Kasetony reklamowe dibond

Kasetony z dibondu – trwała i skuteczna reklama

Czymże byłaby firma bez klientów? A jak konsumenci mają się dowiedzieć o firmie, bez reklamy?

Żeby marka mogła zaistnieć w świadomości potencjalnych odbiorców, potrzebna jest reklama. Przywieszone na elewacji budynku czy lokalu użytkowego oznaczenie w postaci podświetlanych kasetonów reklamowych ułatwia trafienie do punktu usługowego, gabinetu czy sklepu.

Wykonujemy na zamówienie reklamę zewnętrzną. Doskonale sprawdzają się w tej roli kasetony z dibondu. Wykorzystujemy przy tym nowoczesne technologie, wysokiej jakości materiały (najbardziej wytrzymałe komponenty) i bogate doświadczenie zawodowe naszych Wykonawców. Proponujemy profesjonalne i precyzyjne cięcie laserem dibondu – sprawdź naszą ofertę.

Czym są reklamowe kasetony z dibondu?

Kasetony z dibondu to atrakcyjna, elegancka i skuteczna forma reklamy z nowoczesnego materiału – płyty kompozytowej, składającej się z kilku warstw aluminium połączonych rdzeniem wykonanym z polietylenu. Można wykonać ją w różnorodnych kształtach i bryłach, w dowolnym kolorze, w wersji błyszczącej lub matowej. Sprawdzi się zarówno w dzień, jak i w nocy (dzięki energooszczędnemu podświetleniu LED – całościowo lub w wybranych miejscach), widoczna jest już z daleka. To jedna z najbardziej estetycznych i najtrwalszych form przestrzennej reklamy zewnętrznej – aluminiowa puszka jest odporna na warunki atmosferyczne, zmiany temperatury i opady, a grafika nie blednie z czasem.

To, co charakteryzuje dibondowe kasetony, to niska waga oraz fakt, że znaki, litery czy logo są wyfrezowane w płycie, a podświetlenie od wewnątrz modułami LED i użycie folii translucentnej sprawia, że po zmroku świecą tylko te konkretne, wyfrezowane znaki. W rezultacie efekt podobny jest do liter przestrzennych, za to koszt wykonania sporo tańszy, zwłaszcza gdy treść reklamy jest obszerna. Istnieje także możliwość zastosowania odpowiedniej pleksi typu black&white, dzięki której w dzień kasetony posiadają czarną grafikę, a nocą napisy świecą na biało. 

Kasetony z dibondu a klasyczne kasetony – różnice.

Frezowane kasetony z dibondu różnią się od tradycyjnych kasetonów z pleksi w ramie aluminiowej estetyką wykonania. Zdecydowanie górują nad klasyczną formą. Nie ma tam żadnych widocznych łączeń pomiędzy frontem a bokiem. Grafikę stanowią wyfrezowane kształty (litery mogą być wypukłe lub płaskie), podklejone tworzywem barwionym w masie. Czy są szyldami niepodświetlanymi, czy są wzbogacone o podświetlane litery przestrzenne lub napisy z efektem halo – wyglądają naprawdę ujmująco.


Reklama w formie kasetonów z dibondu – zalety.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, reklama w formie dibondowych kasetonów posiada wiele zalet. Na pewno jest estetyczna i atrakcyjna wizualnie – to prosta forma i czysty komunikat. Nieograniczona wyobraźnia projektantów oraz efektywna obróbka najnowocześniejszymi frezarkami cyfrowymi pozwala uzyskać zachwycające efekty. Płyty te posiadają idealnie równą powierzchnię i eleganckie wykończenie w różnych kolorach oraz fakturach. Cechuje je sztywność, wysoka trwałość, odporność na czynniki zewnętrzne i blednięcie, nieprzepuszczalność światła. Przy zastosowaniu markowych, wodoszczelnych modułów LED jest praktycznie bezobsługowa przez wiele lat (ekologiczna i ekonomiczna, oszczędna w eksploatacji), ponadto jej montaż i podłączenie jest banalnie proste, bezpieczne, a ona sama – lekka. Jej prosta forma podkreśla pozytywny wizerunek i profesjonalizm firmy, a przekaz jest efektowny i czytelny. Przykuwa spojrzenie i pozostaje widoczna i estetyczna przez długi czas, liczony w latach. Przez umiejętny podział na moduły, można wykonać nawet bardzo duże reklamy świetlne.

Choć stosowane jako źródło światła w kasetonach moduły ledowe mają zazwyczaj docelowy kolor grafiki, to i tak o całościowym efekcie decyduje głównie kolor użytej pleksi. Możliwe jest wykonanie kasetonu o zmiennych kolorach – opierających się na modułach RGB z odpowiednim sterownikiem WIFI – z możliwością sterowania efektami poprzez pilota. Dzięki temu możemy uzyskać różne efekty świecenia, np. mruganie, błyskanie, przygaszanie, stroboskop, można także sterować częstotliwością mrugania czy jasnością oświetlenia.

W jaki sposób tworzy się reklamowe kasetony z dibondu?

Krokiem pierwszym jest zaprojektowanie elementów, które mają być podświetlane. Przygotowane pliki wektorowe są następnie podstawą do frezowania tych kształtów (typu logo, napisy). Jednocześnie produkuje się kształt i głębokość kasetonu, aby móc we właściwych miejscach ponacinać powierzchnię, załamując dibond i uzyskując boki świetlnej reklamy. Później należy podkleić od środka pleksi. Dodatkowo wycięte z grubej pleksi bezbarwnej, mlecznej lub kolorowej napisy czy logo – wklejone w wycięte miejsca w dibondzie – dodadzą elementom podświetlanym przestrzenności.

Każde zlecenie jest tak naprawdę inne, dlatego koszt wykonania takiego kasetonu to za każdym razem kwestia do indywidualnej wyceny.

Reklamowe kasetony z dibondu – największy wybór, zawsze wysoka jakość.

U nas wykonasz na zlecenie tysiące różnych przedmiotów, w tym reklamowe kasetony z dibondu. Zwracają one uwagę przechodniów swoim designem i dają sporo możliwości na rozłożenie tekstu infografiki. Możne je eksponować zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz lokalu. Są idealnym rozwiązaniem dla galerii handlowych, sklepów, punktów usługowych, rozmaitych biur czy gabinetów.

Jak złożyć na nie zamówienie? To proste – skorzystaj z naszego Panelu Klienta: dodaj zapytanie, porównaj otrzymane oferty i zdecyduj się na współpracę z odpowiadającym Ci Wykonawcą.

Zapraszamy!