Tłoczenie metali

Zleć nam tłoczenie – usługę CNC dostępną w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi tłoczenia CNC? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w tłoczeniu CNC czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Tłoczenie CNC

Blachy metalowe – czy to ze stali szlachetnych, węglowych, z aluminium, czy inne – powszechnie wykorzystywane są w wielu gałęziach produkcji przemysłowej. Same w sobie nie mają aż takiej użyteczności – aby mogły służyć w wielu zastosowaniach, trzeba im najpierw nadać własności funkcjonalne, w tym odpowiedni kształt. Osiąga się to poprzez właściwą obróbkę plastyczną, w tym tłoczenie.

Wygodne tłoczenie – z Platformą Produkcyjno-Usługową LaserTrade

Pełen zakres usług obróbki plastycznej metali zrealizują Państwo w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade. Zaawansowany, największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami CNC, w połączeniu z doświadczonym zespołem naszych firm partnerskich (specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie) oraz niezawodną polityką jakości sprawiają, że można ufać naszym kompetencjom, bez względu na to, o jaki rodzaj obróbki chodzi. Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie tłoczenia blach.

Tłoczenie przynosi wiele korzyści w branży samochodowej, elektronicznej, telekomunikacyjnej, przemysłu oświetleniowego, sprzętu AGD i baterii. Do zalet tłoczenia, w porównaniu z innymi metodami produkcji, zalicza się: dużą wydajność, mały koszt i możliwość uzyskania kształtów o różnym stopniu skomplikowania, od prostych po złożone.

Czym jest tłoczenie?

Tłoczenie jest szeregiem różnorodnych procesów technologicznych, realizowanych głównie na zimno (lecz na gorąco również) i stosowanych do rozdzielania, kształtowania oraz łączenia materiałów w postaci blach, folii i płyt (metalowych lub niemetalowych) i tworzenia z nich przedmiotów małej grubości w stosunku do szerokości i długości, np. powłok blaszanych, rur czy kształtowników giętych. 

Ogół wszystkich czynności tłoczenia wykonanych na jednym przedmiocie to proces tłoczenia, a zespół wszystkich zabiegów i czynności wykonanych na jednej maszynie to operacja tłoczenia. Z kolei podstawowa czynność w procesie tłoczenia, wykonywana przy użyciu jednego przyrządu, bez zmiany narzędzia, gdy zachodzi tylko jedna zmiana kształtu tłoczonego przedmiotu – nazywa się zabiegiem tłoczenia. Główną zaletą procesu tłoczenia jest fakt, że może on być maksymalnie zautomatyzowany, więc nie wymaga zatrudniania większej ilości pracowników do obsługi maszyn, aczkolwiek wymaga odpowiednich kwalifikacji, ogromnej wiedzy, doświadczenia i znajomości fizycznych właściwości materiałów, na których się pracuje, gdyż źle dobrane materiały mogą obniżyć jakość wytworzonych wytłoczek. 

Tłoczenie obejmuje następujące procesy:

 • cięcie (dziurkowanie, nacinanie, odcinanie, okrawanie, przycinanie, rozcinanie, wycinanie, wygładzanie),
 • kształtowanie (dogniatanie, dotłaczanie, obciąganie, obciskanie (obtłaczanie), profilowanie, prostowanie, przebijanie, przetłaczanie, przewijanie, punktowanie, rozpęczanie (roztłaczanie), skręcanie, wybijanie, wyciąganie, wyciskanie, wyginanie, wygniatanie, wyoblanie, wywijanie, zaginanie, zawijanie, zgniatanie obrotowe, znakowanie, zwijanie),
 • łączenie (zaginanie, skręcanie, wywijanie, zawijanie obrzeża, obciskanie, rozpęczanie, zaprasowanie, spajanie na zimno).

Klasyfikacja pras i rodzaje tłoczników

Tłoczenie przeprowadza się za pomocą przyrządów zwanych tłocznikami, które są podstawowym narzędziem montowanym na prasach. Tłocznik składa się z matrycy (znajdującej się na dole) oraz stempla (w górnej części).

Wśród podstawowych rodzajów tłoczników wyróżnić możemy:

 • wykrojniki,
 • tłoczniki gnące,
 • ciągowniki,
 • tłoczniki do wyciskania i kształtowania innymi sposobami,
 • tłoczniki złożone.

Innym podziałem tłoczników jest podział na narzędzia jednotaktowe (wykonujące tylko jedną operację) oraz progresywne (na których można uzyskać dużo większą ilość produkcji oraz większą szczegółowość tłoczonych detali). 

Wyróżnia się trzy typy pras, wykorzystywanych do tłoczenia metalowych części:

 • hydrauliczne – stosowane w przypadku, gdy wymagane jest wykonanie głębokich wgłębień, o złożonych kształtach, na przykład zaokrąglonych na dnie; wytłaczane są w nich m.in.: zbiorniki i cylindry,
 • mechaniczne (a wśród nich: mimośrodowe) – które cechuje: szybkość działania, duża dokładność, powtarzalność, niski koszt początkowy, łatwość uruchomienia i obsługi; wytłaczane są w nich: części karoserii i obudów urządzeń AGD,
 • serwomechaniczne – zapewniające lepszą jakość obróbki, większą wydajność pracy, dłuższą żywotność elementu, większą elastyczność oraz precyzję i możliwość głębszego tłoczenia.

Zastosowanie konkretnej prasy uzależnione jest od wymaganej formy, jaką chcemy uzyskać z kawałka metalu. 

Reklama

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade znajdą Państwo szereg firm posiadających i prasy mimośrodowe, i hydrauliczne, i serwomechaniczne. Możliwości w zakresie tłoczenia są więc tutaj ogromne. 

Zamów toczenie stożków czy gwintów jednym klikiem.

Portal LaserTrade to narzędzie do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. Sprawna i wydajna praca to nasz znak rozpoznawczy. 

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem