Nadruk na tkaninie

Druk UV na tkaninach – usługa dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi druku UV na tkaninach? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w druku UV na tkaninach czekają na Ciebie w jednym miejscu

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Bezpłatna wycena
Druk UV na tkaninach

Możliwości Portalu LaserTrade w zakresie druku UV na tkaninach są ogromne. Biorąc pod uwagę całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, pozyskiwania ofert handlowych oraz błyskawicznej realizacji zadania. Panel Klienta pozwala na zebranie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu. To gwarancja udanej współpracy!

Jakie tkaniny możemy pokryć drukiem UV?

Technologia druku UV to metoda ciesząca się ogromną popularnością ze względu na swoją nowoczesność i uniwersalność. Pozwala ona drukować na szerokiej gamie materiałów, ale tutaj skupimy się głównie na tkaninach. Dzięki zastosowaniu tej techniki można drukować na: tkaninach, płótnach, bawełnie, atłasie, dzianinach sztucznych (wiskoza), syntetycznych (poliester, poliamid i pochodne), celulozie, skaju, skórze i innych.

Zastosowanie druku UV na tkaninach

Wykorzystanie druku UV na tkaninach otwiera przed wykonawcami i klientami szerokie możliwości w zakresie m.in.:

 • dekoracji,
 • reklamy na targach, showroomach, w sklepach,
 • scenografii,
 • nadruków na ubraniach (odzież techniczna i specjalistyczna, firmowa, reklamowa, sportowa, biznesowa, dla gastronomii, służb mundurowych, państwowych, szkolnictwa, uczelni, festiwali, eventów, robocza),
 • nadruków na obrusach, zasłonach,
 • nadruków na skórzanych meblach czy tkaninach dla tapicerów,
 • toreb, metek, opasek, identyfikatorów z nadrukami,
 • banerów.

Propozycja idealna dla tapicerów, producentów mebli (dla biur, hoteli, zakładów kosmetycznych, przedszkoli i innych), speców od reklamy i brandingu.

Na czym polega technologia druku UV?

Druk UV polega na napyleniu kropel tuszu (w formie ciekłych polimerów) na zadrukowywaną powierzchnię oraz utrwaleniu wzoru przy pomocy promieniowania UV. Proces nie wymaga specjalnego przygotowania, jest szybki, skuteczny, a powstały nadruk – mocny i trwały. Wydruk przez długi czas zachowuje fotograficzną jakość, a metoda jest odpowiednia do zadrukowywania zarówno małych powierzchni, jak i tych o większych gabarytach czy nierównych konturach.

Jakie zalety niesie ze sobą drukowanie UV na tkaninach?

Druk UV to szereg korzyści nie do przecenienia:

 • brak kosztów przygotowania,
 • szybki proces produkcyjny,
 • możliwość wykorzystania pełnej bazy kolorów, wysokiej rozdzielczości i fotograficznej jakości na różnych materiałach i różnych powierzchniach (dużych i małych),
 • wysoka odporność na uszkodzenia mechaniczne, wilgoć, promienie słoneczne,
 • personalizacja nadruku,
 • ekologiczność metody.

Druk UV na tkaninie – co to jest?

Druk UV jest nowoczesną metodą druku cyfrowego, której możliwości pozwalają zarówno na drukowanie wielkoformatowe, jak i na niewielkich elementach płaskich. Nadruki UV powstają poprzez napylenie na daną powierzchnię specjalnego tuszu polimerowego, a następnie utwardzenie i utrwalenie go przy pomocy lamp LED, emitujących światło ultrafioletowe, będących integralną częścią głowic drukujących.


Jak działa drukarka UV?

Drukarki UV są specjalistycznymi i zaawansowanymi urządzeniami, gwarantującymi precyzję, trwałość, szczegółowość oraz wszechstronność. Stworzone do pracy z wieloma rodzajami materiałów. Mają wbudowaną lampę LED, emitującą specjalnego rodzaju światło UV, utwardzające ciekłe polimery, nanoszone kroplami tuszu na materiał znajdujący się na blacie. To właśnie ten specjalny rodzaj tuszu oraz światła przekładają się na ich wydajność i szerokie zastosowanie.