3 minuty

Znakowanie laserem dla branży meblarskiej

Znakowanie laserem – jakie korzyści przynosi dla branży meblarskiej?

Znakowanie materiałów za pomocą lasera jest coraz częściej wykorzystywaną technologią w wielu dziedzinach przemysłu, między innymi w branży meblarskiej. Szybkość realizacji zlecenia, precyzja wykonania, obniżenie kosztów produkcyjnych – to tylko kilka z korzyści, jakie niesie za sobą zastosowanie tej nowoczesnej metody. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak wykorzystać znakowanie laserem w branży meblarskiej i jakie są zalety tej techniki obróbki.

Zastosowanie znakowania laserem w branży meblarskiej 

Znakowanie precyzyjną wiązką lasera znalazło szerokie zastosowanie w branży meblarskiej. Laserowa obróbka materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli daje wszechstronne możliwości. 

Za jej pomocą możemy dokonać oznakowania różnego rodzaju mebli z drewna lub innego surowca, na przykład tworzyw sztucznych. Dzięki nowoczesnej technologii stworzymy identyfikację tych elementów, nanosząc na nie dowolną formę graficzną, na przykład nazwę firmy, logotyp czy znak towarowy. Takie działania nie tylko budują świadomość wśród klientów czy zwiększają rozpoznawalność marki, ale także wskazują na prestiż oraz wysoką jakość oferowanych produktów.

Znakowanie laserem w branży meblarskiej wykorzystywane jest również do grawerowania poszczególnych elementów oraz tworzenia oryginalnych i atrakcyjnych wizualnie zdobień. Dzięki nim nasze meble nabierają unikatowego stylu i nietuzinkowego charakteru.

Zalety metody znakowania laserem w branży meblarskiej

Tak jak w przypadku innych gałęzi przemysłu, również i w branży meblarskiej coraz chętniej sięgamy po nowoczesne i innowacyjne rozwiązania. Jedynym z nich jest technologia znakowania i grawerowania laserem. Dlaczego warto po nią sięgać? Czym się ona charakteryzuje? Jakie korzyści płyną z jej zastosowania?

  • Precyzja i jakość 

Znakowanie produktów za pomocą lasera jest niezwykle precyzyjną i dokładną metodą obróbki. Za jej pośrednictwem możemy nanieść nawet bardzo drobne i skomplikowane oznaczenia. Co równie istotne, wygrawerowane zdobienia, napisy, znaki czy symbole są zawsze czytelne, trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nie ulegają zniszczeniu pod wpływem ścierania, wysokiej temperatury czy działania substancji chemicznych, jak np. kwasy.

  • Szybkość realizacji i niskie koszty produkcji

Metoda laserowa jest nie tylko jedną z najdokładniejszych, ale również najszybszych technik znakowania przedmiotów. Co więcej, stosowane w trakcie obróbki narzędzia mogą być intensywnie eksploatowane bez obaw o ich zużycie. Dzięki temu koszty produkcji dowolnego oznakowania są niejednokrotnie dużo niższe niż w przypadku użycia konkurencyjnych metod. Znakowanie za pomocą metody laserowej jest zazwyczaj wydajniejsze, dzięki czemu może generować spore oszczędności. 

Znakowanie laserem dla branży meblarskiej w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade

Szukasz sposobu na to, aby zastosować nowoczesną technologię laserowego znakowania w branży meblarskiej? Nic prostszego! Wykorzystaj możliwości, jakie oferuje nasz Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade. 

Reklama

Dzięki niemu szybko i bezpiecznie zrealizujesz nawet najbardziej skomplikowane zlecenie. Zapoznaj się z dostępnymi w panelu ofertami i wybierz taką, która odpowiada Twoim wymaganiom. 

Stworzyliśmy dla Ciebie narzędzie do szybkiej i bezpośredniej komunikacji z firmami z całego kraju – jest nim Panel Klienta:

  • dodaj zapytanie, które zostanie skierowane do wszystkich wykonawców zajmujących się profesjonalnym znakowaniem (w zależności od rodzaju materiału, jaki wybierzesz), ewentualnie dołącz plik,
  • automatycznie przefiltruj oferty otrzymane od wykonawców, porównaj i wybierz najwłaściwszą dla siebie,
  • złóż zamówienie u wybranego wykonawcy, opłać i czekaj na dostawę pod wskazany adres.

Wszystko to szybko, prosto, sprawnie, on-line. Z jednego miejsca – gdziekolwiek jesteś.

Wypróbuj nasze możliwości.

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *