Cięcie granitu

Poszukujesz Wykonawców kuchennych lub łazienkowych granitowych blatów na wymiar lub innych kamiennych elementów? Proponujemy Ci szybką i bezpieczną metodę cięcia kamienia naturalnego wodą (w tym: cięcie granitu). Współpracujący z nami specjaliści używają nowoczesnych Waterjetów, zapewniających wykonanie nawet najbardziej złożonych wzorów i skomplikowanych kształtów, bez jakichkolwiek zmian w strukturze materiału, jego kolorze, a także przy braku odkształceń, nieestetycznych zarysowań czy nierównych krawędzi. Wszystko to szybko, sprawnie, efektywnie, profesjonalnie i w atrakcyjnej cenie. Mając na uwadze wyjątkowe właściwości fizyczne, mechaniczne i unikatowość naturalnego kamienia, do każdego zlecenia w kategorii cięcie granitu (i nie tylko!) podchodzimy z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i preferencji Klienta, a także z należytą dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Czym jest granit?

Granit jest naturalnym kamieniem, skałą polimineralną, czyli zbudowaną z wielu minerałów, między innymi takich jak: mika, kwarc, skaleń, plagioklaz, biotyt, piroksen, amfibolit. Może zawierać także, w niewielkich ilościach, dodatki: apatytu, berylu, magnetytu, rutylu czy cyrkonu. 

Ta kwaśna głębinowa skała magmowa powstaje w niezwykłych warunkach, albowiem w momencie stygnięcia lawy, czyli w temperaturze około 1400 stopni Celsjusza. Przekłada się to na niezwykłą wytrzymałość grafitu, nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na skrajnie niekorzystne warunki atmosferyczne.

Długi proces tworzenia się tych skał sprawia, że mają one strukturę jawnokrystaliczną. Oznacza to budowę złożoną z pojedynczych kryształów, widocznych gołym okiem. Zresztą z łacińskiego granum bądź z włoskiego granito, to właśnie ziarno. Powolne krystalizowanie się poszczególnych minerałów wpływa na niezwykły wygląd granitu. Wielkość tych kryształków zależna jest od wielu czynników, czasami zatem mamy granity drobnoziarniste, czasami średnioziarniste, a niekiedy przypominające wręcz lastryko. W zasadzie nie znajdzie się dwóch takich samych elementów czy płyt granitowych, gdyż drobinki zwykle są bezładne, układają się bezkierunkowo.

Właściwości granitu. Cechy granitu użytkowego.

Granit cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość szerokiego zastosowania oraz estetyczne i praktyczne walory. Materiał pożądany nie tylko ze względu na bogactwo wzorów i kolorów, w jakich można go spotkać, ale także z uwagi na korzystne cechy użytkowe. Oczywiście właściwości granitu będą wahać się w zależności od różnych rodzajów granitu.

Jest to twarda skała, odporna na warunki pogodowe (mróz, wilgoć, gorące temperatury, UV), uszkodzenia i ścieranie. Ma dużą gęstość, a zatem i sporą wagę, dzięki czemu jest wytrzymałym, trwałym i solidnym materiałem. W zasadzie jednym z najtwardszych. Nie przewodzi może ciepła aż tak dobrze jak marmur, ale kiedy się już nagrzeje, długo utrzymuje to ciepło, równomiernie je oddając.

Elementy z granitu nie są podatne na zaplamienia, łatwo więc utrzymać je w czystości. A kiedy coś się niechcący ukruszy bądź uszkodzi pod wpływem intensywnego użytkowania (choć to mało prawdopodobne), zawsze istnieje możliwość naprawy – można przywrócić kamieniowi dawny urok i estetyczny wygląd korzystając chociażby z kamienia szlifierskiego. Ceni się go także za bezpieczeństwo, niepalność, ekologiczność, naturalność.

Może posiadać najróżniejsze warianty kolorystyczne, od prawie bieli poprzez beże, popiel, szarości, żółć, róż, czerwień, błękit, zieleń aż do brązów, grafitów i czerni, a także różne stopnie uziarnienia, co sprawia, że łatwo i funkcjonalnie da się go dobrać do ogólnej stylistyki otoczenia czy wnętrza i nada przestrzeniom elegancji, gustownego i wytwornego szyku. Granit zwykle nie posiada jednolitej barwy, tylko łączy w sobie np. kolor szary z innymi odcieniami.

W dodatku jest to materiał podatny na obróbkę, dzięki czemu wykonać można z niego wiele nie tylko bardzo ładnych, ale również praktycznych i użytecznych przedmiotów. U nas zlecisz profesjonalne cięcie granitu.

Na czym polega cięcie granitu strumieniem wody?

Czym ciąć granit? Najskuteczniej uczynimy to wodą.

Cięcie granitu, a więc cięcie wodą kamienia – zwane także cięciem strumieniem wody, obróbką strumieniowo-ścierną, obróbką hydro-ścierną, obróbką wodno-ścierną, obróbką hydro-abrazyjną, abrasive waterjet (AWJ), waterjet – polega na rozdzielaniu materiału z użyciem wody i dodatku ścierniwa pod ekstremalnie wysokim ciśnieniem. Proces jest ekologiczny, skuteczny i zalecany we wszystkich tych przypadkach, w których przecinanie tarczą, obróbka ubytkowa czy też obróbka termiczna przynoszą niezadowalające jakościowo efekty. Krawędzie detali po takim cięciu są całkowicie gładkie i równe, a elementy nie potrzebują dalszej obróbki, jak frezowanie, toczenie czy szlifowanie.

Precyzyjne docięcie nawet drobnych elementów pozwala na zachowanie wysublimowanego wyglądu i daje dużą oszczędność surowca (dzięki możliwości wykorzystania nawet najmniejszych kawałków płytek). Obróbka jest bezpyłowa, a obrabiane materiały – czyste i gotowe do natychmiastowego użycia. 

Cięcie granitu wodą – zalety.

Cięcie granitu przy zastosowaniu strumienia wodnego pod wysokim ciśnieniem znajduje zastosowanie w różnych dziedzinach obróbki kamienia. Dzięki wykorzystaniu tego sposobu cięcia czas produkcji zostaje znacznie skrócony, a materiał jest maksymalnie spożytkowany. Cięcie granitu nie powoduje oddziaływań cieplnych ani naprężeń powierzchniowych, toteż minimalizujemy w ten sposób ryzyko uszkodzenia surowca. Proces gwarantuje nie tylko delikatne i precyzyjne cięcie, ale także wycinanie dowolnych kształtów i realizację najbardziej skomplikowanych projektów, bez żadnych niepożądanych znamion zewnętrznych w postaci zarysowań, pęknięć, odprysków, ukruszeń czy nierównych krawędzi. Zakres stosowanych materiałów, ich specyfiki, grubości, rozmiarów – jest w tym wypadku bardzo szeroki. Wszystko to zapewnia bezpieczeństwo cięcia i obróbkę na najwyższym poziomie. Technologia obróbki strumieniowo-ściernej nie zmienia parametrów materiału, jego wytrzymałość nadal jest na tym samym poziomie, dlatego wycięte elementy mogą być wykorzystywane zgodnie ze swoim przeznaczeniem, bez najmniejszego uszczerbku na jakości i trwałości. Ponadto produkt nie wymaga dalszej obróbki, jest gotowy do użycia zaraz po cięciu.

Zastosowanie granitu.

Granit zastosowanie:

Granit jest materiałem, który można wykorzystywać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Stosuje się go na szeroką skalę w budownictwie, aranżacji wnętrz, w budowie dróg, placów, mostów, obiektów publicznych, budowli sakralnych, architektury krajobrazu i ogrodowej, dekoracji. Powstają z niego posadzki, płytki ścienne i podłogowe oraz chodnikowe, balkony, tarasy, poręcze, schody, parapety, ogrodzenia, blaty, zlewozmywaki, kominki, meble kamienne, fontanny, rzeźby, pomniki, nagrobki, grobowce, urny pogrzebowe, kamienie do pizzy, kamienie curlingowe, nawierzchnia toru żużlowego i wiele, wiele innych.

Cięcie granitu – jakie elementy można wyciąć wodą?

W zależności od tego, czego potrzebujesz, możemy zaoferować Ci wycinanie: fali, łuków i kół (czyli elementów nieregularnych, pozwalających na łączenie różnych kolorów i gatunków płytek), bordiur (czyli listew zdobniczych, tworzących ciekawy efekt dekoracyjny), rozet (stosowanych jako centralny efekt zdobniczy bądź subtelna ozdoba ściany czy podłogi), mozajek (mogących służyć jako dekoracje lub do wykładania dużych powierzchni użytkowych), różnego rodzaju wstawek (do wkomponowania w inne materiały). Cięcie granitu pozwala także na wycięcie loga firmowego bądź dowolnego napisu. Czekamy na Twoją propozycję.

Cięcie granitu – cena.

Każde zlecenie wyceniane jest indywidualnie, a koszt cięcia zależny jest od różnych parametrów: danej firmy w danym regionie, pracującej na danym sprzęcie, materiału, jego grubości, długości linii cięcia, żądanej jakości krawędzi, kształtu i stopnia skomplikowania realizowanego projektu, transportu. Wycena jest bezpłatna, wystarczy, że wyślesz zapytanie i dołączysz odpowiednie pliki. Termin także ustalany jest indywidualnie ze Zleceniodawcą.

Ponadto cena samego granitu zależna jest od takich czynników jak: pochodzenie, klasa i szlachetność kamienia, domieszki, wielkość elementów, jego barwa.

Trzeba pamiętać o tym, że choć cena wykończeń granitowych może wydawać się niektórym nie za tania, to jednak w odniesieniu do ich trwałości i funkcjonalności jest ona bardzo korzystna i opłacalna. Jest to materiał o znakomitej wytrzymałości i odporności, który będzie służył przez lata, pozwoli więc w przyszłości zaoszczędzić na konserwacji, remontach, wymianie. Ta długotrwała inwestycja z pewnością się zwróci. Dodatkowo zastosowanie granitu w neutralnym kolorze gwarantuje, że design kuchni atrakcyjny będzie także za kilka dekad, gdyż jest to surowiec uniwersalny, ponadczasowy oraz prezentuje styl i klasę sam w sobie.

Cięcie granitu wodą – zaufaj specjalistom.

Cokolwiek zechcesz wykonać, dzięki strumieniowi wody o ciśnieniu 3800-4000 bar, granit zostaje precyzyjnie przycięty według potrzeb Klienta, zgodnie z wymaganiami i dostarczoną specyfikacją. Realizując usługę u nas, dołączasz do grona tysięcy pomyślnie zrealizowanych zleceń i zadowolonych Klientów. Nad realizacją prac czuwają zrzeszeni na naszej platformie – wykwalifikowani i z wieloletnim doświadczeniem – Wykonawcy CNC, którzy z pomocą nowoczesnej technologii, sprzętów najnowszej generacji oraz sprawdzonych metod CNC są w stanie wykonać praktycznie każde zlecenie (w tym: efektywne cięcie granitu). Warto w tym miejscu nadmienić, że cięcie wodą sprawdza się także w przypadku pozostałych gatunków kamienia (jak: marmur, piaskowiec, wapień) czy innych twardych materiałów. 

Interesuje Cię cięcie płyt granitowych (cięcie płytek granitowych)? Chcesz poznać odpowiedzi na zapytania typu: „cięcie granitu cena„, „cięcie granitu Gdańsk„, „ciecie granitu jak zlecić?”? Skontaktuj się z nami.