Wiercenie – otworowanie szkła

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy wiercenie w szkle i otworowanie szkła w szybach wykorzystywanych do montażu w systemach bezramowych, otwory pod montaż szklanych ścian, drzwi, schodów, balustrad, przeszkleń, luster i innych elementów.

Wykonasz u nas otworowanie szkła według przedstawionego przez Ciebie projektu. Pracujemy na materiale własnym lub powierzonym. 

Dlaczego wybrać otworowanie szkła u nas?

Doświadczone firmy od obróbki szkła są teraz w 1 miejscu. 

Aby zrealizować usługę, nie trać cennych godzin na poszukiwanie Wykonawcy.

Dodaj zapytanie, przefiltruj oferty, wybierz najlepszą i przystąp do realizacji zadania. 

Gotowy na otworowanie szkła? 

Rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

Otworowanie szkła (wiercenie w szkle).

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. Oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych ze szkła. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Otworowanie szkła – oferta.

Każda tafla szkła będąca indywidualnym lub zbiorowym elementem konstrukcyjnym musi posiadać odpowiednie otwory konstrukcyjne. Do kunsztownej obróbki szkła i wiercenia w nim otworów montażowych nasi Partnerzy wykorzystują nowoczesne technologie CNC, dzięki czemu mogą zaoferować najwyższą jakość usług.

Oferta wiercenia i otworowania szkła obejmuje między innymi:

 • otwory i wycięcia pozwalające na montaż szyb w systemach bezramowych,
 • otwory i wycięcia pod uchwyty, zawiasy, klamki, półki, gniazdka, włączniki, oświetlenie, wentylator, wyposażenie kuchni, łazienek, WC i innych pomieszczeń,
 • otwory pod montaż szklanych ścian, drzwi, schodów, balustrad, przeszkleń, luster i innych elementów,
 • wycięcia w tafli szklanej elewacji budynku pod instalację bankomatu.

Na jakich materiałach pracujemy?

Wiercenie jest możliwe dla następujących rodzajów szkła:

 • szkło płaskie typu float (bezbarwny, barwiony, satynowany, refleksyjny),
 • szkło płaskie ornamentowe,
 • szkło laminowane,
 • szkło VSG antywłamaniowe bezpieczne kuloodporne,
 • szkło zbrojone,
 • szkło hartowane,
 • szkło lacobel,
 • lustra.

Na czym polega wiercenie otworów w szkle?

Aby wiele systemów mocowań należycie wypełniało swoje funkcje, konieczne jest wykonanie odpowiednich otworów w szkle. To rozwiązanie pozwala na konstruowanie elementów budowlanych, w których szkło tworzy płaskie i niezakłócone elementami nośnymi (ramami) powierzchnie. Otworowanie zwiększa również funkcjonalność i pozwala na szersze zastosowanie szkła we wnętrzach – w charakterze elementów wystroju tudzież urządzeń gospodarstwa domowego. Daje większy zakres i potencjał kształtowania rozwiązań konstrukcyjnych i przestrzennych przez architektów.

Wycięcia w szkle wykonuje się poprzez zastosowanie różnych technik obróbki mechanicznej. Mogą to być: piły, wiertło do szkła, wiertła rurowe zakończone koronkami diamentowymi, stacjonarne obrabiarki CNC, systemy laserowe (umożliwiające realizację różnorodnej i skomplikowanej geometrii otworów, w tym o przekroju owalnym, prostokątnym oraz wpustów) oraz wydajne plotery WaterJet. Bardzo często do wykonania odpowiedniego (o pożądanym kształcie) wycięcia w szkle przydatne jest połączenie kilku różnych technik obróbki. Możliwe jest wykonywanie wycięć o zróżnicowanych kształtach (m.in. cylindryczne, stożkowe) i średnicy, w środku oraz przy krawędzi szyby.

Ponieważ szkło jest materiałem kruchym, podatnym na odpryski, wyszczerbienia i pęknięcia, stosuje się wiertarki dwuwrzecionowe – wiercenie odbywa się wówczas z dwóch stron szyby, naprzemiennie, do miejsca styku przebiegającego w połowie grubości. Ostre krawędzie otworów są fazowane z obu stron szyby, celem wyeliminowania mikropęknięć powstałych podczas wiercenia. Większe otwory frezowane są na obrabiarkach sterowanych numerycznie. 

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić wiercenie i otworowanie w szkle to jesteśmy miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi.

Zapytaj o wiercenie w szkle cennik.

Nasz zasięg.

Wiercenie otworów w szkle Olsztyn, wiercenie otworów w szkle Warszawa, roztaczanie otworów Gorzów, montaż szkła refleksyjnego Kraków oraz otworowanie szkła w wielu innych miastach Polski.