Cięcie drewna strumieniem wody

Cięcie drewna strumieniem wody – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi cięcia drewna strumieniem wody? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w cięciu drewna strumieniem wody czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie usługi CNC – cięcie drewna strumieniem wody. 

Na czym polega usługa cięcia strumieniem wody?

Cięcie strumieniem wody to proces, dzięki któremu możemy przecinać wybrane materiały (takie jak: blachy, kamień, szkło, metal, ceramika, tworzywa sztuczne lub właśnie drewno) pod wpływem strug wodnych (niekiedy z dodatkiem ścierniwa). Mówiąc prościej, obróbka strumieniowo-ścierna umożliwia przecięcie lub oczyszczenie nawet bardzo twardych i grubych elementów przy użyciu wody wtłaczanej pod wysokim cieśnieniem. Sam proces obróbki wodno-ściernej jest przeprowadzany na zimno. Kluczowy do samego wykrawania strumień wody jest wtłaczany przez wąską dyszę i pracuje przy maksymalnym ciśnieniu 4000 bar. 

Usługa cięcia wodą jest wykonywana w sposób w pełni zautomatyzowany. W technologii wykorzystuje się innowacyjne, sterowane numerycznie maszyny CNC. Ich praca opiera się na przetwarzaniu wprowadzonych do programu informacji cyfrowych i przekształcaniu ich w ruch o określonych parametrach. Dzięki ich zastosowaniu obróbka strumieniem wody wykazuje ogromną przewagę względem wielu konkurencyjnych metod. Jej niekwestionowaną zaletą jest możliwość wycinania wyszukanych i bardziej skomplikowanych kształtów w niemal każdym rodzaju materiału. Technologia pozwala także na zachowanie niezwykle wysokiej jakości oraz precyzji przecinanych elementów, co spełnia wymogi praktycznie dowolnego, nawet najbardziej złożonego projektu.

Jak zlecić wykonanie usługi cięcia drewna strumieniem wody w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykłe proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe, możesz zapytać o cięcie drewna strumieniem wody, a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

  • lokalizacji firmy,
  • terminie wykonania,
  • cenie,
  • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu 

Cięcie drewna strumieniem wody 

Technologia cięcia strumieniem wody jest wykorzystywana między innymi w przemyśle drzewnym oraz meblarskim. Usługa może być z powodzeniem stosowana wszędzie tam, gdzie zależy nam na niezwykle dokładnym wykrawaniu skomplikowanych detali z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Metoda znajdzie swoje zastosowanie zwłaszcza wtedy, gdy pragniemy uzyskać niezwykle kunsztowne i oryginalne, a przez to bardziej złożone kształty obrabianych powierzchni. W tym przypadku obróbka wodno-ścierna może okazać się metodą dużo skuteczniejszą niż w przypadku zastosowania tradycyjnych frezarek.

Jakie rodzaje drewna można poddać cięciu strumieniem wody? 

Usłudze cięcia strumieniem wody możemy poddać zarówno drewno lite (przy czym najlepiej sprawdzą się tutaj gatunki twarde, jak drewno dębowe czy akacjowe), jak i materiały drewnopochodne, takie jak płyta paździerzowa, płyta wiórowa, OSB czy sklejka.

Jakie produkty otrzymujemy, stosując metodę cięcia drewna strumieniem wody?

Metoda cięcia drewna strumieniem wody sprawdza się przy produkcji bardziej wyszukanych, a przy tym precyzyjnie skrojonych elementów drewnianych, które są wykorzystywane do zdobienia mebli. Obróbkę strumieniowo-ścierną możemy zastosować także podczas produkcji mebli, między innymi do wycinania elementów podłogi oraz listew, wykrawania otworów w blatach kuchennych czy tworzenia finezyjnych elementów ozdobnych w drewnianych balustradach balkonowych.

Zalety usługi CNC: cięcie strumieniem wody 

Nowoczesna technologia cięcia strumieniem wody może okazać się świetnym wyborem podczas obróbki wielu rodzajów materiałów. Nie ulega wątpliwości, że uzyskane tą metodą cięcia cechuje bardzo wysoka precyzja, a otrzymane krawędzie są zawsze starannie wykończone, równe oraz gładkie. Dużym atutem cięcia wodą jest również względna samowystarczalność procesu. Uzyskane produkty zazwyczaj nie wymagają dalszej obróbki skrawaniem (jak frezowanie czy toczenie). Co ważne, cięcie drewna strumieniem wody nie uszkadza jego powierzchni. Decydując się na zastosowanie tej metody, nie musimy martwić się o mikropęknięcia czy odkształcenia termiczne (temperatura obrzeży w trakcie procesu dochodzi do górnej granicy 100°C). Ważną zaletą cięcia wodą jest również spora oszczędność materiału oraz stosunkowo krótki czas obróbki, co nie pozostaje bez znaczenia w kwestii obniżenia kosztów produkcji. To z kolei wpływa na obniżenie finalnej ceny wytwarzanego produktu. Metoda cięcia drewna strumieniem wody jest również bardzo pożądana pod względem dbałości o środowisko pracy oraz środowisko naturalne, bowiem w trakcie procesu nie powstają żadne niebezpieczne odpady, gazy czy opary.

Reklama

Jak widać, możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie usługi CNC, obejmującej cięcie drewna strumieniem wody, są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem