Cięcie drewna strumieniem wody

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Zamów cięcie drewna strumieniem wody! 

Tutaj czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie usługi CNC – cięcie drewna strumieniem wody. 

Na czym polega cięcie drewna strumieniem wody?

Cięcie strumieniem wody to proces, dzięki któremu możemy przecinać wybrane materiały (takie jak: blachy, kamień, szkło, metal, ceramika, tworzywa sztuczne lub właśnie drewno) pod wpływem strug wodnych (niekiedy z dodatkiem ścierniwa). Mówiąc prościej, obróbka strumieniowo-ścierna umożliwia przecięcie lub oczyszczenie nawet bardzo twardych i grubych elementów przy użyciu wody wtłaczanej pod wysokim cieśnieniem. Sam proces obróbki wodno-ściernej jest przeprowadzany na zimno. Kluczowy do samego wykrawania strumień wody jest wtłaczany przez wąską dyszę i pracuje przy maksymalnym ciśnieniu 4000 bar. 

Usługa cięcia wodą jest wykonywana w sposób w pełni zautomatyzowany. W technologii wykorzystuje się innowacyjne, sterowane numerycznie maszyny CNC. Ich praca opiera się na przetwarzaniu wprowadzonych do programu informacji cyfrowych i przekształcaniu ich w ruch o określonych parametrach. Dzięki ich zastosowaniu obróbka strumieniem wody wykazuje ogromną przewagę względem wielu konkurencyjnych metod. Jej niekwestionowaną zaletą jest możliwość wycinania wyszukanych i bardziej skomplikowanych kształtów w niemal każdym rodzaju materiału. Technologia pozwala także na zachowanie niezwykle wysokiej jakości oraz precyzji przecinanych elementów, co spełnia wymogi praktycznie dowolnego, nawet najbardziej złożonego projektu.

Rodzaje drewna, które można poddać cięciu strumieniem wody. 

Usłudze cięcia strumieniem wody możemy poddać zarówno drewno lite (przy czym najlepiej sprawdzą się tutaj gatunki twarde, jak drewno dębowe czy akacjowe), jak i materiały drewnopochodne, takie jak płyta paździerzowa, płyta wiórowa, OSB czy sklejka.

Jakie produkty otrzymujemy, stosując cięcie drewna strumieniem wody?

Metoda cięcia drewna strumieniem wody sprawdza się przy produkcji bardziej wyszukanych, a przy tym precyzyjnie skrojonych elementów drewnianych, które są wykorzystywane do zdobienia mebli. Obróbkę strumieniowo-ścierną możemy zastosować także podczas produkcji mebli, między innymi do wycinania elementów podłogi oraz listew, wykrawania otworów w blatach kuchennych czy tworzenia finezyjnych elementów ozdobnych w drewnianych balustradach balkonowych.

Zalety usługi CNC: cięcie drewna strumieniem wody. 

Nowoczesna technologia cięcia strumieniem wody może okazać się świetnym wyborem podczas obróbki wielu rodzajów materiałów. Nie ulega wątpliwości, że uzyskane tą metodą cięcia cechuje bardzo wysoka precyzja, a otrzymane krawędzie są zawsze starannie wykończone, równe oraz gładkie. Dużym atutem cięcia wodą jest również względna samowystarczalność procesu. Uzyskane produkty zazwyczaj nie wymagają dalszej obróbki skrawaniem (jak frezowanie czy toczenie). Co ważne, cięcie drewna strumieniem wody nie uszkadza jego powierzchni. Decydując się na zastosowanie tej metody, nie musimy martwić się o mikropęknięcia czy odkształcenia termiczne (temperatura obrzeży w trakcie procesu dochodzi do górnej granicy 100°C). Ważną zaletą cięcia wodą jest również spora oszczędność materiału oraz stosunkowo krótki czas obróbki, co nie pozostaje bez znaczenia w kwestii obniżenia kosztów produkcji. To z kolei wpływa na obniżenie finalnej ceny wytwarzanego produktu. Metoda cięcia drewna strumieniem wody jest również bardzo pożądana pod względem dbałości o środowisko pracy oraz środowisko naturalne, bowiem w trakcie procesu nie powstają żadne niebezpieczne odpady, gazy czy opary.

Jak widać, możliwości naszego portalu w zakresie usługi CNC, obejmującej cięcie drewna strumieniem wody, są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy.

Nasz zasięg.

W naszej ofercie polecamy między innymi precyzyjne cięcie drewna strumieniem wody w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu oraz w wielu innych punktach partnerskich na terenie całego kraju. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą, dostępną na naszej stronie.