Sitodruk na szkle

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Sitodruk na szkle pozwala na drukowanie wzorów oraz pokrywanie całych powierzchni. Realizujemy usługę na: konstrukcjach budowlanych, fasadach, małej architekturze, wyposażeniu wnętrz, urządzeniach gospodarstwa domowego, szklanych naczyniach, szklanych butelkach  wykorzystywanych w różnego rodzaju branżach, gadżetach reklamowych, witrażach oraz tablicach. 

Dlaczego wybrać sitodruk na szkle u nas?

Specjaliści wykonujący nadruk na szkle są teraz w 1 miejscu. 

Aby zrealizować sitodruk na szkle, dodaj zapytanie, przefiltruj otrzymane oferty i nawiąż współpracę z wybranym Wykonawcą.

Gotowy na sitodruk na szkle?

Rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my – wykonamy dla Ciebie druk na szkle

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny na drukowanie na szkle, przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Sitodruk na szkle.

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. Oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych ze szkła. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach. Proponujemy profesjonalny sitodruk na szkle.

Sitodruk na szkle – oferta.

Zastosowanie sitodruku to gwarancja otrzymania wyjątkowo eleganckiego produktu końcowego o wysokich walorach estetycznych, z niezwykle trwałym i precyzyjnym zdobieniem. Nadruk wykonywany jest za pomocą specjalistycznych urządzeń, a zgodność z obowiązującymi przepisami wpływa na zachowanie najwyższych standardów produkcji.

Pokryte sitodrukiem szkło łączy w sobie funkcje dekoracyjne i użytkowe, a wespół z możliwością zespalania w zestawy wielofunkcyjne – pozwala na nieograniczony potencjał i możliwości wykorzystania.

Szkło pokryte sitodrukiem znajdziemy w zewnętrznych oraz wewnętrznych realizacjach:

 • konstrukcje budowlane, fasady,
 • mała architektura (panele reklamowe i informacyjne),
 • wyposażenie i wystrój wnętrz (ścianki działowe, panele szklane, drzwi, kabiny prysznicowe, meble),
 • urządzenia gospodarstwa domowego,
 • szklane naczynia, szklanki, talerze, szklane butelki (w branży spożywczej, farmaceutycznej i kosmetycznej), kubki z logo, szklane podkładki na stół czy biurko,
 • gadżety reklamowe,
 • szkło artystyczne – witraże, tablice, nagrobki.

Na jakich materiałach pracujemy?

Sitodruk wykonuje się na szkle gładkim, barwnym lub neutralnym.

Do sitodruku wykorzystać można niemal wszystkie emalie szklane (niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe), pod warunkiem połączenia ich z odpowiednim medium. Mogą być łączone z takimi technikami jak: fusing, slumping czy szkło reliefowe. 

Czym jest sitodruk na szkle?

Jedną z metod nakładania emalii ceramicznej na szkło jest właśnie druk sitowy, wykonywany za pomocą matrycy do sitodruku. Owa matryca jest formą drukową w postaci ramy z napiętą siatką syntetyczną, na której odwzorowany jest negatyw wzoru przeznaczonego dla druku. Sam proces składa się z dwóch etapów: w pierwszym rozprowadza się równomiernie emalię na powierzchni sita, a w drugim – przetłacza emalię na szybę umieszczoną pod matrycą. Proces odbywa się ręcznie na specjalnym stole do sitodruku albo na zautomatyzowanej prasie sitodrukowej. Jest to technika monochromatyczna, co oznacza, że podczas jednego cyklu drukowany jest jeden kolor emalii. Po nałożeniu jej na szybę poddaje się ją suszeniu, a później hartowaniu lub utwardzaniu promieniami UV w specjalnym tunelu, podczas których emalia stapia się ze szkłem. Szkło z sitodrukiem klasyfikuje się jako szkło bezpieczne, które ma cechy szkła hartowanego wg normy EN 12150. Istnieje możliwości nakładania kolejnych wzorów oraz kolorów emalii na już wcześniej pokrytą sitodrukiem szybę, co pozwala uzyskiwać różnokolorowe kompozycje, jednak przed nałożeniem kolejnego koloru i kolejnej warstwy emalii należy utrwalić poprzednią, co sprawia, że proces staje się bardziej czasochłonny i skomplikowany.

Istnieje możliwość produkcji seryjnej w technologii sitodruku. Urządzenia przeznaczone do produkcji seryjnej są w pełni zautomatyzowane: można ustawić transport taśmowy, automatyczne otwieranie ramy, aplikację i załadunek emalii. Istnieje możliwość realizacji zleceń masowych oraz o średnim lub niskim nakładzie, z zachowaniem korzystnej ceny przy każdej z opcji.

Technika sitodruku pozwala na malowanie różnego rodzaju naświetlonych wzorów, ale też pokrywania całych powierzchni. W przypadku pokrycia sitodrukiem powierzchni szyby większej niż 50% mówimy o szkle emaliowanym, a w przypadku naniesienia wzoru tylko na części szyby, mówimy o dekoracyjnej szybie przeziernej.

Sitodruk na szkle – zalety stosowania tej techniki.

Do zalet stosowania tej metody obróbki szkła należą:

 • prostota obsługi sprzętu, łatwa powtarzalność raz opracowanego wzoru, mobilność techniki, walory ekonomiczne,
 • łatwość czyszczenia – szkło jest wytrzymałe i może być czyszczone za pomocą różnych detergentów,
 • trwałość powierzchni, dekoracja na lata, gwarancja niezawodnej jakości – wydruk jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, promieniowanie UV, wysokie temperatury czy zabrudzenia, intensywność kolorów i wyrazistość konturów będzie się prezentowała nienagannie przez długi czas zarówno na elewacjach, jak i we wnętrzach,
 • oryginalność – dzięki możliwości zaprezentowania indywidualnej grafiki, obrazu, zdjęcia, wzoru, zyskujemy niepowtarzalne rezultaty,
 • zaletą używania termoutwardzalnych farb ceramicznych jest nie tylko trwałość, ale i neutralność dla środowiska naturalnego,
 • zachowanie prywatności pomieszczeń – którą zyskujemy dzięki możliwości wykonania szklanej przegrody ze szkła dekoracyjnego z sitodrukiem,
 • kontrolowany przepływ światła z zewnątrz do pomieszczeń i pomiędzy pomieszczeniami – wykonanie odpowiedniej grafiki pozwoli na odpowiedni stopień doświetlenia, ale i redukcję efektu oślepiania przez padające bezpośrednio światło,
 • w przypadku przegród poziomych sitodrukowe pokrycie podłogi emalią o wysokiej odporności na ścieranie zamienia gładką powierzchnię szkła w powierzchnię antypoślizgową,
 • sitodruk może być też stosowany w systemach antywłamaniowych: w chwili zbicia szyby – na którą aplikowany jest niewielki znak graficzny z przewodzącej prąd emalii – następuje przerwanie obwodu i włączany jest system alarmowy,
 • sitodruk można też łączyć z najróżniejszymi metodami dekoracji (m.in. witrażem), osiągając w ten sposób naprawdę niezwykłe efekty, w szerokiej gamie kolorystycznej.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić wykonanie sitodruku na szkle, to jesteśmy miejscem idealnym do tego. Nasi Partnerzy malują szkło farbami różnego rodzaju, o bardzo zróżnicowanej kolorystyce i wzornictwie. Połączenie różnorodności szkła, kolorów farb i wzorów zadruku pozwala uzyskiwać dowolne, niepowtarzalne efekty, zadowalające najbardziej wymagających klientów.

Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta.

Nasz zasięg.

Sprawdź nasze możliwości: sitodruk na szkle Opole (emaliowane szkło Opole), sitodruk Białystok, sitodruk Toruń, druk na szkle Gdańsk oraz sitodruk w wielu innych zakątkach Polski.

Pozostałe tagi: stół do sitodruku.