Wiercenie drewna CNC

Wiercenie w drewnie i materiałach drewnopochodnych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi wiercenia CNC w drewnie ? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w wierceniu CNC w drewnie czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta.  Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Wiercenie CNC w drewnie i materiałach drewnopochodnych 

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie wiercenia CNC w drewnie. 

Czym jest wiercenie CNC?

Wiercenie jest jednym z rodzajów obróbki skrawaniem. Jego zadanie polega na tworzeniu otworów – lub niekiedy rozszerzaniu walcowatych wgłębień – w poddawanym obróbce materiale. Maszyny, którymi zazwyczaj wykonuje się wiercenie, nazywamy wiertarkami, a służące do obróbki narzędzie wiertłem. Podczas procesu obrabiany przedmiot jest unieruchomiony, a narzędzie skrawające zostaje wprawione w dwa rodzaje ruchu – ruch obrotowy oraz prostoliniowy ruch posuwowy. Wiercenie jest powszechnie stosowane podczas obróbki różnych materiałów (na przykład metalu, tworzyw sztucznych lub drewna), które są następnie wykorzystywane w wielu sektorach gospodarki, między innymi w przemyśle ciężkim, gazowniczym lub drzewnym.

Wiercenie CNC to rodzaj zautomatyzowanej obróbki skrawaniem, która odbywa się przy użyciu wyspecjalizowanych, sterowanych numerycznie maszyn. Dzięki zastosowaniu metody CNC proces wiercenia jest o wiele dokładniejszy w porównaniu do swojego konwencjonalnego odpowiednika. Wiercenie CNC może być wykonywane na przygotowanych wcześniej elementach lub wprowadzone do projektu obok innych metod obróbki, jak frezowanie czy grawerowanie.

Jak zlecić wykonanie usługi wiercenia CNC drewna w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe, możesz zapytać o wiercenie CNC drewna, a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

  • lokalizacji firmy, 
  • terminie wykonania,
  • cenie,
  • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu 

Wiercenie CNC w drewnie

Wiercenie CNC jest nowoczesną metodą obróbki, która znalazła swoje zastosowanie w szeroko rozumianym sektorze drzewnym oraz meblarskim. Technika jest coraz częściej wykorzystywana zarówno w pracowniach oraz zakładach funkcjonujących na mikroskalę, jak i tych produkujących na skalę przemysłową. Wiercenie CNC pozwala na tworzenie w drewnie otworów, których celem jest umiejscowienie w nich kołków, bolców, wkrętów lub śrub. Za pomocą stosowanych w przemyśle meblarskim wiertarek CNC możemy tworzyć otwory nie tylko w poddanym obróbce elemencie, ale także na jego krawędziach. Wiercenie CNC (obok toczenia, frezowania czy wygładzania) może być stosowane także jako jeden z etapów kompleksowej obróbki skrawaniem, która jest możliwa dzięki użyciu wielozadaniowych obrabiarek CNC, zwanych inaczej centrami obróbczymi CNC.

Jakie rodzaje drewna można obrabiać metodą wiercenia CNC? 

Wiercenie CNC możemy stosować podczas obróbki drewna litego oraz materiałów drewnopochodnych, takich jak płyty pilśniowe MDF i HDF, płyty wiórowe, płyty meblowe czy sklejka.

Produkty, które możemy uzyskać dzięki wierceniu CNC drewna

Wiercenie CNC może być stosowane jako jeden z elementów obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych, które są następnie wykorzystane do tworzenia mebli lub różnorodnych elementów drewnianych. Do najpopularniejszych wytworów, uzyskiwanych metodą obróbki CNC, możemy zaliczyć między innymi:

  • drewniane drzwi i okna,
  • stoły, łóżka, meble skrzyniowe i ogrodowe,
  • panele podłogowe,
  • elementy trzonków narzędzi,
  • fronty meblowe.

Zalety wiercenia CNC

Wiercenie CNC to innowacyjna metoda, której zastosowanie przynosi więcej korzyści w porównaniu do tradycyjnej obróbki ręcznej. Warto zwrócić uwagę, że sam proces jest wysoce wydajny oraz precyzyjny, a przy tym znacznie dokładniejszy od konwencjonalnych metod wiercenia. Wykorzystywane do obróbki nowoczesne i odpowiednio zaprogramowane wiertarki lub centra CNC przyczyniają się do obniżenia kosztów produkcji poprzez skrócenie całego procesu, a przy tym zapewniają bardzo wysoką powtarzalność realizowanego projektu. Dużym ułatwieniem w wierceniu za pomocą maszyn sterowanych numerycznie jest także możliwość ograniczenia aktywności operatora urządzenia, jak również możliwość zaprogramowania kilku rodzajów obróbki (takich jak: frezowanie, wiercenie czy piłowanie) w ramach realizacji jednego, nawet bardzo skomplikowanego projektu.

Reklama

Jak widać, możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie wiercenia CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem