Balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej – proste, uniwersalne i bezpieczne rozwiązania dla Twojego domu i otoczenia

Balustrady ze stali nierdzewnej to cieszący się rosnącym zainteresowaniem rodzaj zabezpieczenia schodów, tarasów oraz balkonów. Rozwiązania tego typu są często wykorzystywane zarówno w środku, jak i na zewnątrz domów jednorodzinnych czy wielopoziomowych mieszkań, a także nowoczesnych biurowców czy innych budynków, takich jak centra handlowe. Balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej z roku na rok zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego, bowiem wielofunkcyjny system łączy w sobie wszystko to, co najważniejsze – bezpieczeństwo, wysoką jakość materiału, klasyczny i ponadczasowy styl oraz szeroką gamę możliwości aranżacyjnych i wykończeniowych.

Zalety montowania balustrad i poręczy ze stali nierdzewnej.

Balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej są coraz częściej wybierane przez wielbicieli prostych, a przy tym eleganckich rozwiązań. Do niewątpliwych zalet takiego rodzaju zabezpieczenia należy jego funkcjonalność, która przekłada się na wysoką trwałość oraz wytrzymałość, a także łatwość w utrzymaniu. Balustrady tego typu możemy utrzymywać w czystości przy użyciu klasycznej ścierki bawełnianej lub wilgotnej szczotki. Zachowanie odpowiednich standardów bezpieczeństwa podczas ich montażu sprawia, że balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej stanowią sprawdzoną i bezawaryjną konstrukcję, którą możemy stosować zarówno w środku, jak i na zewnątrz wielu budynków. Takie typy zabezpieczenia są chętnie wybierane również z uwagi na nowoczesny, a przy tym ponadczasowy i uniwersalny styl, który idealnie wkomponuje się w niemal każde wnętrze. Ogromnym atutem balustrad i rolet nierdzewnych jest również sam materiał, który jest odporny na wodę oraz działanie innych czynników zewnętrznych. Stosowana do ich konstrukcji stal nierdzewna w zasadzie nie zużywa się, przez co montowane balustrady i poręcze zachowują swój oryginalny wygląd przez wiele lat. Innym udogodnieniem jest także wysoka odporność na zarysowania, zadrapania lub inne uszkodzenia mechaniczne.

Rodzaje balustrad ze stali nierdzewnej.

Z uwagi na zastosowanie oraz preferowany design balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej mogą być podzielone na kilka rodzajów. Rozwiązania tego typu świetnie sprawdzą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz praktycznie każdego budynku. Uniwersalność oraz prostota wykończenia sprawiają, że balustrady pasują do różnych stylów architektonicznych – od klasycznych elewacji z cegły czy kamienia po nowoczesne budynki szklane. 

Klasyczne balustrady pionowe lub poziome.

Jeśli zastanawiasz się nad ciekawym i niebanalnym wykończeniem swoich schodów, balkonu czy tarasu, najlepszym wyborem mogą okazać się uniwersalne balustrady nierdzewne. Ich podstawowymi elementami są pionowe bądź poziome słupki oraz poręcze zapewniające stabilizację montowanej konstrukcji. Wybierając balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej, warto zwrócić również uwagę na ich przeznaczenie. Jeśli chcesz ich używać na tarasie lub balkonie, z którego będą korzystały także małe dzieci czy zwierzęta – dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie wąskich barierek pionowych. Ich montaż zapewnia większe bezpieczeństwo oraz neutralizuje ryzyko wypadnięcia.

Balustrady ze stali nierdzewnej oraz szkła.

Balustrady ze stali nierdzewnej możemy z powodzeniem łączyć z innymi materiałami. Dużym zainteresowaniem cieszy się zastosowanie stalowej ramy ze szklanym wypełnieniem. Taki styl świetnie sprawdzi się w różnego rodzaju biurowcach, centrach handlowych czy eleganckich, kilkupoziomowych butikach. Zaletą takiego rozwiązania jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz widoczności z wyższych pięter budynku. Połączenie stali nierdzewnej ze szkłem może być również ciekawym uzupełnieniem nowoczesnego i eleganckiego stylu architektonicznego, który jest coraz częściej wybierany w otaczającej nas przestrzeni publicznej.

Balustrady i poręcze ze stali nierdzewnej – zamów!

Jeżeli zależy ci na bezpiecznym oraz solidnym montażu balustrad i poręczy ze stali nierdzewnej, zapraszamy do skorzystania z możliwości, jakie zapewnia nasz portal. To doskonałe miejsce do stworzenia wysokiej jakości balustrady ze stali nierdzewnej, która – dzięki współpracy w Wykonawcami z wielu branż – może również łączyć się z innymi materiałami, na przykład szkłem. 

Sprawdź nasze usługi z zakresu obróbki CNC.