Na czym polega i kiedy warto stosować cynkowanie?

W celu zabezpieczenia elementów przed korozją można zlecić cynkowanie galwaniczne, ogniowe, natryskowe lub inne. Działamy kompleksowo, dlatego znajdziesz u nas specjalistów z rozmaitych dziedzin usług przemysłowych, w tym cynkowania.

Nasza oferta w zakresie cynkowania.

Galwanizacja ma chronić metale przed utlenianiem bądź może być wykonywana z pobudek zdobniczych. U nas:

Przykłady zastosowań:

Branże korzystające z cynkowania: motoryzacyjna, lotnicza, maszynowa, energetyczna, budowlana oraz inne.

Na czym polega cynkowanie?

Cynkowanie jest procesem mającym na celu ochronę elementów metalowych przed korozją. Wykorzystywany jest przy tym mechanizm elektrochemiczny – cynk ma niższy potencjał korozyjny od stali, w związku z czym tworzy na jej powierzchni powłokę anodową. Ta metaliczna powłoka zabezpiecza stal nie tylko izolując ją od powietrza, ale również sama jako pierwsza ulega utlenieniu, chroniąc metal podłoża. 

Proces składa się z trzech kroków: przygotowanie materiału, przygotowanie cynku, właściwe cynkowanie.

Metody przeprowadzania procesu cynkowania.

Wyróżniamy wiele metod nakładania powłok ochronnych na stal:

Ogniowa.

Galwaniczna.

Natryskowa.

Proces Sendzimira.

Cynkowanie gwarantuje zabezpieczenie przed korozją na wiele lat, co daje wzrost trwałości i bezpieczeństwa użytkowego. Długość spełniania funkcji przez powłokę cynkową w dużej mierze zależy od środowiska, w którym dany przedmiot jest eksploatowany i użytkowany. Szacuje się, że powłoka cynkowa o grubości 60 μm w środowisku wiejskim wystarczy na 20 lat, natomiast w środowisku przemysłowym utrzyma się tylko 5 lat.

Proszkowa.

U nas znajdziesz specjalistów od różnych rodzajów cynkowania. 

Rejestrujesz się w Panelu Klienta, zgłaszasz zapotrzebowanie na usługę cynkowania i z przyjemnością obserwujesz, jak kolejne oferty pojawiają się na Twoim koncie. Wybierasz najodpowiedniejszą dla siebie (możesz filtrować po lokalizacji, terminie wykonania, cenie, warunkach płatności), zamawiasz, rozliczasz się według ustaleń i oczekujesz na dostawę zamówienia. Tak prosto i wygodnie jeszcze nie zamawiałeś. Pozostań z nami i ciesz się komfortem, wydajnością i możliwościami, jakie oferujemy. Produkowanie może być naprawdę proste.

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy.