Klejenie krawędziowe drewna CNC

Klejenie krawędziowe drewna i materiałów drewnopochodnych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi klejenia krawędziowego drewna? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w klejeniu krawędziowym drewna czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Klejenie krawędziowe CNC drewna i materiałów drewnopochodnych

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie klejenia krawędziowego CNC w drewnie. 

Czym jest klejenie krawędziowe CNC?

Klejenie krawędziowe jest jednym z rodzajów obróbki materiału, który jest powszechnie wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Proces polega na oklejaniu boków wybranego elementu przy użyciu specjalnych taśm wykonanych z tworzywa sztucznego. Dzięki usłudze możemy w fachowy sposób wykończyć brzegi obrabianego przedmiotu, zabezpieczając je przed zniszczeniem pod wpływem czynników zewnętrznych, na przykład wody czy nacisków mechanicznych. Maszynowe oklejanie brzegów umożliwia także utrzymanie schludnego i eleganckiego wyglądu odciętych krawędzi, a użyta taśma może niekiedy stanowić atrakcyjny, a przy tym oryginalny dodatek wizualny. 

Klejenie krawędziowe CNC to rodzaj procesu wykańczania obrzeży materiału przy użyciu wyspecjalizowanych i sterowanych numerycznie maszyn, do których należą okleiniarki CNC. Ich zastosowanie umożliwia sprawne i całkowicie zautomatyzowane oklejenie brzegów o różnej grubości poprzez nałożenie na nie odpowiednio dobranej taśmy. Samemu procesowi okleinowania towarzyszy często szereg innych czynności, jak na przykład wstępne frezowanie, polerowanie czy wycinanie rowków. Wykorzystanie do klejenia krawędziowego wielofunkcyjnych maszyn CNC sprawia, że  proces jest o wiele wydajniejszy, bowiem prowadzi do uzyskania precyzyjnie gładkich oraz dokładnie wykończonych krawędzi. Klejeniu krawędziowemu CNC mogą zostać poddane zarówno płaszczyzny proste, jak i krzywoliniowe.

Jak zlecić wykonanie usługi klejenia krawędziowego CNC w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe, możesz zapytać o klejenie krawędziowe CNC, a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

  • lokalizacji firmy,
  • terminie wykonania,
  • cenie,
  • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu 

Klejenie krawędziowe CNC w drewnie

Klejenie krawędziowe jest jednym z zasadniczych procesów obróbki elementów drewnianych oraz materiałów drewnopochodnych, które są wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle drzewnym. Z usługi korzystają między innymi producenci mebli skrzyniowych oraz duże zakłady meblarskie. Proces klejenia – obok piłowania czy wygładzania – wykonuje się, aby przygotować odpowiedni materiał, który zostaje następnie użyty w procesie seryjnej produkcji mebli.

Jakie rodzaje drewna można poddać procesowi klejenia krawędziowego CNC? 

Usługa klejenia krawędziowego CNC jest wykonywana głównie w celu wykończenia brzegów płyt meblowych, które posiadają najczęściej kwadratowy bądź prostokątny przekrój i składają się z takich materiałów jak: płyta MDF, płyta wiórowa, deska lub sklejka. Klejeniu krawędziowemu można poddać także drewno lite, na przykład bukowe bądź sosnowe. Wykorzystanie technologii CNC pozwala również na oklejanie drewnianych elementów o nieco mniej oczywistych kształtach krzywo- lub prostoliniowych, takich jak łuki, elipsy czy skosy.

Jakie produkty są oklejane metodą CNC?

Klejenie krawędziowe CNC może być wykorzystywane między innymi do wykończenia blatów kuchennych czy obróbki paneli drewnopochodnych.

Zalety klejenia krawędziowego metodą CNC

Klejenie krawędziowe CNC jest usługą cechującą się dużą precyzją oraz wydajnością. W odróżnieniu od innych sposobów wykańczania krawędzi, oklejanie płyt meblowych metodą CNC jest sterowane całkowicie komputerowo. Dzięki temu możemy osiągnąć dużo większą jakość oraz dokładność, niezależnie od stopnia skomplikowania wdrażanego projektu. Maszyny CNC bez problemu poradzą sobie z klejeniem zarówno krawędzi prostych, jak i bardziej wymagających krawędzi zakrzywionych (wklęsłych lub wypukłych). Niekwestionowaną zaletą klejenia krawędziowego CNC jest znaczne skrócenie długości procesu, co przekłada się na zmniejszenie kosztów produkcji. Zastosowanie do klejenia profesjonalnych okleiniarek CNC zapewnia nie tylko wysoką powtarzalność procesu, ale także jego kompleksowość, poprzez włączenie w jej cykl pracy kilku dodatkowych procesów (na przykład wstępnego frezowania czy cyklinowania).

Reklama

Jak widać, możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie klejenia krawędziowego CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem