Wiercenie tworzyw sztucznych

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Oferujemy wiercenie tworzyw sztucznych według wysokich standardów jakościowych, w wielu wariantach. Niezależnie od tego, czy jest to prototyp jednorazowy, czy produkcja na wyższym poziomie – działamy efektywnie jakościowo i kosztowo, według specyfikacji klienta.

Dlaczego wybrać wiercenie tworzyw sztucznych u nas?

Odpowiedź jest prosta. 

Korzystanie z platformy umożliwia Ci wysłanie zapytania do wielu firm jednocześnie. 

Oferty od Wykonawców będą zestawione w Twoim Panelu. Wystarczy wybrać najlepszą ofertę i złożyć zamówienie. 

 

Oferta - cięcie laserem blach

Gotowy na wiercenie tworzyw sztucznych?

Nie trać czasu na samodzielne poszukiwanie Wykonawcy. 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

Wiercenie tworzyw sztucznych.

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. Oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także wytwarzaniem części prototypowych. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Ooferujemy wiercenie w tworzywach sztucznych według wysokich standardów jakościowych, w wielu wariantach. Niezależnie od tego, czy jest to prototyp jednorazowy, czy produkcja na wyższym poziomie – działamy efektywnie jakościowo i kosztowo, według specyfikacji klienta.

Jak efektywnie wykonywać wiercenie tworzyw sztucznych?

Przy wierceniu w tworzywach sztucznych używa się tych samych wierteł, jak przy metalu, należy tylko ustalić inną prędkość wiercenia i zmniejszyć obroty wiertarki (można stosować standardowe wiertła spiralne ze stali szybkotnącej). Prędkość skrawania oraz posuw uzależnione są od głębokości wiercenia. 

A oto kilka praktycznych porad dotyczących wiercenia tworzyw sztucznych:

 • Przy pracy z tworzywami sztucznymi należy kontrolować nagrzewanie się wiertła, ażeby nie dopuścić do nadtopienia otworu i opiłków.
 • W trakcie wiercenia termoplastycznych półfabrykatów z tworzyw sztucznych dochodzi do nagromadzania dużej ilości ciepła, przez co konieczne może być stosowanie chłodziwa, najlepiej zaaprobowanego przez producenta tych materiałów. W przypadku braku takiej informacji warto wcześniej wykonać próbę, aby przekonać się, czy dane chłodziwo zareaguje z obrabianym przez nas tworzywem. Jeżeli nie – można je zastosować.
 • Obróbka niektórych z tworzyw – zwłaszcza tych twardych, wzmacnianych innymi materiałami, przykładowo włóknem szklanym – może wymagać użycia specjalnych, ostrych wierteł. 
 • Wiercąc w miękkim plastiku albo w materiale o dużej powierzchni warto zmniejszyć docisk, aby uniknąć popękania materiału. 
 • Głębokie wiercenia wymagają odpowiedniego odprowadzania wiórów, co ma zapobiegać przegrzaniu tworzyw na ścianie wiercenia aż do temperatury topnienia i zatarcia wiertła. 
 • Przy wierceniu otworów w wyrobach cienkościennych – aby uniknąć zaklinowania się wiertła w obrabianym przedmiocie, przez co mógłby się on uszkodzić – zalecane jest użycie wysokiej prędkości skrawania i naturalnego (0o) kąta natarcia narzędzia skrawającego.
 • W przypadku otworów o dużych średnicach – aby zmniejszyć siły tarcia, a więc i ilości wydzielanego ciepła – dobrze jest stosować wiertła o cienkim rdzeniu. Ponadto warto w takiej sytuacji postępować etapami: wykonywać nawiercenie wstępne, a potem rozwiercać otwór coraz większymi wiertłami lub jednopunktowym nożem wytaczarskim. 

Zachowanie i przestrzeganie powyższych zaleceń pozwoli na uzyskanie wyrobów spełniających najwyższe wymagania jakościowe pod względem dokładności wykonania, funkcjonalności, jakości powierzchni itp.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić wiercenie tworzyw sztucznych, jesteśmy miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi.