Co warto wiedzieć o frezowaniu konwencjonalnym metali?
Frezowanie konwencjonalne metali to jedna z dostępnych u nas usług. Biorąc pod uwagę całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, pozyskiwania ofert handlowych oraz błyskawicznej realizacji zadania. Panel Klienta pozwala na zebranie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu. To gwarancja udanej pracy!
Frezowanie konwencjonalne metali.
Jak przebiega frezowanie konwencjonalne metali i dla kogo będzie najlepszym rozwiązaniem?
Frezowanie to jeden z najważniejszych procesów obróbki skrawaniem – zarówno metali, stopów aluminium oraz stali, jak i innych tworzyw, w tym drewna. Znajduje ono zastosowanie w wielu pracach, zwłaszcza podczas kształtowania powierzchni płaskich oraz elementów o innej budowie, takich jak zębate koła, gwinty czy rowki.
Frezowanie konwencjonalne metali odbywa się z użyciem narzędzi wieloostrzowych, zwanych frezami. Materiał jest skrawany w taki sposób, by przedmiot nabrał odpowiedniego kształtu, rozmiaru lub właściwości. W całym procesie z reguły główny ruch obrotowy wykonuje frez, natomiast przedmiot obrabiany charakteryzuje ruch posuwowy. Co istotne, frezowanie konwencjonalne umożliwia obróbkę zarówno małych obiektów, jak i tych naprawdę dużych.
Tak więc frez jako obrotowe narzędzie skrawające pozwala wykonać obróbkę materiału w różnych kierunkach. Ten proces w dużej mierze polega na usunięciu nadmiaru tworzywa w postaci wiórów. Nie każdy jednak wie, że frezowanie konwencjonalne metali można przeprowadzać na wiele sposobów. Jakich?
Frezowanie konwencjonalne – co warto wiedzieć?
W praktyce technik frezowania jest wiele. Przybliżymy więc kilka najważniejszych. Ze względu na rozmieszczenie ostrzy wyróżnia się frezowanie:
- walcowe – polecane na powierzchniach płaskich, w tym przypadku krawędzie skrawające freza są usytuowane na powierzchni walcowej,
- kształtowe – krawędzie skrawające są rozmieszczone na powierzchni bryły obrotowej o zarysie złożonym.
Następny popularny podział to frezowanie:
- przeciwbieżne – krawędź tnąca narzędzia porusza się w przeciwną stronę do posuwu materiału i jest coraz mocniej dociskana do powierzchni,
- współbieżne – krawędź tnąca narzędzia porusza się w tę samą stronę co materiał, a w tym przypadku siły działające na frez są bardzo duże, powstają też silne wibracje.
Rodzaje frezowania można też podzielić ze względu na konstrukcję. Wygląda to następująco:
- frezowanie niepełne – w tym procesie powstają dwie powierzchnie obrobione,
- frezowanie pełne – równolegle powstają w nim aż trzy powierzchnie obrobione,
- frezowanie swobodne – zwane jednostronnym, gdyż w tym przypadku powstaje tylko jedna powierzchnia.
Łatwo więc zauważyć, że frezować można na wiele sposobów. Ponadto frezarka jest dostępna w wielu odmianach – może występować w postaci jedno- albo wielowrzecionowej z usytuowaniem wrzecion na dole lub u góry.
Zapewne zastanawiasz się jednak, dlaczego ten wpis jest poświęcony frezowaniu konwencjonalnemu metali, a nie CNC. Przecież to drugie jest znacznie popularniejsze! Fakt, jednak konwencjonalna metoda nadal znajduje zastosowanie w wielu przypadkach. Jakich?
Kiedy stosować frezowanie konwencjonalne metali?
Domeną XXI wieku jest mocno rozwinięta automatyka. Z tego względu chętnie jest ona też wykorzystywana w procesach obróbki. Nic dziwnego, przykładowo CNC usprawnia produkcję, eliminuje ryzyko błędu i świetnie sprawdza się w przypadku seryjnych prac, gdzie musi powstać mnóstwo elementów.
No właśnie, a co wtedy, gdy mamy do czynienia z małą produkcją albo tylko taką na własny użytek? Otóż w tym przypadku najlepsze rozwiązanie to frezowanie konwencjonalne metali. Jest ono chętnie stosowane nie tylko w zakładach produkcyjnych, ale zwłaszcza w przydomowych warsztatach, gdzie można wykonywać różne rzeczy na własne potrzeby. Ponadto tradycyjne frezowanie dla wielu osób jest pasją, która dostarcza mnóstwo satysfakcji. Jeśli więc nie ma potrzeby zastosowania CNC, konwencjonalna obróbka jest strzałem w dziesiątkę!
Frezowanie konwencjonalne – wykorzystywane materiały (nie tylko metalowe).
Frezowanie metali to jedna z najpopularniejszych metod obróbki. Warto jednak pamiętać, że frezowanie można zastosować także na innych materiałach. Należą do nich:
- stale – w tym narzędziowe, specjalne i jakościowe,
- stopy aluminium,
- inne metale kolorowe – w tym brąz, miedź i mosiądz,
- tworzywa sztuczne – na przykład polietylen, polipropylen, polimery i polistyren.
Frezowanie konwencjonalne metali jest przeznaczone do obrabiania rozmaitych płaszczyzn, rowków, powierzchni kształtowych i uzębień. Warto więc korzystać z jego cennych właściwości, jeśli nie jest wymagana seryjna produkcja znacznych ilości przedmiotów.
Zleć frezowanie konwencjonalne metali!
U nas czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowszymi technologiami. To efekt działań naszych firm partnerskich, specjalizujących się w produkcji i usługach na zamówienie.
Współpracujemy z setkami firm i mamy dostęp do tysięcy maszyn gotowych do pracy. Dlatego też szybko przedstawimy Ci oferty, z których wybierzesz najwłaściwszą dla siebie. Wśród nich znajduje się frezowanie konwencjonalne metali.
Działamy w sposób niezwykle prosty i intuicyjny. Przekazujemy informacje między partnerami w błyskawiczny sposób, by usługa została wykonana szybko i bezproblemowo.
Niezależnie, czy chcesz zamówić usługę, czy produkt, zawsze działamy w taki sam sposób.
Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta, dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską. Zyskasz dostęp do setek firm i dziesiątek branż.
Krok 2 – zacznij działać. Jeśli chcesz nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe (np. o frezowanie konwencjonalne metali).
Krok 3 – wszystko w porządku. Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po:
- lokalizacji firmy,
- terminie wykonania,
- cenie
- sposobie płatności.
Krok 4 – zamówienie. Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego Wykonawcy. Wykonawca poinformuje Cię o sposobie płatności.
Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu.
Zapraszamy do współpracy!