Piaskowanie

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy elementów piaskowanych na zamówienie.

Łączymy w 1 miejscu setki firm CNC oraz uzupełniających ich procesy, zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Usługi piaskowania – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na piaskowanie blachy od kilku lub kilkunastu firm jednocześnie. 

Pracujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Chronimy Twoje dane, dlatego wyceny na wykonanie usługi zapisujemy w Twoim Panelu Klienta. 

Gotowy na piaskowanie metalu? 

Z nami wszystko jest bardzo proste! 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

U nas wykonasz usługę piaskowania szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

Piaskowanie, mające na celu oczyszczanie oraz wygładzanie materiałów za pomocą rozdrobnionych tworzyw o właściwościach ścierających, jest techniką dobrze znaną naszym Partnerom.

Jakie przedmioty poddasz piaskowaniu?

Technika ta sprawdza się w wielu dziedzinach przemysłu, w których konieczne jest wygładzenie powierzchni tworzywa. Piaskowaniu można poddać przedmioty ciężkie, metalowe, żeliwne, stalowe, aluminiowe (typu: barierki, poręcze, przęsła płotów, bram), jak również różnego rodzaju konstrukcje (mosty, wiadukty itp.).

Ponadto: części samochodowe (naczepy, przyczepy, karoserie, felgi), maszyny rolnicze, rowery, ale także elementy z tworzyw sztucznych (w tym z plexi), drewna, szkła, marmuru i granitu (płyty kamienne).

Jak widać, piaskowaniu można poddać wiele tworzyw, a kluczem gwarancji, że przebiegnie ono bez większych problemów, jest wybór odpowiedniego ścierniwa. Nasi Partnerzy już się o to zatroszczą.

Na czym polega piaskowanie metali?

Metale są materiałami, które z czasem mogą zacząć się zmieniać i np. przybierać inny kolor. Należy więc je chronić przed niekorzystnym upływem czasu. Zwłaszcza korodowanie jest związane z wszelkimi zmianami, jakie zachodzą na powierzchni i w strukturze tegoż tworzywa – i dlatego co jakiś czas konieczne jest czyszczenie powierzchni metali. I tenże właśnie proces oczyszczania nazywamy piaskowaniem. Ma on za zadanie zredukowanie wszelkich pojawiających się na metalu uszczerbków (zabrudzeń, rdzy, rys, utlenionych warstw), a jednocześnie przedłuża jego żywotność, pozwalając mu służyć bez zarzutu przez kolejne lata.

Jest to czynność dość skomplikowana i wiąże się z wykorzystaniem wielu nowoczesnych sprzętów. Zdecydowana większość z nich jest na szczęście mobilna, dlatego można wykonywać prace zarówno na ziemi, jak i na wysokości. Piaskowanie polega na uderzeniach drobinek piasku – pod wpływem ciśnienia sprężonego powietrza – na określoną powierzchnię. Dzięki zastosowaniu ciśnienia owa siła, z jaką wszystko się odbywa, pozwala na czyszczenie tejże powierzchni. Uzyskany efekt przypomina efekt szlifowania. Po tym procesie powierzchnia metalu jest dość równa i odrobinę szorstka, dzięki czemu farba nie spłynie podczas malowania. Nie występuje także problem z czyszczeniem trudno dostępnych rogów lub zakrzywień. Po przeprowadzonym procesie piaskowania zaleca się jak najszybsze zabezpieczenie antykorozyjne oczyszczonej powierzchni przed szkodliwym działaniem powietrza.

Praca piaskarki dzieli się na trzy etapy:

 • usunięcie starych powłok malarskich oraz rdzy, zędry i innych zanieczyszczeń,
 • ujednolicenie powierzchni (usunięcie skutków poprzedzających obróbkę),
 • rozwinięcie powierzchni (czyli nadanie jej chropowatości pod malowanie, metalizację natryskową lub laminowanie).

Wyróżnia się kilka klas piaskowania:

 • SA3 (najlepsza),
 • SA2.5,
 • SA2,
 • SA1,
 • SA1.5, czyli piaskowanie „stoczniowe”.

Przykładowe materiały ścierne wykorzystywane w procesie piaskowania.

Jak już wspomnieliśmy, piaskowanie odbywa się przy wykorzystaniu specjalistycznego urządzenia, zwanego piaskarką. Jednak nie tylko piasek ma strukturę umożliwiającą otrzymanie pożądanego efektu. Można używać również innych materiałów ściernych, warunkiem jest jednak to, aby były on całkowicie rozdrobnione. 

Przykładem mogą być:

 • rozdrobnione szkło,
 • suchy lód,
 • śrut staliwny (piaskowanie śrutem nazywa się śrutowaniem),
 • żużel,
 • garnet,
 • szlaka miedziowa,
 • elektrokorund,
 • granat (minerał),
 • rozdrobnione łupiny orzechów np. kokosowych lub innych roślin.

Zalety wynikające ze stosowania piaskowania.

Oczyszczanie ręczne elementów metalowych zajmuje dużo czasu i nie zawsze ostateczne efekty są zadowalające, natomiast piaskowanie pozwala na tanie oczyszczanie materiałów, w przypadku których niemożliwe byłoby znalezienie części zamiennych lub ich zakup wiązałby się z dużymi kosztami. Jest to metoda powszechnie stosowana, szybka i dokładna, pozwalająca dotrzeć do każdego zakamarka i każdej płaszczyzny. Piaskowanie połączone z malowaniem proszkowym sprawia, że otrzymujemy praktycznie nowy produkt o znacznie większej trwałości niż po samodzielnej, ręcznej renowacji. 

Największymi zaletami piaskowania są:

 • dokładne oczyszczenie wszystkich zagłębień,
 • wyrównanie powierzchni bez jej zarysowywania,
 • elementy uzyskują wymaganą do malowania szorstkość,
 • zabezpieczenie przed korozją,
 • możliwość renowacji elementów stalowych.

Piaskowanie warto wykonywać jedynie w renomowanych zakładach, w których przeprowadzeniem tego typu prac zajmują się wykwalifikowani specjaliści. Firmy zajmujące się profesjonalnym piaskowaniem znajdziecie Państwo u nas. To wielka wygoda i oszczędność czasu. Wystarczy zarejestrować się w Panelu Klienta, opublikować zlecenie, a oferty naszych Partnerów tego samego dnia pojawią się na koncie. Będzie je można przefiltrować po: czasie wykonania, cenie, lokalizacji oraz formie płatności, co znacznie ułatwi wybranie najodpowiedniejszej oferty. Jedno kliknięcie wystarczy, aby potwierdzić chęć realizacji. Potem rozliczenie i można cieszyć się efektami pracy. Jakież to proste i jakie przyjemne.

Nasz zasięg.

Sprawdź nasze możliwości: piaskowanie metalu Warszawa, piaskowanie elementów stalowych Warszawa, piaskowanie Lublin, piaskowanie Małopolska.