Odlewy z tworzyw sztucznych

Odlewy plastikowe i z innych tworzyw sztucznych. Odlewy z plastiku na zamówienie, wyroby plastikowe na zamówienie, elementy plastikowe na zamówienie.

Porównaj oferty od firm i wybierz najlepszą.

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy na zamówienie odlewanie tworzyw sztucznych. Tworzymy odlewy z tworzyw sztucznych: PE, PCV, PA, PS, PC, ABS , żywic, roztworów, past oraz monomerów i innych.  Wykonasz u nas:  zbiorniki, pojemniki, elementy dekoracyjne, elementy artystyczne, rury, elementy protetyczne, sprzęt medyczny, elementy elektroniczne, obudowy, kaski bezpieczeństwa, bariery i oznakowania drogowe oraz inne, według Twojego projektu i zapotrzebowania. 

Dlaczego wybrać odlewanie tworzyw sztucznych u nas?

Pracuj wygodnie! 

Firmy specjalizujące się w odlewaniu z tworzyw sztucznych są teraz w 1 miejscu.  

Wysłane przez Ciebie zapytanie trafia jednocześnie do wszystkich firm. 

Oferty zapisujemy w Twoim Panelu, wystarczy, że wybierzesz najlepszą ofertę i złożysz zamówienie u wybranego wykonawcy. 

Gotowy na odlewanie tworzyw sztucznych?

Nie trać czasu na samodzielne szukanie. 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie o wyroby z plastiku na zamówienie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

Odlewanie tworzyw sztucznych.

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej.

Oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Zajmujemy się także wytwarzaniem części prototypowych. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Odlewanie tworzyw sztucznych – co u nas wytworzysz?

Oferujemy produkcję precyzyjnych części odlewanych z tworzyw sztucznych według wysokich standardów jakościowych, w wielu wariantach. Niezależnie od tego, czy jest to prototyp jednorazowy, czy produkcja na wyższym poziomie – działamy efektywnie jakościowo i kosztowo, według specyfikacji klienta.

Następujące produkty i elementy można wytworzyć przy pomocy odlewania:

 • różnego rodzaju zbiorniki i pojemniki (na paliwo, środki chemiczne, wodę, żywność itp.),
 • elementy dekoracyjne: odlewy, rozetki sufitowe, statuetki, świece ozdobne, figurki,
 • elementy artystyczne: rzeźby, maski, specjalne elementy ozdobne, płaskorzeźby,
 • puste wyroby, typu: piłki, lalki, inne zabawki,
 • rury o różnych średnicach oraz z kołnierzem,
 • elementy protetyczne,
 • sprzęt medyczny,
 • elementy elektroniczne,
 • obudowy przyrządów,
 • kaski bezpieczeństwa,
 • bariery i oznakowania drogowe,
 • foteliki dla dzieci,
 • stoły,
 • zagłówki,
 • doniczki,
 • okładziny do samochodów,
 • łodzie i kajaki.

Na jakich materiałach pracujemy?

Jeśli zastanawiasz się, jakie tworzywa sztuczne można stosować do obróbki metodą odlewania, to spieszymy poinformować, że odpowiednie będą:

 • PE, PVC, PA, PS, PC i ABS,
 • żywice (poliestrowe, epoksydowe, fenolowe, mocznikowe, poliuretanowe, akrylowe),
 • roztwory polimerów w rozpuszczalnikach organicznych (poliwęglan, octan i ocantomaślan celulozy),
 • pasta PCW,
 • różne monomery w stanie płynnym (polimeryzacja w formie np. PMMA).

Na czym polega odlewanie tworzyw sztucznych?

Odlewanie jest to proces przetwórczy, podczas którego następuje – najczęściej przy użyciu narzędzia zwanego formą odlewniczą – przeprowadzenie tworzywa ze stanu ciekłego lub plastycznego w stan stały. Tworzywo utwardza się i zestala dzięki zachodzącym zjawiskom fizyczno-chemicznym, w gnieździe formującym formy odlewniczej, bez stosowania ciśnienia lub przy zastosowaniu bardzo niewielkiego ciśnienia. Powstały przedmiot nazywany jest odlewem, a jego kształt odzwierciedla kształt gniazda formującego narzędzia (może być ono otwarte bądź zamknięte). W szczególnych przypadkach – na przykład podczas zalewania – proces może być realizowany bez narzędzia w ścisłym tego słowa znaczeniu. Odlewanie przeprowadzać można w temperaturze otoczenia albo temperaturze podwyższonej, może zachodzić ono w sposób ciągły bądź cykliczny.

Odlewanie tworzyw sztucznych – poznaj zalety.

Odlewanie warto stosować przy produkcji jednostkowej i małoseryjnej przedmiotów o znaczeniu technicznym, które muszą spełniać wysokie wymagania użytkowe, a także w przypadku otrzymywania wyrobów o bardzo dużej masie i/lub objętości. Specjalne rodzaje odlewania pozwalają wytwarzać przedmioty o bardzo zróżnicowanych wymiarach i skomplikowanych kształtach, trudnych do uzyskania innymi metodami. Jest to dość prosta metoda, niewymagająca używania skomplikowanych, specjalistycznych maszyn i urządzeń.

Rodzaje odlewania.

Podstawowym kryterium podziału rodzajów odlewania jest ciśnienie i siła działająca na odlane tworzywo.

Wyróżnia się:

 • odlewanie normalne: grawitacyjne i niskociśnieniowe,
 • odlewanie obrotowe: odśrodkowe i planetarne (rotacyjne),
 • zalewanie,
 • wylewanie.

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić odlewanie tworzyw sztucznych to jesteśmy miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi.

Wejdź i sprawdź: odlewy z plastiku na zamówienie cena.

Na czym polega odlewanie z tworzyw sztucznych?

Odlewanie, będące jedną z technik wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, polega na wpuszczeniu tworzywa w formie ciekłej lub plastycznej do formy, a kiedy dojdzie już do jego zestalenia – odlew wyjmowany jest z niej. Proces może się odbywać pod ciśnieniem lub bez zastosowania ciśnienia.

Odlewy z plastiku na zamówienie – jaka jest cena?

Jeśli chcesz poznać cenę odlewów z plastiku na zamówienie, skontaktuj się z nami. Opisz swoje potrzeby, opcjonalnie załącz pliki i poproś o bezpłatną wycenę. Współpracujące z nami firmy, chętne podjąć się zlecenia, niezwłocznie się z Tobą skontaktują i pomiędzy sobą ustalicie szczegóły zamówienia.