Wiercenie tworzyw sztucznych

Wiercenie tworzyw sztucznych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi wiercenia tworzyw sztucznych? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w wierceniu w tworzywach sztucznych czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Wiercenie tworzyw sztucznych

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także wytwarzaniem części prototypowych. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

W LaserTrade oferujemy wiercenie w tworzywach sztucznych według wysokich standardów jakościowych, w wielu wariantach. Niezależnie od tego, czy jest to prototyp jednorazowy, czy produkcja na wyższym poziomie – działamy efektywnie jakościowo i kosztowo, według specyfikacji klienta.

Jak efektywnie wykonywać wiercenie tworzyw sztucznych?

Przy wierceniu w tworzywach sztucznych używa się tych samych wierteł, jak przy metalu, należy tylko ustalić inną prędkość wiercenia i zmniejszyć obroty wiertarki (można stosować standardowe wiertła spiralne ze stali szybkotnącej). Prędkość skrawania oraz posuw uzależnione są od głębokości wiercenia. 

Reklama

A oto kilka praktycznych porad dotyczących wiercenia tworzyw sztucznych:

  • Przy pracy z tworzywami sztucznymi należy kontrolować nagrzewanie się wiertła, ażeby nie dopuścić do nadtopienia otworu i opiłków.
  • W trakcie wiercenia termoplastycznych półfabrykatów z tworzyw sztucznych dochodzi do nagromadzania dużej ilości ciepła, przez co konieczne może być stosowanie chłodziwa, najlepiej zaaprobowanego przez producenta tych materiałów. W przypadku braku takiej informacji warto wcześniej wykonać próbę, aby przekonać się, czy dane chłodziwo zareaguje z obrabianym przez nas tworzywem. Jeżeli nie – można je zastosować.
  • Obróbka niektórych z tworzyw – zwłaszcza tych twardych, wzmacnianych innymi materiałami, przykładowo włóknem szklanym – może wymagać użycia specjalnych, ostrych wierteł. 
  • Wiercąc w miękkim plastiku albo w materiale o dużej powierzchni warto zmniejszyć docisk, aby uniknąć popękania materiału. 
  • Głębokie wiercenia wymagają odpowiedniego odprowadzania wiórów, co ma zapobiegać przegrzaniu tworzyw na ścianie wiercenia aż do temperatury topnienia i zatarcia wiertła. 
  • Przy wierceniu otworów w wyrobach cienkościennych – aby uniknąć zaklinowania się wiertła w obrabianym przedmiocie, przez co mógłby się on uszkodzić – zalecane jest użycie wysokiej prędkości skrawania i naturalnego (0o) kąta natarcia narzędzia skrawającego.
  • W przypadku otworów o dużych średnicach – aby zmniejszyć siły tarcia, a więc i ilości wydzielanego ciepła – dobrze jest stosować wiertła o cienkim rdzeniu. Ponadto warto w takiej sytuacji postępować etapami: wykonywać nawiercenie wstępne, a potem rozwiercać otwór coraz większymi wiertłami lub jednopunktowym nożem wytaczarskim. 

Zachowanie i przestrzeganie powyższych zaleceń pozwoli na uzyskanie wyrobów spełniających najwyższe wymagania jakościowe pod względem dokładności wykonania, funkcjonalności, jakości powierzchni itp.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić wiercenie tworzyw sztucznych, to Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade jest miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi. 

Witaj w świecie LaserTrade! 

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem