Jak działa LaserTrade?
Skorzystaj z formularza "Zapytanie ofertowe" lub "Wyślij zapytanie". Firmy natychmiast otrzymają powiadomienie o konieczności przygotowania wyceny. Oferty otrzymasz na adres e-mail. Jeżeli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą i nawiążesz współpracę. Z LaserTrade korzystasz bezpłatnie.
Finansowanie dla przemysłu.
Rozwiązania finansowe Siemens leasing umożliwiają przedsiębiorcom zakup nowych urządzeń i technologii, odnowienie parków maszynowych czy automatyzację procesów produkcji, wspierając konkurencyjność Twojej firmy na rynku i w branży, w której prowadzisz działalność.
Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, możesz praktycznie każdy sprzęt do firmy – a nawet nieruchomość – sfinansować za pomocą leasingu. Najczęściej leasing kojarzony jest z kupnem auta. Nie wszyscy jednak wiedzą, na czym polega leasing, a także – że można dzięki niemu sfinansować również maszyny i urządzenia, sprzęt komputerowy i oprogramowanie oraz całe linie produkcyjne.
Czym jest leasing?
Leasing to nowoczesny sposób finansowania inwestycji w firmach. Na czym polega leasing? Opiera się na umowie cywilnoprawnej, w której leasingobiorca to osoba korzystająca z finansowania, a leasingodawca to instytucja finansująca.
Aby scharakteryzować co to jest leasing, można w skrócie powiedzieć, że to swego rodzaju połączenie dzierżawy i kredytu. W trakcie trwania umowy przedmiot leasingu nie staje się twoją własnością. Po zakończeniu trwania umowy nie ma obowiązku wykupu leasingowanego sprzętu, ale jest taka możliwość. To leasingobiorca o tym decyduje.
Leasing stanowi źródło najkorzystniejszego sposobu finansowania inwestycji w maszyny i urządzenia różnego przeznaczenia. Szacuje się, że w skali kraju już co trzecia maszyna w polskich firmach jest finansowana leasingiem, a 63% firm sektora małych i średnich przedsiębiorstw określa leasing jako najdogodniejszy wybór. Nic dziwnego, wszak leasing to nie tylko oszczędności podatkowe, ale też znacznie szersza elastyczność działania, bardziej dynamiczne tempo rozwoju biznesu i nieoceniona prostota pozyskania źródła finansowania niezbędnych czy wymarzonych maszyn i urządzeń. W rezultacie rozbudowany park maszynowy przekłada się na obszerniejszą liczbę zleceń, większą efektywność, przyspieszenie tempa bieżących realizacji i lepszą konkurencyjność na rynku pod kątem innowacyjności.
Leasing narzędzi, przyrządów, maszyn, urządzeń, centrów obróbczych czy linii technologicznych to ogromna szansa na rozwój każdego biznesu, zwłaszcza w branżach wykorzystujących drogie maszyny produkcyjne czy urządzenia przemysłowe. Obecnie warunki leasingu na maszyny i urządzenia można elastycznie dostosować do realnej sytuacji finansowej oraz zdefiniowanych potrzeb danego przedsiębiorstwa.
Co to jest leasing operacyjny?
Po zawarciu umowy na leasing operacyjny przedmiot leasingu nie wchodzi w skład majątku leasingobiorcy, czyli nie stanowi środka trwałego. Przedsiębiorca nie ma prawa dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Comiesięcznie raty są w całości wliczane do kosztów uzyskania przychodu, tak samo jak obowiązkowa opłata początkowa oraz bieżące wydatki związane z użytkowaniem leasingowanego sprzętu.
Do każdej raty leasingowej doliczany jest podatek VAT. Jest to jedna z największych zalet leasingu operacyjnego. Korzystający z usług leasingodawca (na przykład za pośrednictwem SimplyLease) nie musi – tak jak w przypadku leasingu finansowego – na początku trwania umowy zapłacić całej wartości VAT. Zostanie ona rozłożona na ilość rat w umowie.
Drugą korzyścią dla firm jest wliczenie do kosztów uzyskania przychodu opłaty wstępnej. Po zakończeniu trwania umowy przedsiębiorca nie ma obowiązku wykupu użytkowanego przedmiotu.
Co to jest leasing finansowy?
To czym jest leasing finansowy najłatwiej wyjaśnić na przykładzie. Przedsiębiorca biorący w leasing maszynę wpisuje ją w ewidencję środków trwałych i ma prawo odliczać koszty amortyzacyjne. To największa różnica pomiędzy leasingiem operacyjnym a finansowym. W koszty uzyskania przychodu można zaliczyć jedynie odsetki raty leasingowej. W przypadku leasingu operacyjnego są to całe raty. Kolejną różnicą są rozliczenia podatku VAT. Przy umowie leasingu finansowego trzeba go zapłacić w całości na początku umowy, a nie jak przy leasingu operacyjnym – w comiesięcznym ratach.
Firma korzystająca z leasingu finansowego nie ponosi opłaty wstępnej. Leasingobiorca staje się właścicielem przedmiotu umowy automatycznie w momencie spłaty ostatniej raty, bez konieczności dodatkowego wykupu.
Kiedy leasing się opłaca?
Leasing opłaca się w wielu przypadkach, które wynikają z jego specyfiki. Najbardziej docenianym z nich są korzyści podatkowe, zwłaszcza przy leasingu operacyjnym. Pozwala on bowiem na wliczenie całej raty w koszty prowadzonej działalności, co jest korzystniejsze w porównaniu do innych typów finansowania np. kredytu inwestycyjnego.
Pożyczka na zakup maszyn i urządzeń.
Na czym polega pożyczka na zakup maszyn i urządzeń?
Korzystając z pożyczki możesz sfinansować zakup konkretnej maszyny czy urządzenia. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne w branży medycznej, ze względu na rozwiązania podatkowe oraz wśród firm korzystających z dotacji. W przypadku pożyczki Twoja firma jest właścicielem sprzętu i samodzielnie dokonujesz odpisów amortyzacyjnych.
Zalety pożyczki:
- rozwiązanie najbardziej korzystne podatkowo dla firm niebędących płatnikami VAT,
- możliwość połączenia pożyczki z dotacją z UE,
- umowa pożyczki może być podpisania elektronicznie.
Na czym polega Retrofit?
To rozwiązanie polegające na finansowaniu rekondycjonowania maszyny lub maszyny po jej odnowieniu. Jest to wyjątkowo atrakcyjny sposób na odnowienie parku maszynowego.
Zalety Retrofitu:
- zwiększenie użyteczności oraz wygody programowania,
- możliwość wykorzystania najnowszych technologii IT,
- rozłożenie kosztów modernizacji w czasie.
Potrzebujesz uruchomić produkcję lub poszerzyć zakres dotychczas oferowanych usług? Marzy Ci się rozbudowanie parku maszynowego firmy? Dodaj zapytanie o leasing i poczekaj na oferty – sam wybierzesz najkorzystniejszą z nich.
Słowa kluczowe: leasing na maszyny produkcyjne, leasing maszyny produkcyjne, leasing linii produkcyjnej, urządzenia produkcyjne leasing, leasing na maszyny przemysłowe, urządzenia laserowe leasing, leasing lasera, leasing urządzeń CNC.