5 minut

Wzory do cięcia laserem

Lista stron z plikami, szablonami i wzorami do cięcia laserem

Najlepsze obcojęzyczne strony z plikami i szablonami do cięcia laserowego – lista propozycji 2021

Poszukujesz ciekawego pliku albo szablonu do cięcia laserowego? Przejrzyj propozycje zgromadzone na wyszczególnionych niżej stronach internetowych.

Cięcie laserowe wykorzystywane jest nie tylko przez projektantów, producentów, twórców, ale także hobbystów. Aby jednak móc zacząć działać cuda tym swoim fantastycznym i niezrównanym urządzeniem laserowym, najpierw potrzebujesz szablonów. Można je znaleźć w różnych formatach, takich jak: DXF, DWG (AutoCAD), AI (Adobe Illustrator), CDR (Corel Draw), a nawet jako obrazy, takie jak JPG, BMP.

Zastanawiasz się, skąd wziąć takie pliki i szablony? Wiele takich szablonów oraz plików do cięcia laserowego znaleźć można w Internecie. Niektóre są ogólnodostępne i darmowe, do innych należy wykupić dostęp (są płatne, ale zazwyczaj ceny te nie są wygórowane). Pliki te można łatwo dostosować do swoich potrzeb za pomocą wielu narzędzi programowych.

Reklama

Sprawdź zatem poniższe propozycje, zainspiruj się i do dzieła. Życzymy wielu owocnych projektów!

 • Vecteezy – społeczność grafiki wektorowej, w ramach której artyści i projektanci z całego świata publikują oraz udostępniają tysiące, a może nawet i miliony plików. Wybór jest naprawdę szeroki, rozbieżność w ich jakości też dość spora: począwszy od naprawdę prostych projektów, po złożone i skomplikowane. Łączy je jedno – wszystkie są użyteczne, zoptymalizowane do cięcia laserowego. Większość plików jest darmowa, ale warto też rozważyć skorzystanie z licencji Pro, pozwalającej używać ich do celów osobistych albo komercyjnych bez żadnych problemów. Wśród klientów znajdują się marki takie jak: Microsoft, Facebook i Amazon.
 • Etsy – platforma e-commerce, na której można kupować i sprzedawać kreatywne przedmioty, są tu zatem nie tylko wzory i szablony, ale także gotowe wyroby (jak: elementy dekoracyjne czy biżuteria). Wybór szablonów jest naprawdę duży (obecnie ponad 17 tys. plików, a nowe są wciąż dodawane) – można je filtrować po cenie (różnią się one w zależności od jakości i złożoności pliku), materiałach, dostępne są w wielu formatach (m.in.: DXF, DWG, Al).
 • 3axis.co – repozytorium wektorów z darmowym dostępem do – obecnie – ponad 16 tys. plików (galeria wciąż się rozbudowuje i rośnie). Wybór projektów do cięcia laserowego jest naprawdę duży, dostępne są one w różnych formatach (jak np.: DXF, DWG, CDR, BMP). Jest tu również opcja podglądu, pokazująca, jak projekt może wyglądać po wyprodukowaniu.
 • Thingiverse – co prawda jest to bardziej repozytorium modeli do druku 3D, ale przy wyszukiwaniu hasła „laser cut” wyskoczy – obecnie – ponad 4 tys. darmowych (choć wsparcie dla projektantów jest mile widziane) projektów dla wycinarek laserowych. Można tam również znaleźć ciekawe rzeczy – od funkcjonalnych po dekoracyjne.
 • Laser Ready Templates – sklep z – obecnie – ponad 3,5 tys. szablonów i wzorów gotowych do wycięcia i wygrawerowania laserem. Ceny rozpoczynają się od $1.00, znajdzie się także kilkadziesiąt darmowych szablonów. Jest również możliwość złożenia zamówienia na indywidualny projekt, który zostanie zrealizowany według ustaleń. Pliki są przetestowane, gotowe do pobrania w formatach CDR, PDF, AI, EPS i SVG. Wraz z zakupem otrzymujesz licencję pozwalającą na używanie szablonów zarówno do użytku amatorskiego, osobistego, jak i profesjonalnego, komercyjnego, a także gwarancję, że plik będzie działał poprawnie z każdą maszyną do cięcia laserowego.
 • Library Laser – strona internetowa z – obecnie – około 1 tys. pozycji, zarówno bezpłatnych, jak i kosztujących po kilka dolarów za sztukę. Układ strony dość intuicyjny, czytelny, wybór projektów zróżnicowany.
 • designbundles.net – obecnie znajdują się tam 34 strony z darmowymi projektami do wykorzystania w zakresie cięcia lub grawerowania laserowego. Niestety nie ma możliwości filtrowania tych zasobów.
 • Scan2CAD – obecnie znajduje się tam 27 stron darmowych pakietów do pobrania, każdy dotyczący innego tematu. Na stronie znajdą dla siebie coś zarówno początkujący użytkownicy wycinarek i grawerek laserowych, jak i osoby interesujące się oprogramowaniem CAD. Wymagana jest rejestracja na stronie.
 • 3dsvg.com/Dreaming Tree – obecnie znajduje się tam 12 stron z darmowymi plikami SVG, można także skorzystać ze sklepu, w którym pliki dostępne są w przystępnych cenach (po kilka dolarów za sztukę). Znalezienie interesującego Cię projektu powinno być proste, ponieważ możliwe jest sortowanie ich według kategorii.
 • Epilog Laser Sample Club – firma będąca liderem systemów laserowego cięcia i grawerowania. Na swojej stronie internetowej udostępnili darmową sekcję zasobów, uporządkowaną według kategorii, w której – na tę chwilę – znajduje się ponad 170 bezpłatnych projektów do pobrania (w różnych formatach, jak: AI, CDR, PDF i EPS). Pliki są zoptymalizowane do cięcia w różnych materiałach (jak: szkło, akryl, drewno, MDF itd.).
 • Trotec – marka, której nie trzeba przedstawiać w branży laserowej. Na swojej stronie internetowej udostępnili kilka darmowych szablonów do przetestowania.
 • Ponoko – nie znajdzie się tam co prawda tysięcy ani nawet setek różnorodnych plików, ale spośród zawartych tam darmowych propozycji z pewnością można wybrać coś dla siebie.
 • Free Patterns Area – podobnie jak strona wyżej, nie jest to jakaś rozbudowana baza projektowa, ale warta obejrzenia, gdy szukasz czegoś darmowego, dla początkujących.

Jak znajdziesz już swój wymarzony projekt, zapraszamy do jego realizacji w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade. Zrzeszamy firmy z całej Polski, zajmujące się profesjonalnie cięciem i grawerowaniem laserowym. Nasi wykonawcy pracują na różnorodnych materiałach i posiadają bogaty park maszynowy. Podejmują się małych i wielkich wyzwań: od delikatnych elementów po ciężkie konstrukcje stalowe, od produkcji jednostkowej po wieloseryjną. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, jak i wielkie koncerny.

Z nami wszystko zorganizujesz z jednego miejsca, on-line, szybko, prosto, sprawnie, skutecznie, gdziekolwiek jesteś.

 • Dodaj zapytanie – dołącz pliki – i wyślij,
 • automatycznie przesortuj oferty otrzymane od wykonawców z całego kraju,
 • wybierz i zamów u wybranego wykonawcy,
 • opłać i ciesz się dostawą pod wskazany adres.

Zapraszamy do współpracy!

Sponsorzy generalni

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *