Wygładzanie drewna CNC

Wygładzanie powierzchni drewna i materiałów drewnopochodnych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy wygładzania CNC drewna? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w wygładzaniu CNC drewna czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Wygładzanie CNC powierzchni drewna i materiałów drewnopochodnych 

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie wygładzania CNC w drewnie. 

Czym jest wygładzanie CNC?

Wygładzanie to rodzaj obróbki ściernej, zaliczanej do obróbki skrawaniem, której zadaniem jest wyrównywanie oraz zwiększenie gładkości powierzchni wybranego materiału, a także nadawanie jego fragmentom pożądanego profilu. Odpowiednie wygładzanie jest możliwie dzięki zastosowaniu wieloostrzowego narzędzia o powierzchni tnącej zaopatrzonej w materiały ścierne. Ich rolą jest stopniowe usuwanie wierzchnich warstw obrabianego materiału. 

 Tak jak wiele innych metod obróbki skrawaniem, wygładzanie może być wykonywane przy użyciu innowacyjnej i nowoczesnej technologii CNC. Sterowane numerycznie maszyny działają w sposób całkowicie zautomatyzowany i bardzo dokładny, dzięki czemu proces wyrównywania powierzchni przedmiotu odbywa się przy zachowaniu maksymalnej precyzji. Wygładzanie CNC jest niejednokrotnie stosowane jako jeden z elementów seryjnej i wieloetapowej obróbki skrawaniem, obejmującej także inne procesy, takie jak: frezowanie CNC, toczenie CNC czy wiercenie CNC.

Jak zlecić wykonanie usługi wygładzania CNC drewna w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjnego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe, możesz zapytać o wygładzanie CNC drewna, a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

  • lokalizacji firmy,
  • terminie wykonania,
  • cenie, 
  • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu 

Wygładzane CNC w drewnie

Wygładzanie – jako jeden z najpopularniejszych rodzajów obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych – jest procesem powszechnie wykorzystywanym w branży meblarskiej. Podczas produkcji mebli zwiększanie gładkości powierzchni może być traktowane jako wstępny etap obróbki, który najczęściej wykonuje się zaraz po piłowaniu. Dzięki niemu uzyskujemy wygładzony element, który jest gotowy do dalszych procesów kształtowania oraz skrawania poprzez wiercenie, frezowanie czy toczenie. Do wygładzania powierzchni drewnianych przedmiotów mogą posłużyć między innymi sterowane komputerowo strugarki CNC, jak również kompleksowe i wielofunkcyjne maszyny, nazywane inaczej centrami obróbczymi CNC.

Jakie rodzaje drewna można obrabiać metodą wygładzania CNC? 

Wygładzaniu CNC mogą zostać poddane zarówno elementy drewniane (z tak zwanego drewna litego), jak i materiały drewnopochodne, takie jak: sklejka, płyty wiórowe czy płyty pilśniowe.

Produkty, które możemy uzyskać dzięki wygładzaniu CNC drewna

Wygładzanie CNC stanowi jeden z etapów kompleksowej obróbki skrawaniem drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Proces może być wykorzystywany między innymi podczas produkcji:

  • drewnianych elementów do mebli tapicerowanych,
  • drzwi, okien, schodów,
  • frontów meblowych,
  • paneli podłogowych,
  • płyt MDF do mebli.

Zalety wygładzania metodą CNC

Wygładzanie powierzchni drewnianej metodą CNC jest procesem niezwykle wydajnym oraz wysoce precyzyjnym z uwagi na użycie nowoczesnych i zautomatyzowanych maszyn. Zastąpienie tradycyjnych urządzeń ręcznych obrabiarkami CNC przyczynia się nie tylko do zwiększenia powtarzalności wprowadzonego do systemu projektu, ale także znacznego skrócenia czasu samej obróbki. Co więcej, nowatorskie obrabiarki CNC są urządzeniami pozwalającymi na szybką, bezawaryjną i pozbawioną błędów obróbkę, co przekłada się na znaczne obniżenie kosztów produkcji. Innym czynnikiem wpływającym na redukcję kosztów jest znaczna oszczędność materiału, dzięki wytwarzaniu minimalnej ilości odpadów. Niekwestionowaną zaletą maszyn CNC jest ich wielozadaniowość, która przekłada się na możliwość zastosowania kilkuetapowej obróbki – obejmującej między innymi piłowanie, wygładzanie, wiercenie czy klejenie – w trakcie jednego procesu. Wygładzanie metodą CNC jest także procesem o wiele bezpieczniejszym z punktu widzenia operatorów maszyn, których zakres pracy zostaje mocno zawężony, a większość ich obowiązków przejmują ściśle zaprogramowane i w pełni skomputeryzowane urządzenia.

Reklama

Jak widać, możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie wygładzania CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem