3 minuty

Znakowanie laserowe dla branży odzieżowej

Widoczna marka zwiększa tempo rozwoju, czyli znakowanie laserem na tekstyliach i tkaninach dla branży odzieżowej

Technologia znakowania laserem to nowoczesna i stale zyskująca na popularności metoda tworzenia zdobień i oznaczeń, które możemy zastosować między innymi na tekstyliach oraz tkaninach. W jaki sposób wykorzystujemy ją w branży odzieżowej? Jakie są jej zalety? Gdzie można złożyć zamówienie na znakowane laserowo materiały? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Branża odzieżowa – do czego wykorzystujemy znakowanie laserem na tekstyliach i tkaninach?

Znakowanie laserem tekstyliów oraz tkanin znalazło szerokie zastosowanie w branży odzieżowej, między innymi do oznakowania ubrań przez producentów odzieży. 

Umieszczenie logotypu czy innego znaku firmowego na ubraniach i dodatkach znacząco wpływa na lepszy odbiór brandu oraz zwiększa wartość i prestiż oferowanych przez firmę produktów. Ubrania z logotypem renomowanej marki są często postrzegane jako elitarne, przez co mogą być sprzedawane z większym zyskiem.

Znakowanie laserem tekstyliów i tkanin wykorzystuje się również do tworzenia odzieży roboczej oraz znakowania strojów firmowych, w tym tworzenia znakowanych ubrań na spotkania firmowe. 

Wykorzystanie takiego rozwiązania to doskonała okazja do tego, aby wzbudzić zaufanie do naszej firmy, budować jej świadomość oraz zwiększyć rozpoznawalność marki. Dzięki precyzyjnemu i estetycznemu oznakowaniu laserem marka zapadnie w pamięć obecnym oraz przyszłym bądź potencjalnym klientom czy partnerom biznesowym.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii laserowej jesteśmy w stanie wygrawerować wybrany wzór, napis, logotyp czy inną formę identyfikacji wizualnej dla firm na niemal dowolnym materiale – od tkanin naturalnych, jak bawełna, jedwab, skóra czy len, po sztuczne i syntetyczne materiały, w tym wiskoza, poliester czy poliamid. 

Znakowanie laserem na tekstyliach i tkaninach sprawdzi się również w przypadku osób, którym zależy na otrzymaniu odzieży z dowolnie wybranym wzorem na użytek własny lub w formie spersonalizowanego prezentu.

Zalety znakowania laserem na tekstyliach i tkaninach dla branży odzieżowej

Reklama

Jeśli działasz w branży odzieżowej i planujesz wykorzystać znakowane ubrania bądź inne tekstylia, rozważ zastosowanie innowacyjnej i precyzyjnej metody laserowej. Jakie są zalety tej technologii i co przemawia na jej korzyść? Odpowiadamy.

  • Trwałość oraz precyzja wykonania – znakowanie laserem należy do jednej z najtrwalszych i najprecyzyjniejszych metod oznaczania tekstyliów i tkanin. Za jego pomocą możemy uzyskać nawet bardzo szczegółowe wzory czy grafiki.
  • Uniwersalność i wszechstronność zastosowania – metodę znakowania laserem możemy wykorzystywać niemal na każdym, nawet cienkim i delikatnym materiale. Zastosowanie znakowania wiązką lasera pozwala również na realizację własnych, spersonalizowanych projektów.
  • Wysoka powtarzalność – utworzone metodą laserową wzory możemy w dowolnej chwili odtwarzać z niemal stuprocentową powtarzalnością.
  • Estetyka – znakowane nowoczesną techniką laserową tekstylia i tkaniny są starannie wykonane, a przez to niezwykle atrakcyjne wizualnie.
  • Ekologia – ozdabianie materiałów metodą laserową pozwala na zużycie dużo mniejszej ilości wody czy związków chemicznych niż ma to miejsce w przypadku zastosowania innych, bardziej konwencjonalnych technik. 
  • Ekonomiczność – niewątpliwą przewagą tej metody jest również zwiększona szybkość realizacji zlecenia oraz niskie koszty eksploatacji narzędzi, co niejednokrotnie przekłada się na niższe koszty produkcji.

Znakowanie laserem na tekstyliach i tkaninach w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Zastanawiasz się, gdzie możesz złożyć zamówienie na znakowane laserowo tekstylia i tkaniny? Z pomocą przyjdzie Ci nasz Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade. 

To nowoczesna platforma, która zrzesza firmy z całej Polski, specjalizujące się w usługach znakowania laserem. Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta, a w szybki i intuicyjny sposób znajdziesz odpowiadającego Ci wykonawcę. Zapraszamy do współpracy.

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *