Obróbka skrawaniem kamienia

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy usługi obróbki CNC kamienia – w tym: obróbka skrawaniem kamienia – polegające na precyzyjnym toczeniu, frezowaniu, szlifowaniu, grawerowaniu czy cięciu materiału.

Wykonasz u nas: rzeźby, elementy dekoracyjne, schody, fontanny, kolumny, cokoły, pilastry, elementy architektury, blaty, lady recepcyjne, parapety, posadzki, kominki, brodziki kamienne, zlewozmywaki, umywalki, tarasy, mozaiki, ołtarze, ambony, kropielnice, nagrobki i wiele innych, w zależności od Twojego projektu.

Dlaczego wybrać obróbkę skrawaniem kamienia u nas?

Dla Twoje wygody firmy CNC specjalizujące się w obróbce kamienia są teraz w 1 miejscu. 

Dodaj zapytanie (przykładowo: frezowanie kamienia CNC Białystok, ołtarze marmurowe Białystok), a otrzymasz oferty od wielu firm jednocześnie. 

Wybierz najlepszą i przystąp do realizacji zadania, którym będzie obróbka kamienia CNC

 

Obróbka skrawaniem kamienia – gotowy?  

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie w kategorii obróbka skrawaniem kamienia, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.

Obróbka skrawaniem kamienia.

Dlaczego warto z nami współpracować? 

U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie. Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie obróbki CNC kamienia i ceramiki.

Obróbka CNC kamienia i ceramiki – nasza oferta.

Dzięki firmom partnerskim, zajmującym się profesjonalną obróbką CNC kamienia i ceramiki, przedstawiamy Państwu ofertę na specjalistyczną obróbkę płyt z granitu, marmuru, piaskowca, trawertynu, kwarcytu, steatytu, onyksu, łupka, konglomeratów kamienia czy innych materiałów o zbliżonej strukturze.

Jakiego typu obróbkę CNC płyt kamiennych oferujemy:

 • wykonujemy pełne figury lub bryły poprzez kształtowanie w płaszczyźnie 2D lub 3D,
 • wycinamy w nich dowolne otwory oraz kształty,
 • wykonujemy na nich napisy oraz grawery,
 • szlifujemy i polerujemy krawędzie oraz wąskie, trudno dostępne powierzchnie.

Dzięki technologii CNC jesteśmy w stanie zaspokoić nawet najbardziej nietypowe oczekiwania klientów – nie tylko w branży budowniczej i architektury wnętrz – wykonując dla nich niepowtarzalne projekty i wzory w kamieniu, włącznie z elementami przestrzennymi: rzeźby, elementy dekoracyjne, schody, fontanny, kolumny, cokoły, pilastry, mała architektura, blaty, lady recepcyjne, parapety, posadzki, kominki, brodziki kamienne, zlewozmywaki, umywalki, tarasy, mozaiki, ołtarze, ambony, kropielnice, nagrobki i wiele, wiele innych.

Za sprawą praktyki i wieloletniego doświadczenia nasi Partnerzy znają najnowsze designerskie trendy i kreują zachwycające aranżacje, nierzadko bardzo śmiałych i nowatorskich projektów.

Na czym polega obróbka skrawaniem kamienia?

Obróbka CNC to obróbka skrawaniem kamienia i ceramiki, polegająca na ścinaniu części obrabianego materiału warstwa po warstwie. Realizowana jest za pomocą maszyn sterowanych komputerowo, co pozwala na precyzyjne toczenie, frezowanie, szlifowanie, grawerowanie czy cięcie materiału. 

W systemach CNC stosowane jest: 

 • sterowanie punktowe (narzędzie pozycjonuje się w ściśle określonym położeniu względem obrabianego materiału), 
 • sterowanie odcinkowe (realizujące ruchy robocze w zakresie ruchu równoległego do ustalonej osi współrzędnych), 
 • sterowanie kształtowe (realizujące dowolny ruch w zakresie prostych, skosów, łuków czy krzywych).

Obróbka skrawaniem kamienia i ceramiki z wykorzystaniem urządzeń CNC składa się z trzech etapów:

 • projektowania w systemie CAD, pozwalającego zwizualizować realizację potencjalnemu odbiorcy,
 • przetwarzania projektu w specjalistycznym oprogramowaniu, aby stał się on czytelny dla obrabiarki,
 • umieszczenia materiału w maszynie, gdzie zachodzi precyzyjna i maksymalnie dokładna obróbka według ustalonych uprzednio wytycznych; sterowanie numeryczne pozwala na ścisłe określenie wszystkich czynności mających zostać wykonanych przez maszynę oraz na wprowadzenie odpowiednich parametrów, będących gwarantem właściwych rezultatów.

Na każdym z etapów praca maszyny kontrolowana jest przez sterowniki CNC. Urządzenie komunikuje się z operatorem poprzez graficzny interfejs, co pozwala na prostą i intuicyjną obsługę. Nowoczesne obrabiarki wyposażone zostały w odpowiednio wyprofilowane narzędzia z materiałów wysokiej jakości oraz mają wbudowane systemy chłodzenia, co znacznie zmniejsza ryzyko uszkodzenia obrabianego materiału. Szeroki wybór narzędzi obróbczych daje możliwość szybkiego i sprawnego wykonywania rozmaitych czynności, w tym precyzyjnej obróbki krawędzi. Wszystko to razem sprawia, że możliwości obrabiarek CNC są niemal nieograniczone i pozwalają nadać kamieniowi dowolną formę.

Zalety obróbki CNC kamienia i ceramiki.

Używanie technologii CNC do obróbki tak specyficznych materiałów, jakimi są kamień i ceramika przynosi szereg korzyści, wśród których warto wskazać na:

 • obniżenie kosztów i zwiększenie efektywności w firmie,
 • zwiększenie szybkości i wydajności pracy,
 • wysoka precyzja wykonywanych elementów, niemożliwa do uzyskania w przypadku obróbki ręcznej,
 • automatyzacja – pozwalająca na powtarzalność i niwelująca ryzyko powstania błędów,
 • oszczędność materiału (mniejsza ilość odpadów),
 • wysoka jakość krawędzi, nie ma potrzeby dodatkowej obróbki wykańczającej.

Jeśli i Wy chcecie się przekonać, jakie zalety ma obróbka kamienia, koniecznie sprawdźcie naszą ofertę. Proponujemy naszym Klientom usługi kompleksowe i – co najważniejsze! – dostępne z jednego miejsca i przy pomocy jednego zlecenia, co czyni nasz portal miejscem wyjątkowym i bardzo specjalistycznym na internetowej mapie Polski. 

Zapraszamy do współpracy!

Pozostałe tagi: maszyny CNC do kamienia, narzędzia CNC do kamienia, narzędzia do granitu, narzędzia do obróbki marmuru, laser płyta obróbka skrawaniem.