Praktyczne, modne, do zadań specjalnych. Blaty kuchenne z kamienia naturalnego

Blaty kuchenne z kamienia naturalnego to klasyczny i ponadczasowy element wyposażenia nowoczesnej i stylowej kuchni. Niejednolitość, zróżnicowana gama kolorystyczna, niepowtarzalny charakter użytego surowca – to wszystko zapewnia nieoczywiste walory estetyczne, które sprawiają, że wyrabiane blaty kuchenne z kamienia naturalnego są oryginalne i niezwykle eleganckie. Wybierając rodzaj materiału na blat do kuchni, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego aspekt wizualny, ale także właściwości danego kamienia i wynikające z nich zastosowanie. Przyjrzyjmy się bliżej najciekawszym opcjom.

Blaty kuchenne z kamienia naturalnego – najpopularniejsze rodzaje.

Blaty łupkowe, a może z marmuru lub wapienia? Niezależnie od ostatecznego wyboru, dobrym pomysłem może okazać się rozważenie takiego rozwiązania, które odpowiada stylowi kuchni, a przy tym jest zarówno uniwersalne, jak i praktyczne. Nie wiesz na co się zdecydować? Nic straconego! Poniżej prezentujemy krótką charakterystykę najciekawszych rodzajów blatów kuchennych z kamienia naturalnego.

Blaty kuchenne z marmuru.

Blaty kuchenne z marmuru to idealny wybór dla wszystkich miłośników elegancji i wyszukanego, nieco surowego stylu. Z uwagi na swój ponadczasowy i niebanalny charakter marmur jest stosunkowo często spotykanym elementem wystroju wielu gustownych wnętrz. Jego nieocenionym walorem jest uniwersalność. Marmur jest kamieniem niejednolitym. Może występować w różnych odcieniach, wzorach czy teksturach, przez co swobodnie dostosujemy wykonany z niego blat do wyglądu czy stylu naszej kuchni. Decydując się na wybór blatu kuchennego z marmuru, należy pamiętać o jego odpowiednim uszczelnieniu, bowiem kamień cechuje wysoka porowatość. Odpowiednia impregnacja pozwoli na zachowanie jego nienaruszonego stanu przez wiele lat. Marmur jest również stosunkowo łatwy w pielęgnacji. Do czyszczenia jego powierzchni wystarczą specjalnie przygotowane do tego środki lub zwykła, miękka ściereczka nasączona ciepłą wodą.

Blaty kuchenne z kamienia wapiennego.

Blaty kuchenne z kamienia wapiennego charakteryzuje uniwersalny i ponadczasowy styl. W swojej naturalnej postaci wapień jest minerałem o jasnej barwie, dlatego wykonane z niego blaty doskonale kontrastują z ciemniejszymi elementami wystroju kuchni. Charakterystyczną cechą kamienia wapiennego jest jego stosunkowo duża miękkość, co przekłada się na łatwość w obróbce. Dzięki temu wapień jest często wykorzystywanym surowcem, zarówno przez architektów i projektantów wnętrz, jak i samych właścicieli domów i mieszkań. Wapień jest także minerałem o dużej porowatości, dlatego powierzchnia zrobionego z niego blatu musi być odpowiednio zakonserwowana i zabezpieczona przed wnikaniem wody. Blaty kuchenne z kamienia wapiennego są także stosunkowo łatwe w utrzymaniu, jednak należy pamiętać, aby do ich czyszczenia używać delikatnych środków o odczynie neutralnym lub lekko zasadowym.

Blaty kuchenne łupkowe.

Łupek to rodzaj kamienia naturalnego o klasycznym wyglądzie i ciemnym zabarwieniu. Łupkowate blaty sprawdzą się w przypadku kuchni urządzanych zarówno w nowoczesnym i eleganckim, jak i uniwersalnym stylu. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się również kontrastowe zestawienie łupkowatych blatów z jaśniejszymi kafelkami, szafkami czy innymi elementami składającymi się na wyposażenie kuchni. Dużym atutem łupkowych blatów kuchennych jest ich ponadczasowość oraz łatwość w czyszczeniu, a także niższa cena w porównaniu do blatów kuchennych wykonanych z marmuru lub wapienia.

Blaty kuchenne z kamienia naturalnego – zamów!

U nas wykonasz blaty kuchenne z kamienia naturalnego na dowolny wymiar i według dowolnego wzoru. Po prostu dodaj zdjęcie produktu lub jego projekt i wyślij do Wykonawców współpracujących z nami. 

W swoim Panelu Klienta przefiltruj otrzymane oferty na blaty kuchenne z kamienia naturalnego i złóż zamówienie z dostawą pod wskazany adres. 

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.