Grawerowanie laserowe papieru

Grawerowanie laserowe papieru i kartonu. 

Porównaj oferty od firm i wybierz najlepszą.

Szybka wycena

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

  1. Wczytaj pliki

    Dodaj zapytanie

    Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

  2. Porównaj oferty

    Poczekaj na oferty

    Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

  3. Produkcja

    Nawiąż współpracę

    Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

  4. Wysyłka

    Wróć z kolejnym projektem

    Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Realizujemy grawerowanie laserowe papieru na: papierze kredowym, niepowlekanym, artystycznym, welinowym, woskowanym, satynowym, czerpanym oraz w różnego rodzaju tekturach, brystolach i kartonach, a także każdym innym, podlegającym grawerowaniu laserem. 

Wykonasz u nas m.in.: dekoracje, kartki, winietki, zaproszenia, okładki, opakowania, dyplomy oraz każdy inny projekt według Twoich potrzeb. 

Dlaczego wybrać grawerowanie laserowe papieru u nas?

Dodając zapytanie o grawerowanie laserowe papieru poprzez platformę, otrzymasz oferty od wielu firm jednocześnie.

Wybierz najlepszą i przystąp do realizacji zlecenia. 

Co za wygoda! 

Gotowy na grawerowanie laserowe papieru?

Nie trać czasu.

Jeżeli jesteś gotowy dodać swoje pierwsze zapytanie w kategorii „grawerowanie laserowe papieru”, rozpocznij proces, a resztą zajmiemy się my! 

Skorzystaj z bezpłatnej wyceny przygotowanej przez wiele firm jednocześnie.  

Wszystko, co można narysować, jesteśmy w stanie wygrawerować dla Ciebie laserem na kartonie lub papierze. 

Z nami produkowanie i wytwarzanie wyrobów jest nie tylko proste, przyjemne, ale i niezwykle inspirujące. Czekamy zatem na Twoje zlecenia w kategorii „grawerowanie laserowe papieru”.

Gdzie znajdziemy papier laserowo grawerowany?

Zarówno papier jako materiał, jak i technika grawerowania jako rodzaj pracy są tak ogólnodostępne i rozpowszechnione, że większość z nas na co dzień nie wyłapuje i nie rejestruje tego, że ma do czynienia właśnie z papierem grawerowanym laserowo. Nie zdajemy sobie sprawy, jak często korzystamy z przedmiotów, na których wygrawerowane są laserowo loga, napisy czy rysunki.

Delikatne wzory graficzne nadają kartkom i opakowaniom niepowtarzalny wygląd, a dzięki laserowemu wycinaniu konturów można tworzyć nietypowe kształty z zadrukowanych papierów czy tektury.

Grawerowanie laserowe papieru – typowe przykłady zastosowań:

  • kartki z życzeniami na najróżniejsze okazje,
  • winietki na stół,
  • zaproszenia,
  • karnety,
  • wizytówki,
  • dyplomy, świadectwa, gratulacje, nagrody, podziękowania,
  • okładki książek,
  • wysokiej jakości opakowania,
  • dekoracje
  • i wiele, wiele innych.

Grawerowanie laserowe papieru – wykorzystywane rodzaje papieru.

Jest wiele rodzajów papieru i zdecydowana większość z nich nadaje się do grawerowania, aczkolwiek nie wszystkie.

Grawerować możemy:

  • cienki papier,
  • papier wysokogatunkowy,
  • papier kredowy,
  • papier niepowlekany,
  • papier artystyczny,
  • papier welinowy,
  • papier woskowany,
  • papier satynowany,
  • papier czerpany,
  • okładkę,
  • tekturę,
  • tekturę warstwową (architektoniczną),
  • tekturę sklejaną,
  • tekturę falistą,
  • karton,
  • brystol.

Dlaczego grawerowanie laserowe papieru jest skuteczne?

Grawerowanie laserowe papieru to doskonały sposób na wyróżnienie i spersonalizowanie rozmaitych gadżetów, przedmiotów, akcesoriów. Świetnie sprawdza się do umieszczania indywidualnych napisów, firmowego loga czy różnego rodzaju grafik. Wiązka lasera jest bardziej uniwersalna i precyzyjna od środków stosowanych w przypadku metod grawerowania mechanicznego. Wykorzystanie jej jest skuteczniejsze, znacznie skraca czas pracy. Zapewnia doskonałe, wysokiej jakości wykończenie bez skaz i przypaleń oraz ładny i widoczny efekt na papierze – bez smug. Dzięki temu, że obróbka materiału jest przy tym bezkontaktowa, minimalizuje też ryzyko uszkodzenia materiału oraz koszty użycia narzędzi do cięcia i wiercenia. Jest to forma bardzo ekonomiczna, w przypadku której produkowanie pojedynczych elementów czy serii nie wymaga dużych nakładów pieniężnych.

Znaczenie papieru we współczesnym świecie.

Według definicji „papier jest cienkim arkuszem materiału, wytwarzanym w wyniku mechanicznej i/lub chemicznej obróbki włókien celulozowych, pochodzących z drewna, traw lub innych źródeł roślinnych w wodzie, odprowadzającym wodę przez drobną siatkę, pozostawiającą włókno równomiernie rozłożone na powierzchni, a następnie prasowanym i suszonym”. Początkowo produkowany był ręcznie, w pojedynczych arkuszach, dziś prawie wszystko odbywa się maszynowo. Jest to uniwersalny materiał o wielu zastosowaniach: do drukowania, pakowania, dekorowania, pisania, czyszczenia, filtrowania, tapetowania, papieru książkowego, papieru konserwującego, laminowanych blatów roboczych, chusteczek toaletowych, papieru walutowego i zabezpieczającego oraz w wielu procesach przemysłowych i budowlanych.

Jest jednym z tych wynalazków w dziejach ludzkości, które zrewolucjonizowały świat i zawładnęły życiem człowieka w różnorodnych jego dziedzinach i na wielu polach egzystencji. W świecie współczesnym jest powszechnym, uniwersalnym, niedrogim i ogólnodostępnym materiałem, łatwym w obróbce, pełniącym rozmaite role i funkcje oraz mającym szerokie zastosowania. To materiał o nieograniczonym potencjale, ekologiczny, poddający się recyklingowi, odnawialny, wyjątkowy w swej prostocie i funkcjonalności, atrakcyjny i z chęcią używany przez artystów i rzemieślników. W odczuwaniu, widzeniu, kształtowaniu, staje się materią współtworzącą dzieło, wybieraną jako idealna, bo adekwatna do zamierzonego przekazu. Ta jednostkowa „uroda” papieru (taka nieomal sama w sobie), „nadzwyczajna zwyczajność”, wszelkie jego walory, zmysłowe doznanie struktury materii, kolorystyki, cudna prostota, sprawiają, że sięga się po niego z nieukrywaną radością i przyjemnością. Jest bliski naturze, bo wytwarzany w procesie czerpania surowców roślinnych, zachowuje zaczerpnięte z niej barwy, zapachy, siły witalne – to nadaje mu wyjątkowego znaczenia, pozwala wciąż na nowo odkrywać jego potencjał, zachwycać się materią i niezaprzeczalnym urokiem. Z natury przynależne mu właściwości czynią zeń materiał niezwykle plastyczny, z łatwością poddający się formowaniu, preparowaniu, przetwarzaniu na wielorakie sposoby.

Dość może jednak już zachwytów nad jego ujmującą naturą i znakomitymi właściwościami, a przejdźmy do owego przetwarzania i obróbki, skupiając się przede wszystkim na grawerowaniu laserowym. 

Czym jest grawerowanie laserowe papieru?

Grawerowanie laserowe papieru jest popularną formą personalizowania różnego rodzaju materiałów. Stwarza nieskończone możliwości wykańczania i uszlachetniania papieru, umożliwia zdobienie go poprzez nanoszenie różnego rodzaju ornamentów, logo czy zdjęć. Struktura materiału zostaje podkreślona, dzięki czemu można tworzyć niezwykłe efekty optyczne. Są one zależne od gramatury, struktury papieru oraz mocy grawerowania. Na różnych papierach uzyskamy różne efekty. W trakcie grawerowania laserowego dochodzi do usuwania powierzchni papieru, dzięki czemu uzyskujemy znakowanie wysokiej jakości. Zapewnia to dużą swobodę we wdrażaniu rozmaitych pomysłów.

W wyniku grawerowania zdzierana jest wierzchnia warstwa papieru lub zostaje on zabarwiony lekko na brązowo. Papier jest materiałem łatwym w obróbce, jednak trzeba uważać, gdyż łatwo może się zapalić. Papier można grawerować funkcją cięcia, na którym widoczny jest delikatnie wygrawerowany wzór. Czasami będą widoczne przypalone krawędzie podczas cięcia, a niekiedy nie będzie to aż tak bardzo wyraźne. Trzeba mieć przy tym na uwadze, że jest to cięte wiązką ognia, zatem efekt będzie inny niż przy użyciu wykrojnika. 

Jednym z ciekawszych efektów, jaki można uzyskać przy użyciu grawerowania laserowego, jest wklęsły relief, przypominający tłoczenie. Od tłoczenia różni się jednak tym, że w tym przypadku laser zdejmuje wierzchnią warstewkę papieru, odsłaniając jego wnętrze. Grawerując leciutko, nie pojawia się wklęsłość, a jedynie zmienia się kolor. Przy mocniejszym grawerowaniu zmieni się już nie tylko kolor, ale też grawerka będzie lekko wklęsła. Oczywiście należy przy tym pamiętać, że papier jest cienkim materiałem i trzeba uważać, aby nie przebić się na wylot. 

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, wszystko zależy od użytego rodzaju papieru, gdyż tworzone efekty na każdym z nim będą wyglądały inaczej. W przypadku użycia chropowatego papieru laser może wygładzać nierówności i nieco zmieniać kolor. Na niektórych papierach grawerowanie w ogóle nie przynosi dobrych efektów, a jedynie pojawiają się nieładne, nieestetyczne okopcenia, których nie sposób usunąć. Aby wiedzieć, jak przy obróbce zachowa się papier, trzeba przeprowadzić na nim najpierw próbę. Każdy papier wymaga dobrania precyzyjnych parametrów i dokonuje się tego zazwyczaj metodą próbowania i sprawdzania. Wystarczy, że parametry będą za mocne i powstanie okopcenie lub grawer przejdzie na wylot. Zbyt słabe parametry spowodują, iż drobne szczegóły nie będą widoczne. W przypadku papieru dopuszczalne odchylenie od optymalnych ustawień jest znacznie mniejsze niż przy innych materiałach. Aby ustawić właściwe parametry, posłużyć się można macierzą testową, która w szybki sposób pozwoli przewidzieć różne efekty grawerowania laserowego. Trzeba jednak pamiętać, że wynik grawerowania zależny jest od różnych czynników. Możliwe jest uzyskanie ciemnego i jasnego graweru, nawet w przypadku używania typów papieru barwionego w masie. Dzięki temu przy bardzo niskiej wartości mocy wyjściowej możliwa jest tak zwana zmiana koloru grawerowania z ciemnego na jasny, nawet biały. Korzystając natomiast z dużej mocy wyjściowej, można tworzyć wyczuwalne dotykiem ciemne grawerowanie strukturalne. W przypadku papieru z przynajmniej dwiema różnokolorowymi warstwami, warstwa zewnętrzna zostanie usunięta i uwidoczni kolor drugiej warstwy. Cienki papier wielowarstwowy, produkowany z przynajmniej dwóch warstw kolorystycznych, pozwoli zatem na wspaniałe, pełne ekspresji i inspiracji, bogate w kontrast grawerowanie. Laserowa obróbka oferuje naprawdę wiele różnych sposobów tworzenia wzorów.

Osoby zajmujące się produkcją nietuzinkowych kartek, zaproszeń czy podziękowań mogą dowolnie poszerzać swoją ofertę, stosując najróżniejsze metody i techniki grawerowania. Przykładowo mogą wypróbować grawerowanie na błyszczącym papierze ozdobnym, zachwycając się niesamowitymi efektami. Wygrawerowane na nim wzory są niepowtarzalne, urokliwe i fantazyjnie artystyczne. 

Plotera laserowego można także w łatwy sposób użyć do bigowania papieru czy grawerowania kropkowanych liter. Należy w tym celu wpisać tekst w programie graficznym (np. CorelDraw), następnie wysłać go do plotera laserowego, wybrać odpowiednią funkcję (włącznie z cięciem) i cieszyć się efektami. Można w ten sposób wykonywać oryginalne koperty, wizytowniki, opakowania. W jednym przebiegu możliwe jest grawerowanie i wycinanie dowolnie zaprojektowanego wzoru, np. kwiatów, ornamentów i czego tylko dusza i wizja twórcza zapragnie. 

Obrabiając laserowo papier, warto korzystać z soczewki 1.5″, albowiem większa optyka nie jest potrzebna przy minimalnej grubości papieru. Soczewka 1,5″ idealnie sprawdzi się także przy filigranowych grawerowaniach, gdyż doskonale umożliwia oddanie szczegółowej grafiki.

Jakiej rozdzielczości użyć przy grawerowaniu? Zależy to od zastosowania. Dla „normalnych” zadań z grawerowania odpowiednia będzie rozdzielczość 500 dpi i włączony nadmuch powietrza – umożliwi to uzyskanie połączenia świetnej jakości z dużą prędkością pracy. Z kolei grawerowanie zdjęć na papierze wymaga użycia rozdzielczości 250-333 dpi, gdyż punkty widoczne na ekranie wychodzą nieco powiększone na papierze, dlatego w przypadku użycia większej rozdzielczości zwyczajnie zachodziłyby na siebie.

Grawerowanie laserowe papieru – rodzaje.

Grawerowanie laserowe papieru jest czasami porównywane do drukowania. W przypadku drukowania zapisane na dysku dokumenty, zdjęcia czy grafiki wydrukować można za pomocą jednego kliknięcia. Podobnie rzecz się ma z grawerowaniem laserowym, oczywiście, gdy posiada się odpowiedni ku temu sprzęt. Na początek trzeba przygotować w jednym z programów graficznych odpowiedni projekt, potem – przy użyciu odpowiedniego sterownika – przesyłamy stworzoną grafikę do lasera i zatwierdzając ustawienia, rozpoczynamy proces grawerowania. Materiał poddawany grawerowaniu jest tak silnie nagrzewany przez wiązkę laserową, że dochodzi do wyparowania i spalenia materiału lub zmiany koloru i wytworzenia kontrastu. Uzyskany w ten sposób efekt jest trwały, odporny na ścieranie, kwasy i promieniowanie UV. Przy wykorzystaniu produkcji cyfrowej w zaledwie kilku krokach można szybko realizować projekty, uzyskują przy tym niezwykłą trwałość i wysoką jakość.

Grawerowanie laserowe papieru można przeprowadzić na dwa sposoby:

  • Grawerowanie rastrowe – czyli taki standardowy proces, polegający na nanoszeniu na materiał grafiki złożonej z pikseli. W ten sposób plik grawerowany jest wiersz po wierszu, punkt po punkcie. Ten rodzaj grawerowania wykorzystywany jest wówczas, gdy projekt składa się tylko z cienkich linii; stosowany do nanoszenia wypełnionych liter i obrazów.
  • Grawerowanie wektorowe – nazywane często rowkowaniem – służy do grawerowania grafik, składających się z krzywych i linii, odczytywanych kolejno przez laser i równocześnie nanoszonych na wybrany materiał.

Zleć grawerowanie laserowe papieru!

U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowszymi technologiami. To efekt działań naszych firm partnerskich, specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracujemy z setkami firm i mamy dostęp do tysięcy maszyn (w tym: laserów) gotowych do pracy. Dlatego też szybko przedstawimy Ci oferty na grawerowanie laserowe papieru, z których wybierzesz najwłaściwszą dla siebie. Wśród nich znajduje się grawerowanie laserem kartonu i papieru – rastrowe oraz wektorowe.

Grawerujcie więc z radością, korzystając z możliwości oferowanych przez naszych Partnerów. Niech lasery palą się do pracy, a niezwykłe efekty cieszą oczy i przynoszą rozkosz twórczą oraz namacalne efekty, również te finansowe!

Grawerowanie papieru – przykłady.

Nasz zasięg.

U nas zlecisz grawerowanie laserowe papieru w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie oraz w wielu innych punktach partnerskich na terenie całego kraju.

Na czym polega grawerowanie na papierze?

Grawerowanie laserowe polega na silnym nagrzewaniu papieru przez wiązkę lasera, wskutek czego dochodzi do częściowego wyparowania materiału i w zależności od potrzeb powstaje mniej lub bardziej wgłębiony znak graficzny bądź napis. Można w ten sposób wykonać praktycznie dowolny wzór, również taki o dużej liczbie skomplikowanych szczegółów i detali.

Gdzie zrealizuję grawerowanie laserowe papieru?

U nas znajdziesz specjalistów zajmujących się profesjonalnie grawerowaniem papieru przy wykorzystaniu lasera, dzięki czemu Twoje projekty zachwycać będą estetyką i wysoką jakością wykonania, powtarzalnością wzorów i niedoścignioną precyzją.