Wyoblanie metali

Wyoblanie – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi wyoblania CNC? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w wyoblaniu CNC czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Wyoblanie to metoda kształtowania obrotowego wyrobu za pomocą rolki na wirującym wzorniku, zalecana przy mało- i średnioseryjnej produkcji wyrobów osiowosymetrycznych.

Co można wykonać w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade, używając techniki wyoblania?

Wyoblanie jest techniką bardzo twórczą i dającą ciekawe efekty, jeśli osoba wykonująca pracę ma doświadczenie oraz wprawę. W portalu LaserTrade zrzeszamy szereg firm specjalizujących się w technice wyoblania. Nasi Partnerzy wykonają na zlecenie:

  • elementy wyposażenia AGD, typu: patelnie, garnki aluminiowe, kubełki, wazy, popielniczki,
  • elementy sprzętów oświetleniowych, typu: lampy, kinkiety, klosze oraz odbłyśniki,
  • rozmaite części, dysze, kołpaki, uchwyty, zaczepy, okucia, anteny, czasze do anten satelitarnych, 
  • podstawki, łączenia, ozdoby przedmiotów starych lub stylizowanych na dawne,
  • dewocjonalia: urny na prochy, chrzcielnice, świeczniki, kielichy,
  • wiele, wiele innych części, elementów i przedmiotów z branż: oświetleniowej, dekoracyjnej, motoryzacyjnej, lotniczej i innych.

Metodą wyoblania kształtuje się najczęściej wyroby z: aluminium i jego stopów, miedzi i jej stopów, stali (czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej), metali szlachetnych (złota, srebra, platyny), niklu, stopów tytanu, stopów tantalu, cynku i jego stopów.

Czym właściwie jest owo wyoblanie?

Wyoblanie (dawniej nazywane drykowaniem) jest to rodzaj plastycznej obróbki blachy, wykorzystujący podatność materiałów do odkształceń (po przekroczeniu granicy plastyczności), bez przerwania ciągłości kształtowanej blachy. W efekcie obróbki z materiału wyjściowego (przykładowo krążka blachy lub wytłoczki) uzyskujemy cienkościenną bryłę obrotową, niejednokrotnie o bardzo skomplikowanym kształcie, trudnym lub niemożliwym do osiągnięcia przy użyciu klasycznych metod tłoczenia. 

Maszyny, zwane wyoblarkami, nie wymagają dużych sił nacisku na rolce kształtującej. Kształtowanie wyrobów o pobocznicach krzywoliniowych i stosowanie złożonych ruchów promieniowo-obkładających wymaga precyzyjnego sterowania rolką wyoblającą. Najczęściej sterowanie odbywa się przy użyciu kopiału hydraulicznego albo komputerowo. Wyoblarki umożliwiają realizację złożonego procesu technologicznego, na który składają się: wyoblanie, obcinanie, zawijanie obrzeża, wywijanie, zaginanie i łączenie.

W zależności od sposobu kształtowania materiału wyróżniamy:

  • wyoblanie ręczne (na wyoblarce ręcznej),
  • wyoblanie mechaniczne (na wyoblarkach automatycznych),
  • zgniatanie obrotowe (na wyoblarkach automatycznych, zgniatarkach obrotowych i wyoblarko-zgniatarkach obrotowych).

Tłoczenie czy wyoblanie?

Stosowanie wyoblania jest tańsze i szybsze niż wykonanie tych samych elementów przy użyciu metody tłoczenia.

Reklama

Wykonanie pojedynczego elementu poprzez tłoczenie jest kosztowne i czasochłonne, natomiast stosując wyoblanie, można wieloetapowe kształtowanie wykonać podczas jednego cyklu pracy. Wyoblanie umożliwia więc ekonomiczne tworzenie unikalnych, pojedynczych elementów, a także małoseryjną produkcję części. Jest to proces wydajny, albowiem nie powstaje podczas niego zbyt wiele odpadów, jak również pozwala na wykonywanie także skomplikowanych, cienkościennych przedmiotów. Koszt form i narzędzi do wyoblania jest znacznie niższy niż tych przeznaczonych do tłoczenia.

Dlaczego jak wyoblanie, to tylko w LaserTrade?

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowszymi technologiami. Współpracujemy z setkami firm i mamy dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy. Dlatego też szybko przedstawimy Ci oferty, z których wybierzesz najwłaściwszą dla siebie. Wśród nich znajduje się wyoblanie.

Możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie wyoblania są naprawdę ogromne. Biorąc pod uwagę całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, pozyskiwania ofert handlowych oraz błyskawicznej realizacji zadania. Panel Klienta pozwala na zebranie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu. To gwarancja udanej współpracy, do której serdecznie zapraszamy!

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem