Termoformowanie szkła

Termoformowanie szkła – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi termoformowania szkła? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w termoformowaniu szkła czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Termoformowanie szkła

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych ze szkła. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Oferta termoformowania szkła w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade 

Z termoformowania szkła chętnie korzysta branża budowlana, architektoniczna, meblarska i dekoracyjna. Nadawanie pożądanej formy w procesie zakrzywiania szkła pozwala uzyskać drzwi bezramkowe, pełnoszklane drzwi w systemie wahadłowym, domykowym (z samozamykaczem podłogowym) lub innych szklanych elementów w obiekcie istniejącym czy dopiero budowanym. 

W zależności od przeznaczenia tych elementów gięte szyby mogą być wykonane w różnych standardach wykończenia: gięte po łuku, sferycznie, według nietypowych profili, z krawędziami surowymi, fazowanymi, szlifowanymi itd. Uformowane wyroby ze szkłem hartowanym po gięciu mogą być połączone z elementami ze stali nierdzewnej albo z mosiądzu.

Nasi Partnerzy, będący ekspertami od gięcia (termoformowania) szkła, są do Twojej dyspozycji, jeśli chcesz rozwiać jakieś swoje wątpliwości albo uzyskać poradę eksperta. Z pewnością zaproponują szereg sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań.

Na jakich materiałach pracujemy?

Gięcie jest możliwe dla następujących rodzajów szkła:

 • szkło float,
 • szkło artystyczne,
 • szkło satynowane,
 • szkło ornamentowe,
 • szkło techniczne,
 • szkło piaskowane,
 • szkło okienne,
 • szkło antisol.

Rodzaje szkła ciężkie do gięcia, bądź nienadające się do tego: kominkowe (jest to ceramika), laminowane (laminowanie należy przeprowadzić po wygięciu), lakierowane. Szkło wcześniej zahartowane można wygiąć po rozhartowaniu (czyli utracie właściwości szkła hartowanego). Szkła już wygiętego nie hartujemy (ponieważ szkło traci kształt podczas hartowania).

Na czym polega gięcie (termoformowanie) szkła?

Formatkę szklaną po wyszlifowaniu krawędzi poddaje się obróbce cieplnej zwanej gięciem. Polega ono na tym, że płaskie szkło doprowadza się do rozżarzenia do czerwoności (poprzez podgrzanie do temperatury ponad 630oC), a następnie szkło przemieszczane jest wewnątrz pieca do stanowiska gięcia i tam gnie się je do uzyskania pożądanego promienia (skręcanie w kierunku przepływu zwane jest gięciem wzdłużnym, a w poprzek – gięciem poprzecznym). Gięte szkło hartuje się poprzez schłodzenie. Kluczowym etapem jest odprężanie, czyli pozbawienie szkła naprężeń wewnętrznych. Schłodzone szkło wyjmuje się z pieca. Gięte szkło może przybrać różne formy – wklęsłe lub wypukłe. Może być stosowane jako składowa szkła laminowanego lub zespolonego.

Reklama

Istnieje kilka metod zakrzywiania (czyli gięcia) szkła:

 • gięcie na gorąco,
 • gięcie z laminowaniem,
 • gięcie z hartowaniem,
 • gięcie na zimno.

Wszędzie tam, gdzie wymagany jest wysoki stopień bezpieczeństwa (a więc w takich zastosowaniach jak: okna, ściany osłonowe, balustrady lub świetliki) – najbardziej praktycznym rodzajem obróbki jest gięcie z hartowaniem. Uzyskanie możliwości jednoczesnego gięcia i hartowania szkła pomogło we wprowadzeniu szkła – jako obrabianego materiału – na bardziej zaawansowany poziom, zwiększając przy okazji wartość oraz walory użytkowe końcowego produktu.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić gięcie (termoformowanie) szkła to Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade jest miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi. 

Witaj w świecie LaserTrade! 

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem