Tłoczenie

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy elementów tłoczonych na zamówienie – przy pomocy wytłaczarek sterowanych numerycznie – są teraz w 1 miejscu. 

Parki maszynowe naszych Partnerów wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia CNC. Łączymy w 1 miejscu setki firm CNC, zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Tłoczenie – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na tłoczenie blach na zimno, przygotowane dla Ciebie przez kilka lub kilkanaście firm CNC jednocześnie. 

Tłoczenie na prasach wykonujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas – oferujące tłoczenie elementów z blachy – posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Tłoczenie wykonasz na materiale własnym lub wycenisz z materiałem po stronie Wykonawcy. 

Gotowy na tłoczenie CNC? 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert na tłoczenie blach.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

Z nami wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Tłoczenie CNC – usługa.

Blachy metalowe – czy to ze stali szlachetnych, węglowych, z aluminium, czy inne – powszechnie wykorzystywane są w wielu gałęziach produkcji przemysłowej. Same w sobie nie mają aż takiej użyteczności – aby mogły służyć w wielu zastosowaniach, trzeba im najpierw nadać własności funkcjonalne, w tym odpowiedni kształt. Osiąga się to poprzez właściwą obróbkę plastyczną, w tym tłoczenie.

U nas zrealizują Państwo pełen zakres usług obróbki plastycznej metali. Zaawansowany, największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami CNC, w połączeniu z doświadczonym zespołem naszych firm partnerskich (specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie) oraz niezawodną polityką jakości sprawiają, że można ufać naszym kompetencjom, bez względu na to, o jaki rodzaj obróbki chodzi. Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie tłoczenia blach.

Tłoczenie przynosi wiele korzyści w branży samochodowej, elektronicznej, telekomunikacyjnej, przemysłu oświetleniowego, sprzętu AGD i baterii. Do zalet tłoczenia, w porównaniu z innymi metodami produkcji, zalicza się: dużą wydajność, mały koszt i możliwość uzyskania kształtów o różnym stopniu skomplikowania, od prostych po złożone.

Czym jest tłoczenie?

Tłoczenie jest szeregiem różnorodnych procesów technologicznych, realizowanych głównie na zimno (lecz na gorąco również) i stosowanych do rozdzielania, kształtowania oraz łączenia materiałów w postaci blach, folii i płyt (metalowych lub niemetalowych) i tworzenia z nich przedmiotów małej grubości w stosunku do szerokości i długości, np. powłok blaszanych, rur czy kształtowników giętych. 

Ogół wszystkich czynności tłoczenia wykonanych na jednym przedmiocie to proces tłoczenia, a zespół wszystkich zabiegów i czynności wykonanych na jednej maszynie to operacja tłoczenia. Z kolei podstawowa czynność w procesie tłoczenia, wykonywana przy użyciu jednego przyrządu, bez zmiany narzędzia, gdy zachodzi tylko jedna zmiana kształtu tłoczonego przedmiotu – nazywa się zabiegiem tłoczenia. Główną zaletą procesu tłoczenia jest fakt, że może on być maksymalnie zautomatyzowany, więc nie wymaga zatrudniania większej ilości pracowników do obsługi maszyn, aczkolwiek wymaga odpowiednich kwalifikacji, ogromnej wiedzy, doświadczenia i znajomości fizycznych właściwości materiałów, na których się pracuje, gdyż źle dobrane materiały mogą obniżyć jakość wytworzonych wytłoczek. 

Tłoczenie – etapy.

Tłoczenie obejmuje następujące procesy:

 • cięcie (dziurkowanie, nacinanie, odcinanie, okrawanie, przycinanie, rozcinanie, wycinanie, wygładzanie),
 • kształtowanie (dogniatanie, dotłaczanie, obciąganie, obciskanie (obtłaczanie), profilowanie, prostowanie, przebijanie, przetłaczanie, przewijanie, punktowanie, rozpęczanie (roztłaczanie), skręcanie, wybijanie, wyciąganie, wyciskanie, wyginanie, wygniatanie, wyoblanie, wywijanie, zaginanie, zawijanie, zgniatanie obrotowe, znakowanie, zwijanie),
 • łączenie (zaginanie, skręcanie, wywijanie, zawijanie obrzeża, obciskanie, rozpęczanie, zaprasowanie, spajanie na zimno).

Klasyfikacja pras i rodzaje tłoczników.

Tłoczenie przeprowadza się za pomocą przyrządów zwanych tłocznikami, które są podstawowym narzędziem montowanym na prasach. Tłocznik składa się z matrycy (znajdującej się na dole) oraz stempla (w górnej części).

Wśród podstawowych rodzajów tłoczników wyróżnić możemy:

 • wykrojniki,
 • tłoczniki gnące,
 • ciągowniki,
 • tłoczniki do wyciskania i kształtowania innymi sposobami,
 • tłoczniki złożone.

Innym podziałem tłoczników jest podział na narzędzia jednotaktowe (wykonujące tylko jedną operację) oraz progresywne (na których można uzyskać dużo większą ilość produkcji oraz większą szczegółowość tłoczonych detali). 

Wyróżnia się trzy typy pras, wykorzystywanych do tłoczenia metalowych części:

 • hydrauliczne – stosowane w przypadku, gdy wymagane jest wykonanie głębokich wgłębień, o złożonych kształtach, na przykład zaokrąglonych na dnie; wytłaczane są w nich m.in.: zbiorniki i cylindry,
 • mechaniczne (a wśród nich: mimośrodowe) – które cechuje: szybkość działania, duża dokładność, powtarzalność, niski koszt początkowy, łatwość uruchomienia i obsługi; wytłaczane są w nich: części karoserii i obudów urządzeń AGD,
 • serwomechaniczne – zapewniające lepszą jakość obróbki, większą wydajność pracy, dłuższą żywotność elementu, większą elastyczność oraz precyzję i możliwość głębszego tłoczenia.

Zastosowanie konkretnej prasy uzależnione jest od wymaganej formy, jaką chcemy uzyskać z kawałka metalu. 

U nas znajdą Państwo szereg firm posiadających i prasy mimośrodowe, i hydrauliczne, i serwomechaniczne. Możliwości w zakresie tłoczenia są więc tutaj ogromne. 

Oddajemy w Państwa ręce narzędzie do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych (np. na tłoczenie Wrocław) oraz szybkiej realizacji zadania. Sprawna i wydajna praca to nasz znak rozpoznawczy.