Makiety i wizualizacje w technologii 3d

Makiety i wizualizacje 3D

Makiety i wizualizacje 3D – sprawdź ofertę.

Jeszcze nie tak dawno temu żadna rozmowa biznesowa, omówienie projektu architektonicznego, spotkanie z inwestorami czy udział w branżowych targach, nie mogły się odbyć bez zaplecza w postaci wyświetlanej na ekranie prezentacji multimedialnej. Dziś już wiadomo, że obraz cyfrowy, szczególnie zaś grafika 2D, to stanowczo za mało, aby przekonać potencjalnych inwestorów do swojej wizji. Rozpatrując tę kwestię z drugiej strony – także twórcy chcą doświadczać swoich prac w możliwie najpełniejszej formie. Sposobem, który z pewnością z jednej strony oddaje kreatorskie wizje, a z drugiej pobudza konsumencką wyobraźnię, są wszelkiego typu makiety i wizualizacje 3D. 

U nas zlecisz ich wykonanie.

Do czego służy makieta 3D wykonywana w programie komputerowym?

Jest to nieocenione narzędzie, pozwalające na obracanie produktu tak, aby można go było zobaczyć pod każdym kątem. Można ją obrócić i przesunąć w każdym kierunku. I co najważniejsze – można ją wydrukować jako fizyczny obiekt. 

Makiety i wizualizacje 3D – rodzaje.

Oto one:

Makiety i wizualizacje 3D to umiejętne połączenie tradycyjnych metod modelarskich z nowinkami technologicznymi. Jest to obszar szerokiego pola do popisu pod względem projektowym, ponieważ wydruk 3D jest niemalże nieograniczony. Dobrze zwizualizuje wszelkie bryły, konstrukcje ażurowe, wiernie odda szczegóły. Taka makieta może mieć wiele zastosowań. Choć w pierwszej kolejności na myśl przychodzą wszelkiego typu wydruki projektów architektonicznych i topograficznych, makiety mogą mieć szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest efektowne zaprezentowanie koncepcji czy produktu, bez względu na branżę.  

Ciekawym przykładem wykorzystania możliwości, jakie daje wydruk 3D, było zlecenie, jakie dla krakowskiego Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w 2017 roku zrealizowała firma CadXpert. W muzeum miała odbyć się wystawa poświęcona modernizmowi w chińskiej architekturze współczesnej, a jednym z elementów pokazu miały być makiety. Koordynatorzy wystawy zdecydowali się na technologię druku przestrzennego, czyli właśnie makiety i wizualizacje 3D. Jak podaje na swoich stronach internetowych firma CadXpert zlecenie wykonania 18 makiet zostało zrealizowane na drukarkach marki MakerBot, przy użyciu technologii FDM (Fused Deposition Modeling). Druk trwał 520 godzin, w czasie których pracowało 13 drukarek, które przerobiły 16 kg filamentu PLA. 

Jeżeli chcesz, aby Twój projekt przestał istnieć jedynie na papierze lub ekranie, ale zyskał formę przestrzennego wydruku – skorzystaj z możliwości, jakie oferujemy. W jednym miejscu uzyskasz szybki i prosty dostęp do wielu specjalistów z branży druku 3D. Wszystko to online, bez wychodzenia z domu, wysyłania wielu maili i wykonywania telefonów. U nas dodasz zapytanie, zbierzesz oferty na makiety i wizualizacje 3D, przefiltrujesz je i zlecisz wykonanie zadania. To Twoje miejsce druku 3D.