Grawerowanie laserem kamienia

Grawerowanie laserem kamienia i ceramiki – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi grawerowania laserem kamienia i ceramiki? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w laserowym grawerowaniu kamienia i ceramiki czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Grawerowanie laserem kamienia i ceramiki

Wszystko, co można narysować, jesteśmy w stanie wygrawerować dla Ciebie laserem.

Oto przykłady, co możemy dla Ciebie wykonać, przy wykorzystaniu laserowego grawerowania kamienia i ceramiki

Laser – dzięki wąskiej średnicy wiązki – pozwala na delikatne i precyzyjne grawerowanie oraz personalizację zarówno małych, jak i większych przedmiotów. Wiązka laserowa stwarza możliwość niezwykle precyzyjnego odtworzenia w kamieniu rozmaitych wzorów, w tym fotografii i różnego rodzaju elementów dekoracyjnych i pamiątkowych.

Do czego można wykorzystać laser:

 • obróbka naturalnego kamienia (jak: bursztyn, jaspis, kryształy),
 • wykonywanie rękodzieła artystycznego, biżuterii i ozdób,
 • personalizacja upominków,
 • przedmioty z łupka, personalizacja podkładek,
 • tabliczki z numeracją domów i mieszkań,
 • tablice informacyjne, oznakowania parkingów czy ośrodków rekreacyjnych,
 • tablice firmowe z materiałami wizerunkowymi przedsiębiorstwa, reklama,
 • zdobienie muszli i otoczaków,
 • design, elementy wykończenia i wyposażenia wnętrz (płyty ścienne, podłogowe, meble, elementy dekoracyjne),
 • grawerowanie na kamiennych płytach zdjęć i rysunków,
 • wykonywanie nagrobków,
 • znakowanie i grawerowanie laserowe ceramicznych naczyń, figurek, płytek (zdobienie rycinami, ornamentami, znakami, literami, zdjęciami, logiem),
 • inne, według potrzeb i fantazji.

Jakie rodzaje kamienia grawerujemy w LaserTrade?

Wiązka lasera usuwa materiał na głębokości kilku mikronów, dlatego im drobniejsze ziarno kamienia, tym lepszy rezultat. Najlepszy efekt osiąga się na wypolerowanych płytach kamiennych oraz kamieniach o gładkiej powierzchni (i dowolnym kształcie oraz grubości), albowiem grawerowane wzory nie są wówczas zniekształcone przez żadne nierówności na powierzchni kamienia. Kolejną kwestią jest to, że wybierając ciemniejszy materiał, uzyskujemy większy kontrast. Idealne do tego celu są: granit, marmur, bazalt. Dobrym materiałem jest też biały marmur – uzyskuje się wówczas jednolicie biały grawerunek. Jasny granit nadaje się do grawerowania laserem w ograniczonym stopniu – aby osiągnąć wyraźny efekt kontrastu dobrze jest wypełnić ten grawer kolorem. Większy kontrast grawerowania kamienia można uzyskać również, pokrywając miejsce wypalone przez laser warstwą lakieru lub żywicy. Jakość grawerunku zależy od jakości optycznej fotografii czy ornamentu, docelowej wielkości całej grafiki i jej poszczególnych detali, jak również od gatunku kamienia poddanego obróbce.

Nasi Partnerzy grawerują w następujących materiałach:

 • łupek,
 • granit,
 • marmur,
 • bazalt,
 • agat,
 • otoczaki,
 • kryształy solne,
 • kamienie polne,
 • kamień naturalny,
 • płyty kamienne,
 • bloki betonowe,
 • cegła,
 • ceramika gliniana, techniczna, szklana, kompozyt ceramiczny, porcelana, fajans, kamionka, glazura, płytki ceramiczne, glina mineralna, kaolin.

Nie jest możliwe cięcie kamienia laserem.

Na czym polega laserowe grawerowanie kamienia i ceramiki?

Rozwój technologii laserowej i obrabiarek sterowanych numerycznie okazał się prawdziwym przełomem w branży kamieniarskiej. Dostępne dziś urządzenia laserowe pozwalają na wykonanie niemalże każdego grawerunku na kamieniu i ceramice. Dzięki temu uzyskujemy efekty zbliżone do rezultatów otrzymywanych przy pomocy piaskowania czy trawienia – czyli grawerunek wyglądający, jakby powierzchnia kamienia została wybielona czy zmatowiona. 

W urządzeniach laserowych do grawerowania w kamieniu źródłem promieniowania jest wiązka gazów, najczęściej dwutlenku węgla. Wiązka lasera, posiadająca dużą energię skupioną na niedużym punkcie, powoduje jego błyskawiczne nagrzanie, w związku z czym wierzchnia warstwa kamienia ulega przepaleniu, co kontrastuje z nienaruszoną powierzchnią. Wypalenie wielu sąsiadujących ze sobą punktów sprawia, że na powierzchni kamienia powstaje delikatny, elegancki i dobrze widoczny wzór, motyw dekoracyjny czy napis.

Jakie są zalety stosowania technologii laserowej w obróbce kamienia?

Grawerowanie jest procesem zdobienia powierzchni kamiennych, wyróżniającym się wieloma atutami. Laserowe grawerowanie odbywa się bezdotykowo, nie są potrzebne do tego materiały eksploatacyjne ani mocowanie materiału, proces nie powoduje powstawania wiórów ani odprysków. Polega na wytapianiu wzoru na powierzchni kamienia – rezultat jest natychmiastowy, wyróżnia się precyzją, dobrą jakością i wiernością odtworzonego obrazu, wysokimi walorami estetycznymi, wyjątkową trwałością, powtarzalnością procesu, odpornością na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (jak: deszcz, mróz, promieniowanie UV) oraz upływu czasu.

Laser oferuje najwyższe dostępne szybkości znakowania, zapewniając wysoką wydajność, a w rezultacie lepszą produktywność i niższą cenę niż systemy konwencjonalne. Zawsze daje najwyższej jakości wyniki, nawet przy najmniejszych znakach pisarskich i najdrobniejszych detalach. Obróbka w ten sposób jest bezpieczna, niweluje ryzyko uszkodzenia materiału, nie wymaga usuwania odpadów z przestrzeni roboczej. Cały proces wykonywany jest przy użyciu jednego urządzenia, bez względu na kształt, gabaryty czy rodzaj obrabianej powierzchni. 

Ile kosztuje grawerowanie laserem?

(Grawerowanie w kamieniu cennik)

Cena grawerowania laserowego zależna jest od kilku czynników: oczywiście od danej firmy oraz używanego urządzenia, w dużym stopniu też od rodzaju obrabianego materiału, wielkości oraz stopnia trudności danego projektu i oczekiwanego efektu, wielkości nakładu zamówienia.

Ze swojej strony oferujemy zawsze konkurencyjne ceny i najwyższą jakość wykonania.

Proszę pamiętać, że grawerowanie laserowe zapewnia trwały efekt na długie lata. Niektórzy szacują, że laserowe grawerunki w kamieniu przetrwają – w nawet niesprzyjających warunkach atmosferycznych – od 100 do 500 lat, w zależności od jakości wykonania i rodzaju użytego materiału.

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

Reklama

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie. 

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie laserowego grawerowania kamienia i ceramiki.

Możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie laserowego grawerowania kamienia i ceramiki są ogromne. Biorąc pod uwagę całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, pozyskiwania ofert handlowych oraz błyskawicznej realizacji zadania. Panel Klienta pozwala na zebranie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu. To gwarancja udanej współpracy!

Zapraszamy do sprawdzenia naszych możliwości w zakresie laserowego grawerowania kamienia i ceramiki.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem