasu na samodzielne szukanie.
Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my!
Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.
Termoformowanie tworzyw sztucznych.
Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. Oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także wytwarzaniem części prototypowych. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.
Oferta termoformowania tworzyw sztucznych – co u nas wytworzysz?
Oferujemy termoformowanie tworzyw sztucznych według wysokich standardów jakościowych, w wielu wariantach. Niezależnie od tego, czy jest to prototyp jednorazowy, czy produkcja na wyższym poziomie – działamy efektywnie jakościowo i kosztowo, według specyfikacji klienta.
Termoformowanie znajduje swoje stałe miejsce w wielu branżach, m.in. w: przemyśle elektrycznym (obudowy wentylatorów, osłony zabezpieczające), branży reklamowej (kasetony, ekspozycje, banery reklamowe, zawieszki promocyjne), w mechanice i przemyśle samochodowym (spojlery, progi, osłony, ramy motocykli i silników), produkcji opakowań jednorazowych, spożywczych, cukierniczych, technicznych.
Co jeszcze możemy wytworzyć, używając tej technologii?
- naczynia jednorazowego użytku,
- opakowania na potrzeby różnych gałęzi przemysłu (tace, pudełka bezbarwne, pokrywy, wkłady na bombonierki, spody w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, automotive, RTV/AGD),
- przekładki międzyoperacyjne i transportowe,
- drzwi,
- wanny,
- elementy kabin prysznicowych,
- kasetony,
- palety,
- pojemniki przemysłowe,
- świetliki kopułkowe,
- meble,
- wnętrza szuflad.
Na jakich materiałach pracujemy?
Jeśli zastanawiasz się, jakie tworzywa sztuczne można stosować do obróbki metodą termoformowania, to spieszymy poinformować, że odpowiednie będą:
- ABS,
- ABS/PMMA,
- PEHD,
- PS,
- HIPS,
- PVC,
- PET,
- folie
- i inne.
Na czym polega termoformowanie tworzyw sztucznych?
Termoformowanie tworzyw sztucznych jest jednym z kluczowych etapów procesu obróbki CNC tworzyw sztucznych. Opiera się na rozgrzaniu powierzchni tworzywa trochę powyżej jego granicy plastyczności, a później odciśnięciu go w komorze podciśnieniowej na kopycie (będącym odwzorowaniem zewnętrznym pożądanego detalu) albo w formie (będącej odwzorowaniem wnętrza). Forma i kopyto powinny być trochę pomniejszone z uwagi na grubość tworzywa odciskanego, ale przyjąć trzeba grubość końcową, gdyż tworzywo podlega rozciąganiu i obkurczaniu podczas procesu, wszystko tu zależy od komplikacji kształtu gotowego wyrobu.
Proces termoformowania można przeprowadzić poprzez gięcie lub wgłębianie półproduktu, przez formowanie próżniowe i nadciśnieniem, a także przez rozdmuch (na wzór butelek). Jest to metoda konkurencyjna wobec chętnie stosowanego wtryskiwania.
W jaki sposób odbywa się termoformowanie tworzyw sztucznych?
W ogromnym skrócie rzecz ujmując, proces termoformowania tworzyw sztucznych wygląda następująco:
Rozpoczyna się on od obróbki termicznej za pomocą maszyn przetwórczych, w kolejnym etapie materiałowi nadawany jest kształt poprzez chłodzenie elementu wodą, parą wodną albo powietrzem. Ostatnim krokiem jest nadanie elementowi ostatecznego kształtu, zwykle przy użyciu obrabiarki CNC lub giętarki.
Rodzaje termoformowania.
Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje procesu termoformowania: próżniowe, ciśnieniowe i mechaniczne.
Podczas termoformowania próżniowego w celu dokonania odkształcenia wybranej powierzchni wykorzystywana jest próżnia. Uprzednio podgrzewa się produkt do wysokiej temperatury, aby zwiększyć jego elastyczność. Później – przy pomocy matrycy – następuje odessanie powietrza. Materiał – przylegając ściśle do matrycy – przejmuje jej kształt.
W termoformowaniu ciśnieniowym wykorzystywane jest nadciśnienie, powodujące zmianę kształtu formatki. Wyróżniamy: termoformowanie ciśnieniowe swobodne (bez wykorzystania matrycy) i matrycowe (z jej wykorzystaniem).
Do termoformowania mechanicznego wykorzystuje się prasy mechaniczne, w których umieszcza się formatki rozgrzane do nawet 170 stopni Celsjusza. Pod naciskiem matrycy i stempla następuje jej odkształcenie (tłoczenie głębokie, czyli zmienianie długości według potrzeb użytkownika).
Zalety ze stosowania termoformowania.
Do głównych zalet tej metody należą: łatwość zastosowania, możliwość wytwarzania wyrobów wielkogabarytowych i o bardzo cienkich ściankach, niski koszt form oraz możliwość używania form wielokrotnych, proces produkcyjny i zastosowane technologie są prostsze niż w przypadku wtryskiwania, swoboda wyboru surowca do formowania oraz możliwość recyklingu.
Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić termoformowanie tworzyw sztucznych to nasz portal jest miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi.
Nasz zasięg.
Sprawdź nasze usługi: termoformowanie tworzyw sztucznych Warszawa (termoformowanie Warszawa), termoformowanie tworzyw sztucznych Katowice (termoformowanie Katowice, formowanie tworzyw sztucznych Katowice), termoformowanie tworzyw sztucznych Wrocław oraz termoformowanie w wielu innych zakątkach kraju.
Na czym polega termoformowanie?
Termoformowanie jest procesem technologicznym polegającym na rozgrzaniu powierzchni tworzywa powyżej granicy jego plastyczności, by następnie odcisnąć odpowiedni kształt w formie – matrycy.
Jak przebiega proces termoformowania?
Tworzywo przeznaczone do wytłoczenia (w postaci folii lub płyty) wkładane jest do komory próżniowej, po czym opuszczana jest ramka dociskowa i nasuwany jest na nią zestaw z grzałkami. Materiał jest nagrzewany, a powietrze wypompowywane z komory próżniowej, do momentu aż materiał przekroczy granicę sprężystości. Miękkie tworzywo pozwala na dość łatwe wypełnienie gotowej formy, a działanie próżni umożliwia utrwalenie kształtu. W ten sposób materiał nabiera wyglądu, jaki został zaprojektowany dla matrycy. Po zakończeniu formowania wyrób chłodzony jest specjalnymi wentylatorami.
Gdzie znajdzie zastosowanie proces termoformowania?
Termoformowanie znajduje szerokie zastosowanie w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych. W ten sposób powstawać mogą: opakowania na potrzeby różnych gałęzi przemysłu, tace, pokrywy, obudowy, przekładki, spody, pudełka, naczynia jednorazowego użytku, pojemniki przemysłowe, palety, kasetony, świetliki kopułowe, wnętrza szuflad, meble, drzwi, wanny, elementy kabin prysznicowych, prototypy części maszyn, części do chłodziarek, elementy wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym, elementy wyposażenia wagonów kolejowych, statków, łodzi, elementy medyczne (np. worków stomijnych), elementy wózków, walizek, zabawek.