Frezowanie hartowanej stali

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Frezowanie hartowanej stali – przykłady.

Frezowanie hartowanej stali – najlepsze firmy na rynku.

Jeżeli poszukujesz firm z zapleczem kadrowym i technicznym z zakresu profesjonalnego frezowania hartowanej stali – polecamy się do usług. W ogólnopolskiej sieci partnerskiej zrzeszyliśmy szereg podmiotów produkcyjnych z niezbędnym doświadczeniem i rozbudowanymi parkami maszynowymi. Oferując frezowanie CNC hartowanej stali – jak i inne usługi – dostarczamy Kontrahentom detale, komponenty i produkty najwyższej jakości. Współpraca z najlepszymi specjalistami CNC w kraju, dysponującymi najnowocześniejszymi technologiami, pozwala na wyjątkową precyzję frezowania wieloosiowego nawet przy wyjątkowo złożonych i skomplikowanych projektach, a wszystko to w rozsądnej cenie. Działamy sprawnie – na materiałach własnych bądź powierzonych – zarówno przy masowej produkcji, jak i podejmujemy się zleceń indywidualnych i prototypowania. 

Frezowanie hartowanej stali u nas – korzyści.

Oto one:

 • działamy kompleksowo, stawiamy na wygodę – wszystko znajdziesz w jednym miejscu i zlecisz wygodnie z domu bądź firmy,
 • w szybki i bezproblemowy sposób skontaktujesz się ze wszystkimi firmami CNC z danej kategorii,
 • błyskawicznie otrzymasz bezpłatną wycenę od firm z całej Polski, zainteresowanych podjęciem zlecenia,
 • wygodnie posortujesz odpowiedzi, a wątpliwości czy pytania omówisz w panelu dyskusyjnym bądź bezpośrednio z wybranym Wykonawcą,
 • sam decydujesz, które z kryteriów są dla Ciebie priorytetowe – czas wykonania, najkorzystniejsza cena, lokalizacja firmy czy warunki płatności,
 • zrealizowane zamówienie trafi do Ciebie pod wskazany adres.

Stal hartowana – zastosowanie.

Stal hartowana sprawdza się we wszystkich pojazdach, maszynach i urządzeniach, gdzie wymagane jest sprawne wykonywanie cyklicznych czynności, jak również wszędzie tam, gdzie konieczna jest niezawodna odporność, wytrzymałość i twardość używanego materiału. Powstają więc z niej: różnego rodzaju części zamienne, matryce odlewnicze i kuźnicze, formy do tworzyw sztucznych, wkładki do tłoczników, pompy paliwowe, wały przekładni, wały napędowe, obudowy skrzyń biegu, zębniki układu kierowniczego, wiertła, wirniki, noże, ostrza, złączki, zaciski, tulejki i tuleje, koła zębate, kulki łożyskowe, pierścienie bezszwowe, zawory, osie, rolki, wykrojniki, dziurkowniki, elementy sprężynowe i inne części o złożonej geometrii. 

Współpracujemy z podmiotami z wielorakich dziedzin: z branży przemysłu ciężkiego, górniczego, maszynowego, stoczniowego, kolejowego, lotniczego, kosmicznego, motoryzacyjnego, energetycznego, elektronicznego, elektrotechnicznego, chemicznego i innych. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Czym jest i jakie ma właściwości stal hartowana?

Stal hartowana – dostępna między innymi w postaci blach czy taśm nawijanych na kręgi – jest materiałem o specyficznych właściwościach fizycznych, otrzymywanych na skutek określonych metod obróbczych, wykorzystujących zmiany temperatury. W ich wyniku stal staje się dużo bardziej wytrzymała mechanicznie, trwalsza, odporniejsza na ścieranie i wzrasta jej twardość, jak również granica plastyczności i sprężystości. Hartowanie pozwala na całkowite uzyskanie pożądanych parametrów, które określa skład chemiczny danego materiału.

Jakie wyróżniamy rodzaje stali hartowanej?

W grupie materiałowej ISO H mamy hartowane i odpuszczone stale o twardości > 44 – 68 HRC. Powszechnie używane stale obejmują więc: stal narzędziową (~68 HRc), stal nawęglaną (~60 HRc), stal łożyskową (~60 HRc), żeliwo białe (~50 HRc), ADI/Kymenit (~40 HRc), stal konstrukcyjną (40–45 HRc), w tym stal manganową i różne rodzaje twardych powłok (np. stellit), stal wykonywaną w technologii metalurgii proszkowej i węgliki spiekane.

Na czym polega frezowanie stali CNC?

Frezowanie pozwala usuwać naddatek materiału z danego półfabrykatu, aby w ten sposób nadać mu wymagany kształt, wymiary i chropowatość powierzchni. Pozwala to na obrabianie powierzchni kształtowych, rowków, gwintów, otworów, uzębień, kanalików. Podczas obróbki zazwyczaj uzyskuje się dobrą kontrolę wiórów. Głównymi problemami, na które należy zwrócić uwagę, mogą być: starcie na powierzchni przyłożenia na płytce i wykruszenia przedmiotu obrabianego.

Zasady frezowania stali hartowanej.

Aby frezowanie hartowanej stali przebiegało efektywnie i skutecznie, należy mieć na uwadze kilka kwestii:

 • praca na sucho, unikanie cieczy obróbkowej,
 • celem uzyskania łagodniejszego przebiegu obróbki i zmniejszenia oporów skrawania należy używać płytek o dodatniej geometrii i ostrych krawędziach,
 • warto wziąć pod uwagę korzystne dla produktywności, trwałości narzędzia i dokładności przedmiotu frezowanie trochoidalne – czyli duże posuwy w połączeniu z małymi siłami skrawającymi, co daje niskie temperatury na krawędzi skrawającej i przedmiocie obrabianym,
 • lekka i szybka obróbka sprawdza się także przy frezowaniu czołowym – należy użyć przy tym frezu z gęstą podziałką i stosunkowo dużymi prędkościami skrawania,
 • ostrza powinny być wykonane z wytrzymałego materiału, stabilnego chemicznie w wysokich temperaturach, odpornego na uszkodzenia mechaniczne, zużycie ścierne, deformację plastyczną (o dużej twardości w wysokich temperaturach) – doskonale sprawdzi się węglik spiekany, stosowany przy twardości do ok. 60 HRC,
 • opór właściwy skrawania to: 2550–4870 N/mm².

Frezowanie hartowanej stali – cennik.

Koszt frezowania hartowanej stali zależny jest od wielu czynników, między innymi: użytego materiału, stopnia skomplikowania prac i faktycznego czasu obróbki, ilości wykonywanych detali itd. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, dlatego dokładna wycena przygotowywana jest w oparciu o niezbędne dane. Zapytaj o wycenę poprzez formularz na naszej stronie.

Nasz zasięg.

Frezowanie hartowanej stali Warszawa, frezowanie hartowanej stali Wrocław, frezowanie hartowanej stali Kraków, frezowanie hartowanej stali Poznań – to tylko nieliczne z usług proponowanych przez naszych Wykonawców. Jeżeli chcesz zapoznać się z pełną ofertą, wejdź na naszą stronę w zakładkę Usługi. Przypominamy też o możliwości skorzystania z darmowej wyceny on-line.

Gdzie wykonujemy frezowanie hartowanej stali?

 • Frezowanie hartowanej stali Warszawa
 • Frezowanie hartowanej stali Katowice
 • Frezowanie hartowanej stali Kraków
 • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju