Gwintowanie

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce.

Dostawa nawet w 48h!

Jak działa LaserTrade?

Skorzystaj z formularza "Zapytanie ofertowe" lub "Wyślij zapytanie".
Firmy natychmiast otrzymają powiadomienie o konieczności przygotowania wyceny.
Oferty otrzymasz na adres e-mail.
Jeżeli oferta jest dla Ciebie atrakcyjna, wystarczy, że skontaktujesz się z wybraną firmą i nawiążesz współpracę.

Z LaserTrade korzystasz bezpłatnie.

Niezawodni i sprawdzeni dostawcy elementów gwintowanych na zamówienie – przy pomocy gwintownic sterowanych numerycznie – są teraz w 1 miejscu. 

Parki maszynowe naszych Partnerów wyposażone są w najnowocześniejsze urządzenia CNC. Łączymy w 1 miejscu setki firm CNC. zapewniając niespotykane możliwości komunikacyjne i produkcyjne. 

Gwintowanie – oferta.

Jesteśmy jedyną profesjonalną Platformą, w której otrzymasz oferty na gwintowanie CNC (w tym: gwintowanie aluminium), przygotowane dla Ciebie przez kilka lub kilkanaście firm CNC jednocześnie. 

Pracujemy z profesjonalistami! 

Wszystkie firmy zrzeszone u nas posiadają od min. roku do kilkunastu lat doświadczenia. 

Usługę wykonasz na materiale własnym lub wycenisz z materiałem po stronie Wykonawcy.

Gotowy na gwintowanie? 

Z nami wszystko jest bardzo proste! 

Nie trać czasu na samodzielne szukanie firm i porównywanie ofert.

Wykonujemy zlecenia jednostkowe oraz seryjne. Dla firm oraz osób indywidualnych. 

U nas wykonasz usługę szybciej, taniej i bez straty cennego czasu. 

Dostarczamy elementy na terenie całej Polski i Europy! 

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Już teraz dodaj zapytanie i skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Nasze możliwości w zakresie gwintowania CNC są ogromne. Biorąc pod uwagę całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, pozyskiwania ofert handlowych oraz błyskawicznej realizacji zadania. Panel Klienta pozwala na zebranie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu. To gwarancja udanej współpracy!

Park maszynowy.

Gwintowanie dzielimy na trzy główne rodzaje:

  • ręczne – zewnętrzne przy pomocy narzynek ślusarskich oraz przy pomocy głowic gwinciarskich (gwintownic), wewnętrzne przy pomocy gwintowników ślusarskich,
  • mechaniczne – zewnętrzne i wewnętrzne przy użyciu elektronarzędzi oraz na tokarce, nacinanie gwintów na tokarce, gwintowanie na stacjonarnych gwinciarkach oraz na wiertarkach, frezowanie obwiedniowe gwintów na frezarkach do gwintów, szlifowanie gwintów, obróbka gwintów na obrabiarkach CNC,
  • plastyczne – wygniatanie gwintów na wygniatarkach szczękowych, rolkowych, obiegowych – planetarnych, walcarko-wygniatarkach CNC.

My skupimy się jednak na gwintowaniu CNC.

Tak naprawdę w dzisiejszym świecie branża produkcyjna i przemysł wytwórczy bez nowoczesnych maszyn sterowanych komputerowo (CNC) nie mogłyby istnieć i się rozwijać. Park maszyn to podstawa. To właśnie dzięki nim można łączyć ze sobą wiele elementów, stosując wysokiej jakości śruby i inne komponenty materiałowe wytworzone techniką gwintowania CNC. Obróbka CNC to także oszczędności finansowe – możliwość precyzyjnego zaprogramowania procesu minimalizuje niemal do zera ryzyko niewłaściwego wykonania nacięć, a sam proces jest dużo szybszy niż działania ręczne. Ponadto umożliwia uzyskanie idealnej powtarzalności, a co za tym idzie – indywidualnego spasowania elementów ze sobą, celem ich połączenia. Warto inwestować w najnowszą technologię, bo to inwestycja, która zawsze się zwróci. Maszyny CNC są wydajne i zapewniają doskonałe rezultaty – bez względu na to, czy produkcja jest seryjna, czy dotyczy wykonywania pojedynczych detali, efekty zawsze będą na najwyższym poziomie. Nie dziwi więc fakt, że szturmem wchodzą one do powszechnego użytku.

Na czym polega gwintowanie CNC metalu?

Gwintowanie CNC (gwintowanie maszynowe) polega na tworzeniu gwintów wewnątrz i na zewnątrz metalowego produktu na drodze obróbki skrawaniem lub obróbki plastycznej. Umożliwia ono produkcję seryjną, przy zachowaniu ścisłej powtarzalności tworzonych detali. Dzieli się na 3 etapy:

  • projektowania komputerowego,
  • przetwarzania projektu,
  • procesu gwintowania.

Gwintowanie CNC wykonywać można z zastosowaniem różnych technik i wykorzystując przy tym różne maszyny CNC, jak: frezarki (frezy krążkowe i głowice frezowe), tokarki (narzynki, gwintowniki, noże lub głowice gwinciarskie), szlifierki (ściernice), wiertarki (gwintowniki). Za dobranie rodzaju maszyny do właściwości obrabianego metalu i celu, jaki chcemy uzyskać, odpowiada operator maszyn CNC. Jego doświadczenie, praktyka i merytoryczna wiedza obejmująca szereg zagadnień związanych z właściwościami fizycznymi metali decydują o właściwym ustawieniu parametrów wyjściowych frezarki i sukcesie gwintowania. Ważną sprawą jest ustawienie właściwego trybu pracy maszyny CNC, która – inaczej niż w przypadku ręcznej obróbki metalu, gdzie liczy się powolne skrawanie i precyzyjne odprowadzenie wióra – musi przebiegać na wysokich obrotach, aby gwintownik mógł płynnie i szybko wykroić zarys gwintu. Dzięki tym dużym szybkościom można uniknąć różnego rodzaju problemów z odprowadzaniem wióra czy niewłaściwym nacięciem gwintu.

Gwintowniki maszynowe są doskonale przystosowane do pracy na wysokich szybkościach, co wynika z ich budowy oraz faktu powlekania powłokami zapobiegającymi ich przegrzaniu. Podczas pracy nie ma więc konieczności korzystania z chłodziwa.

Mała liczba przestojów, duże prędkości skrawania i większa trwałość sprawiają, że metoda gwintowania CNC jest niezwykle produktywna, wydajna i oszczędna, szczególnie przy obróbce małych gwintów. Istnieje wiele modeli wygniataków i gwintowników. Materiał, pokrycie czy geometria każdego z nich mają duże znaczenie dla przebiegu obróbki. Gwintownik dający dobre wyniki obróbki w określonym materiale czy zastosowaniu może okazać się nieefektywny w innych warunkach obróbki. Metodą gwintowania mogą być wykonywane najpopularniejsze zarysy gwintów na dowolnych modelach obrabiarek, w zastosowaniach obrotowych i nieobrotowych.

Gwintowanie CNC – pozostałe procesy

Gwintowanie CNC to także frezowanie i walcowanie gwintów oraz gwintowanie plastyczne.

Na czym polega frezowanie gwintów?

Frezowanie na odpowiednio zaprogramowanych frezarkach CNC idealnie sprawdza się w przypadku przedmiotów nieobrotowych, o delikatnych, cienkich ściankach oraz przy większych gabarytach.

Zaletami stosowania tej metody są:

  • możliwość obrabiania przedmiotów wyżej wskazanych (a więc: dużych, nieobrotowych, o cienkich ściankach),
  • możliwość wykonywania standardowych i niestandardowych gwintów,
  • możliwość frezowania za pomocą maszyn o dużym wysięgu,
  • możliwość wykonania gwintu blisko występu (nie ma konieczności robienia podcięcia),
  • odpowiedni nadzór wiórów,
  • mniejsze siły skrawania.

Na czym polega walcowanie gwintów?

Walcowanie może być również jedną z metod gwintowania. Formowanie detalu wykonywane jest poprzez działanie dużych sił, występujących pomiędzy zwijakami będącymi w ciągłym ruchu i odbywa się na zimno. 

Zaletami stosowania tej metody są:

  • krótki czas obróbki,
  • precyzja i powtarzalność,
  • dobre parametry chropowatości powierzchni gwintu i promienia podstawy,
  • większa wytrzymałość obrobionego przedmiotu.

Na czym polega gwintowanie plastyczne?

Gwintowanie plastyczne pozwala na wytwarzanie elementów gwintowanych o różnym kształcie, wygiętych pod odpowiednim kątem względem płaszczyzny poziomej i może być wykonywane również przy użyciu odpowiednich walcarek do gwintów. Walcowanie jest metodą przydatną, należy tylko uwzględnić rodzaj materiału i jego właściwości techniczne. Gwintowaniu plastycznemu można poddawać nawet pręty metalowe, jeśli firma dysponuje odpowiednimi urządzeniami. Formowanie i nadawanie odpowiedniego kształtu metalowym wyrobom wymaga użycia dużych sił, toteż stosowane maszyny CNC muszą być pieczołowicie konserwowane i regularnie serwisowane, zgodnie z zaleceniami producenta i sposobem ich wykorzystania, gdyż wszelkie – nawet niewielkie – przeciążenia mogą mieć wpływ na ich poprawne działanie.

Rodzaje i typy gwintów.

Gwint jest połączeniem kształtowym rozłącznym, stosowanym w budowie maszyn.  Na rynku dostępnych jest wiele jego odmian. My wymienimy kilka z nich.

Podział ze względu na kształt zarysu:
a) trójkątne
b) trapezowe symetryczne
c) trapezowe niesymetryczne
d) rurowe
e) okrągłe


Podział ze względu na pochylenie gwintu:
a) walcowe
b) stożkowe

Podział ze względu na umiejscowienie:
a) zewnętrzne
b) wewnętrzne

Podział ze względu na kierunek obrotu:
a) prawe
b) lewe

Podział ze względu na jednostkę miary:
a) calowe
b) metryczne

Podział ze względu na stosunek podziałki do średnicy:
a) zwykłe
b) drobnozwojne
c) grubozwojne 


Zleć nam gwintowanie!

To właśnie u nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, wykorzystujący osiągnięcia najnowszych technologii.

Współpracujemy z setkami firm specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie i mamy dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy, w tym do frezarek, tokarek, szlifierek, wiertarek i walcarek do gwintów. Będziemy więc mogli szybko przedstawić Ci oferty na gwintowanie CNC, z których wybierzesz najwłaściwszą dla siebie. 

Czekamy na Ciebie. Już dziś w łatwy i szybki sposób stwórz konto na naszej platformie i ciesz się możliwościami, które przed Tobą otworzymy. Gwintowanie, wygniatanie gwintu i szereg innych propozycji.

Zapraszamy!

Nasz zasięg.

Sprawdź naszą ofertę: gwintowanie Wrocław (gwintowanie rur Wrocław), gwintowanie metali Łódź, gwintowanie CNC Warszawa, gwintowanie usługi Szczecin oraz gwintowanie w wielu innych miastach Polski.