Klejenie krawędziowe

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Zabezpieczymy krawędzie na każdym gatunku drewna oraz produktach drewnopodobnych poprzez klejenie krawędziowe drewna. 

Swój projekt możesz uzupełnić o usługi CNC obejmujące: toczenie, frezowanie, piłowanie, wiercenie czy wygładzanie.

Dlaczego wybrać klejenie krawędziowe drewna u nas? 

 • bezpłatna wycena    
 • profesjonalne wsparcie 
 • konkurencyjne ceny 

Odpowiedź jest prosta. 

Jedno zapytanie – od kilku do kilkunastu ofert – i wygodne zamówienie z 1 miejsca. 

Pracujemy z setkami firm CNC z całego kraju. Jesteśmy w stanie zrealizować dla Ciebie każdy projekt. 

Gotowy na klejenie krawędziowe drewna?

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny, wybierz najlepszą ofertę na klejenie krawędziowe drewna i zamów usługę. 

Zleć nam klejenie krawędziowe drewna.

U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie klejenia krawędziowego CNC w drewnie. 

Czym jest klejenie krawędziowe drewna?

Klejenie krawędziowe drewna jest jednym z rodzajów obróbki materiału, który jest powszechnie wykorzystywany w wielu gałęziach przemysłu. Proces polega na oklejaniu boków wybranego elementu przy użyciu specjalnych taśm wykonanych z tworzywa sztucznego. Dzięki usłudze możemy w fachowy sposób wykończyć brzegi obrabianego przedmiotu, zabezpieczając je przed zniszczeniem pod wpływem czynników zewnętrznych, na przykład wody czy nacisków mechanicznych. Maszynowe oklejanie brzegów umożliwia także utrzymanie schludnego i eleganckiego wyglądu odciętych krawędzi, a użyta taśma może niekiedy stanowić atrakcyjny, a przy tym oryginalny dodatek wizualny. 

Klejenie krawędziowe CNC to rodzaj procesu wykańczania obrzeży materiału przy użyciu wyspecjalizowanych i sterowanych numerycznie maszyn, do których należą okleiniarki CNC. Ich zastosowanie umożliwia sprawne i całkowicie zautomatyzowane oklejenie brzegów o różnej grubości poprzez nałożenie na nie odpowiednio dobranej taśmy. Samemu procesowi okleinowania towarzyszy często szereg innych czynności, jak na przykład wstępne frezowanie, polerowanie czy wycinanie rowków. Wykorzystanie do klejenia krawędziowego wielofunkcyjnych maszyn CNC sprawia, że  proces jest o wiele wydajniejszy, bowiem prowadzi do uzyskania precyzyjnie gładkich oraz dokładnie wykończonych krawędzi. Klejeniu krawędziowemu CNC mogą zostać poddane zarówno płaszczyzny proste, jak i krzywoliniowe.

Klejenie krawędziowe CNC w drewnie.

Klejenie krawędziowe jest jednym z zasadniczych procesów obróbki elementów drewnianych oraz materiałów drewnopochodnych, które są wykorzystywane w szeroko rozumianym przemyśle drzewnym. Z usługi korzystają między innymi producenci mebli skrzyniowych oraz duże zakłady meblarskie. Proces klejenia – obok piłowania czy wygładzania – wykonuje się, aby przygotować odpowiedni materiał, który zostaje następnie użyty w procesie seryjnej produkcji mebli.

Rodzaje drewna poddawane klejeniu krawędziowemu.

Usługa klejenia krawędziowego CNC jest wykonywana głównie w celu wykończenia brzegów płyt meblowych, które posiadają najczęściej kwadratowy bądź prostokątny przekrój i składają się z takich materiałów jak: płyta MDF, płyta wiórowa, deska lub sklejka. Klejeniu krawędziowemu można poddać także drewno lite, na przykład bukowe bądź sosnowe. Wykorzystanie technologii CNC pozwala również na oklejanie drewnianych elementów o nieco mniej oczywistych kształtach krzywo- lub prostoliniowych, takich jak łuki, elipsy czy skosy.

Jakie produkty są oklejane metodą CNC?

Klejenie krawędziowe CNC może być wykorzystywane między innymi do wykończenia blatów kuchennych czy obróbki paneli drewnopochodnych.

Zalety klejenia krawędziowego metodą CNC.

Klejenie krawędziowe CNC jest usługą cechującą się dużą precyzją oraz wydajnością. W odróżnieniu od innych sposobów wykańczania krawędzi, oklejanie płyt meblowych metodą CNC jest sterowane całkowicie komputerowo. Dzięki temu możemy osiągnąć dużo większą jakość oraz dokładność, niezależnie od stopnia skomplikowania wdrażanego projektu. Maszyny CNC bez problemu poradzą sobie z klejeniem zarówno krawędzi prostych, jak i bardziej wymagających krawędzi zakrzywionych (wklęsłych lub wypukłych). Niekwestionowaną zaletą klejenia krawędziowego CNC jest znaczne skrócenie długości procesu, co przekłada się na zmniejszenie kosztów produkcji. Zastosowanie do klejenia profesjonalnych okleiniarek CNC zapewnia nie tylko wysoką powtarzalność procesu, ale także jego kompleksowość, poprzez włączenie w jej cykl pracy kilku dodatkowych procesów (na przykład wstępnego frezowania czy cyklinowania).

Nasze możliwości w zakresie klejenia krawędziowego CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania.