Szlifowanie szkła

Szlifowanie szkła – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi szlifowania szkła? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w szlifowaniu szkła czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Szlifowanie szkła

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych ze szkła. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Oferta szlifowania szkła w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade 

Obróbka tego typu znajdzie zastosowanie w drzwiach bezramowych, blatach stołów, meblach, półkach, ściankach, regałach szklanych i innych elementach aranżacji wystroju wnętrz. Szlifowanie szkła stosowane jest w przypadku produktów nowych, przeznaczonych do dalszej obróbki, ale także pozwala przywracać właściwości estetyczne i użytkowe starym lustrom, szybom i innym elementom. Tafla może przybrać różne kształty, w zależności od wybranej metody szlifu (a mogą to być m.in.: technika trapezowa, ukosowana, c-kant czy półokrągła, na ołówek). W celu podniesienia walorów estetycznych – po oszlifowaniu – krawędzie szkła można dodatkowo polerować, co powoduje, że stają się one błyszczące.

Szlifowanie krawędzi prostoliniowych odbywa się na nowoczesnych, automatycznych zestawach szlifierskich, natomiast krawędzie krzywoliniowe szlifuje się na centrach obróbczych typu CNC. Nowoczesna szlifierka umożliwia dostosowanie produktu ściśle do oczekiwań wymagającego klienta. Można nadać szkłu różnorodną formę, a krawędzie wykończyć i dopasować je do określonego produktu i jego zastosowania. Dzięki maszynom numerycznym typu CNC, krawędziarce i ukosowarce, można zagwarantować najwyższy standard wykonania i doskonałą powtarzalność produktów.

Nasi Partnerzy, będący ekspertami od szlifowania szkła, są do Twojej dyspozycji, jeśli chcesz rozwiać jakieś swoje wątpliwości albo uzyskać poradę eksperta. Z pewnością zaproponują szereg sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań.

Na jakich materiałach pracujemy?

Szlifowanie jest możliwe dla następujących rodzajów szkła:

  • szkło płaskie typu float (bezbarwny, barwiony, satynowany, refleksyjny),
  • szkło płaskie ornamentowe,
  • szkło laminowane,
  • szkło bezpieczne,
  • lustra.

Na czym polega szlifowanie szkła?

Szlifowanie jest procesem pozwalającym pozbawić szkło ostrych i nierównych krawędzi, czego efektem jest starannie obrobiona, gładka i bezpieczna krawędź – a jest to jeden z podstawowych warunków, jakie powinno spełniać szkło użytkowe. Dzięki zastosowaniu szlifowania kontakt ze szkłem nie grozi skaleczeniem czy też inną niebezpieczną sytuacją. Poza tym zapewnia produktowi estetyczny, atrakcyjny, szlachetny wygląd i efektowną formę prezentacji. Szlif może być matowy lub polerowany.

Reklama

Szlifowanie ma również duże znaczenie z technicznego punktu widzenia. Podczas cięcia szkła trzeba liczyć się z ryzykiem wystąpienia mikropęknięć na obrzeżach wycinanych formatek, co może doprowadzić do pęknięcia tafli w wyniku wzrostu naprężeń wewnętrznych, wywołanych czynnikami mechanicznymi (ugięcia formatki szklanej, uderzenia, wibracje) lub termicznymi (np. silne nasłonecznienie). Szlifowanie krawędzi minimalizuje ryzyko wystąpienia tego rodzaju uszkodzeń, toteż taką obróbkę często stosuje się w szkle hartowanym ESG. Oznacza to, że zabieg ten zwiększa wytrzymałość szyby na wyszczerbienia i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Szlifowanie szkła jest zabiegiem wykonywanym przy użyciu ziarenek diamentu lub innego rodzaju materiału (jak węglik krzemu, tzw. karborund albo elektrorund). Proces zachodzi w temperaturze sięgającej ponad 1300 stopni i wymaga chłodzenia, aby tafla nie pękła, a narzędzia nie zużywały się zbyt prędko.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić szlifowanie szkła to Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade jest miejscem idealnym do tego. Szlifujemy nawet najbardziej nietypowe i skomplikowane elementy szklane. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi. 

Witaj w świecie LaserTrade! 

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem