Piłowanie drewna

Piłowanie drewna i materiałów drewnopochodnych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi piłowania CNC drewna? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w piłowaniu CNC drewna czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie piłowania CNC w drewnie. 

Pośród usług dostępnych w Portalu LaserTrade oferujemy piłowanie CNC w drewnie.

Czym jest piłowanie CNC?

Piłowanie to jeden z podstawowych rodzajów obróbki skrawaniem. Metoda ta jest często spotykana oraz powszechnie stosowana w wielu sektorach gospodarki. Piłowanie polega na usunięciu – poprzez skrawanie – naddatku materiału z powierzchni obrabianego przedmiotu aż do uzyskania przez niego pożądanej cechy, takiej jak odpowiedni kształt, wymiar lub gładkość jego powierzchni. Piłowanie jest rodzajem obróbki wiórowej, która opiera się na dwóch rodzajach wykonywanego przez narzędzie ruchu – kolistego lub prostolinijnego ruchu tnącego oraz ruchu posuwowego. Narzędziem służącym do obróbki jest w tym przypadku pilnik. Obecnie metoda jest wykorzystywana między innymi do montażu lub naprawy różnych maszyn i urządzeń, usuwania nadmiaru materiału z odlewów, montażu wyrobów czy wytwarzania wyspecjalizowanych narzędzi, takich jak matryce czy tłoczniki.

Piłowanie CNC to – obok frezowania, toczenia, wiercenia, wygładzania czy klejenia –  jeden z  podstawowych rodzajów obróbki CNC, któremu poddawanych jest wiele materiałów oraz półwyrobów. Tak jak w przypadku każdej obróbki tą metodą, piłowanie CNC odbywa się w sposób w pełni zautomatyzowany. Wykorzystywane podczas procesu maszyny – zwane centrami obróbczymi CNC – są sterowane komputerowo. W związku z dużą dokładnością procesu, a co za tym idzie – znacznym zmniejszeniem kosztów produkcyjnych, piłowanie CNC jest coraz częściej stosowane do obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych.

Jak zlecić wykonanie usługi piłowania CNC drewna w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe, możesz zapytać o piłowanie CNC drewna, a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

  • lokalizacji firmy,
  • terminie wykonania,
  • cenie, 
  • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu 

Piłowanie CNC w drewnie

Podobnie jak inne rodzaje zautomatyzowanej obróbki skrawaniem, piłowanie CNC jest z dużym powodzeniem wykorzystywane w przemyśle drzewnym. Metodę stosuje się między innymi do ucinania poddawanego obróbce drewna lub wykrawania w nim różnego rodzaju otworów, szczelin oraz rowków. Z uwagi na wielofunkcyjność nowoczesnych obrabiarek CNC, piłowanie jest często jednym z kilku zaprogramowanych, a następnie wdrożonych etapów procesu obróbki. Jego celem jest precyzyjne odtworzenie nawet najbardziej skomplikowanego projektu. Zastosowanie piłowania CNC sprawdza się zwłaszcza, gdy podczas jednego procesu mamy do czynienia z obróbką różnych gatunków drewna lub gdy użyte drewno stanowi zaledwie jeden z kilku rodzajów wprowadzonych do obróbki materiałów.

Jakie rodzaje drewna można obrabiać metodą piłowania CNC? 

Piłowaniu może zostać poddane zarówno drewno lite, jak i materiały drewnopochodne, takie jak płyty wiórowe, sklejka lub płyty pilśniowe. Dobrym rodzajem drewna do obróbki skrawaniem mogą okazać się zwłaszcza gatunki twarde, w tym orzech, brzoza, buk, dąb czy jesion.

Produkty, które możemy uzyskać dzięki piłowaniu CNC drewna

Piłowanie CNC – jako jeden z etapów kompleksowej obróbki skrawaniem, może być wykorzystywane do produkcji drewnianych mebli oraz ich elementów, takich jak:

  • panele podłogowe,
  • drzwi,
  • okna,
  • fronty meblowe,
  • płyty do mebli.

Zalety piłowania CNC

Reklama

Piłowanie CNC jest uznawane za niezwykle precyzyjny rodzaj obróbki skrawaniem. Dzięki zastosowaniu wysoce innowacyjnych, zintegrowanych obrabiarek CNC metoda wykazuje wiele zalet w zestawieniu z konwencjonalnymi technikami obróbki. Do najważniejszych atutów piłowania CNC możemy zaliczyć zwiększenie precyzji oraz wydajności procesu, skrócenie czasu obróbki (co przekłada się na obniżenie kosztów produkcji) oraz zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu z uwagi na skuteczne i całkowicie zautomatyzowane sterowanie komputerowe. Dużym atutem piłowania CNC jest także możliwość realizacji nawet bardzo złożonych projektów z zachowaniem praktycznie stuprocentowej powtarzalności. Łatwość wprowadzenia do systemu nowych programów lub uaktualniania już istniejących sprawia, że stosowane do obróbki centra CNC wykazują dużą elastyczność, co pozwala na sprawne wdrożenie programu na potrzeby niemal każdego projektu.

Jak widać, możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie piłowania CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem