Pewne i trwałe oznaczenia miejsc, maszyn i urządzeń – grawerowane laserem tabliczki znamionowe

Grawerowane laserem tabliczki znamionowe.

Tabliczki znamionowe – choć na co dzień nie odgrywają znaczącej roli – są popularnym rodzajem oznaczenia, zawierającego wiele użytecznych informacji. Znajdujące się na nich napisy oraz symbole mogą okazać się przydatne w niespodziewanych bądź awaryjnych sytuacjach. Z tego względu warto zadbać, aby były one zawsze czytelne, trwałe i odporne na działanie czynników zewnętrznych i mechanicznych, takich jak zmiany temperatury, otarcia czy zadrapania. W takich sytuacjach z pomocą może przyjść nowoczesna technika grawerowania tabliczek znamionowych przy użyciu lasera.

Czym są grawerowane laserem tabliczki znamionowe?

Tabliczka znamionowa to rodzaj oznaczenia, który jest trwale przymocowany do różnego typu maszyn, urządzeń czy środków transportu. Tabliczka zawiera krótki opis z kluczowymi informacjami na temat pojazdów czy sprzętów budowlanych, w tym nazwę zakładu, nazwę producenta, rok produkcji, podstawowe parametry czy numer seryjny. Decydując się na tego typu rozwiązanie, coraz więcej osób wybiera trwałe i solidne tabliczki znamionowe nierdzewne, w których napisy oraz symbole są wypalane precyzyjną wiązką lasera.

Grawerowane laserem tabliczki znamionowe – najważniejsze cechy. 

Grawerowane laserem tabliczki znamionowe do urządzeń są produktami nie tylko funkcjonalnymi, ale także trwałymi i estetycznymi. Do ich najważniejszych cech zaliczamy dużą wytrzymałość oraz wydłużoną żywotność, na którą wpływa zwiększona odporność na czynniki przemysłowe, atmosferyczne i chemiczne, takie jak: ścieranie, zamazywanie, środki chemiczne, alkohol, ogień, zmiany temperatury czy promieniowanie UV. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest także niemal stuprocentowa precyzja wykonania. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej, sterowanej komputerowo technologii laserowej, stworzymy nawet najbardziej skomplikowane napisy czy symbole, które dokładnie odzwierciedlają projekt, a przy tym są bardzo czytelne. Wybierając grawerowanie za pomocą lasera, możemy również tworzyć spersonalizowane tabliczki znamionowe według zindywidualizowanego projektu.

Grawerowane laserem tabliczki znamionowe – najpopularniejsze materiały.

Grawerowane laserem tabliczki znamionowe mogą być wykonane z wielu materiałów. Do najczęściej stosowanych możemy zaliczyć między innymi: stal nierdzewną i kwasoodporną, aluminium oraz aluminium anodowane, laminaty grawerskie, miedź, mosiądz, tworzywa sztuczne, jak pleksi czy PCV, a także drewno oraz szkło.

Zalety laserowego grawerowania tabliczek znamionowych.

Laserowe grawerowanie tabliczek znamionowych wykazuje wiele korzyści względem innych technik produkcji. Jego istotną przewagą jest między innymi znaczne skrócenie czasu przeznaczonego na ich wytwarzanie. Wystarczy, że wprowadzimy ustalony projekt do sterującego komputera, a następnie uruchomimy cały proces. Warto zwrócić również uwagę na inne możliwości, jakie zapewnia laserowe grawerowanie tabliczek znamionowych. Wśród nich możemy wymienić chociażby dużą elastyczność, pozwalającą na stworzenie zarówno wielu serii powtarzalnych tabliczek, jak i realizację pojedynczego projektu. Niezależnie od wielkości zamówienia, jego produkcja odbywa się bez znaczącego wpływu na cenę jednostkową elementu, co wiąże się z obniżeniem kosztów konserwacji czy napraw używanego do grawerowania lasera. Innym przykładem wszechstronności takiego rozwiązania jest możliwość tworzenia tabliczek o nietypowych rozmiarach czy nieoczywistych kształtach.

Tabliczki grawerowane – zamów!

Jak widać, tabliczki znamionowe wypalane przy użyciu wiązki lasera są produktami o bardzo wysokiej jakości oraz nienagannej estetyce. Jeżeli zależy Ci na otrzymaniu precyzyjnie wykonanych, a przede wszystkim wytrzymałych oznaczeń (oznaczenia grawerowane, laserowanie tabliczek, tabliczki do maszyn i urządzeń), zapraszamy do skorzystania z usług oferowanych przez naszą platformę. To doskonałe miejsce do stworzenia grawerowanych laserowo tabliczek znamionowych zarówno według gotowego, jak i indywidualnie dopasowanego projektu.

Nasz zasięg.

Grawerujemy tabliczki znamionowe na terenie całego kraju, w tym: tabliczki znamionowe Wrocław, tabliczki grawerowane Kraków.