Frezowanie drewna CNC

Frezowanie drewna i materiałów drewnopochodnych – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi frezowania drewna lub materiałów drewnopochodnych? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się we frezowaniu CNC drewna i materiałów drewnopochodnych czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Frezowanie CNC drewna i materiałów drewnopochodnych

Dlaczego warto pracować z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade? 

W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade czeka na Ciebie największy park maszynowy w Polsce, z najnowocześniejszymi technologiami. Osiągnęliśmy to dzięki naszym firmom partnerskim, specjalizującym się w produkcji i usługach na zamówienie.

Współpracując z setkami firm i mając dostęp do setek maszyn gotowych do pracy, w szybki i wygodny sposób przedstawimy Ci oferty na wykonanie frezowania CNC w drewnie. 

Czym jest frezowanie CNC?

Frezowanie to jedna z najczęściej wykorzystywanych metod obróbki skrawaniem, która jest powszechnie stosowana w produkcji wielu sprzętów, maszyn oraz przyrządów. Jej funkcjonowanie opiera się na połączeniu dwóch rodzajów ruchu – obrotowego, który wykonuje narzędzie, zwane frezem, oraz ruchu posuwowego, któremu poddawany jest obrabiany przedmiot (lub niekiedy także narzędzie). 

Obrabianie metodą frezowania – zaliczaną do metod obróbki wiórowej – odbywa się przy użyciu specjalnych maszyn, które nazywamy frezarkami lub centrami frezarskimi. Ich zastosowanie pozwala nadać wybranym przedmiotom (takim jak drewno, metal czy tworzywa sztuczne) odpowiedni kształt lub wymiar. Frezowanie umożliwia między innymi modelowanie powierzchni kształtowych oraz płaskich, jak również wycinanie gwintów oraz rowków.

Frezowanie drewna CNC to metoda obróbki skrawaniem, która różni się od swojego tradycyjnego odpowiednika sposobem kontrolowania procesu. Ten odbywa się komputerowo, a nie przy użyciu frezarki ręcznej. Dzięki takiemu rodzajowi sterowania udaje się zmaksymalizować precyzję obróbki, a przy tym utrzymać powtarzalność przygotowanych wcześniej projektów. Komputerowa metoda obróbki odbywa się etapami, które można podzielić na trzy zasadnicze kroki: sporządzanie projektu obrabianego przedmiotu, zaprogramowanie frezarki oraz właściwa obróbka z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanej maszyny. Z uwagi na dużą dokładność metody, frezowanie CNC w drewnie z powodzeniem wykorzystuje się w masowej produkcji na skalę przemysłową.

Jak zlecić wykonanie usługi frezowania CNC w Portalu LaserTrade? 

Działanie Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade jest niezwykle proste i intuicyjne, a informacje pomiędzy Tobą a naszymi Partnerami przekazywane są w sposób błyskawiczny. 

Jak korzystać z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade? 

Czy chcesz zamówić usługę, czy zlecić produkcję, zawsze działamy w taki sam sposób. 

Krok 1 – zarejestruj się w Panelu Klienta,

dzięki temu w szybki i łatwy sposób będziesz mógł komunikować się z całą siecią partnerską, to setki firm i dziesiątki branż. 

Krok 2 – zacznij działać

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i poznać informacje na temat oferty, dodaj zapytanie ofertowe, możesz zapytać o frezowanie CNC w drewnie, a jeśli potrzebujesz do swojego projektu dodatkowe usługi, uzupełnij je w treści zapytania.  W łatwy sposób do zapytania dołączysz plik lub rysunek, jeśli są konieczne do wykonania usługi. 

Krok 3 – wszystko w porządku 

Otrzymane przez Ciebie oferty zapisują się w jednym miejscu. Możesz je sortować po: 

 • lokalizacji firmy, 
 • terminie wykonania,
 • cenie, 
 • warunkach płatności.

Krok 4 – zamówienie 

Zaakceptuj jedną z ofert i automatycznie wyślij zamówienie. Twoje zamówienie jest przesyłane bezpośrednio do wybranego wykonawcy. W zależności od oferty zapłać na podstawie przedpłaty lub odroczonego terminu płatności po dostawie. 

Krok 5 – oczekuj na dostawę swojego projektu 

Frezowanie w drewnie CNC

Frezowanie CNC możemy z powodzeniem stosować podczas obróbki drewna oraz materiałów drewnopochodnych. Metoda znalazła swoje zastosowanie między innymi w wytwórstwie mebli oraz elementów dekoracyjnych. Obróbka za pomocą frezarki pozwala na wykończanie drewnianych krawędzi oraz kantów, modelowanie powierzchni oraz tworzenie nacięć, a także odpowiednich rowków, kanałów czy otworów pod zawiasy. Dodatkowym atutem frezowania CNC w drewnie jest możliwość precyzyjnego tworzenia elementów dekoracyjnych, w tym niezliczonej ilości kunsztownych wzorów oraz żłobień. Te w ciekawy i unikatowy sposób ozdobią stare meble (takie jak regały, szafki, kredensy czy stoliki), nadając im nowy i niepowtarzalny charakter. Zastosowanie metody frezowania w drewnie może okazać się pomocne zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na niezwykle dokładnym i względnie szybkim wykonaniu skomplikowanych zdobień lub chcemy nadać obrabianemu przedmiotowi oryginalny i nietuzinkowy kształt.

Jakie rodzaje drewna można obrabiać metodą frezowania CNC?

Frezowaniu CNC można poddać niemal każdy gatunek drewna. Najlepszym wyborem – z uwagi na dość jednolitą strukturę – mogą okazać się zwłaszcza gatunki liściaste, takie jak buk, lipa czy orzech. Metoda frezowania CNC sprawdzi się także przy obróbce płyt meblowych, które są produkowane z materiałów drewnopochodnych. Wśród nich warto wymienić chociażby: sklejki, płyty wiórowe, a także płyty pilśniowe, takie jak MDF czy HDF. 

Produkty, które możemy uzyskać dzięki frezowaniu CNC drewna

Stosując frezowanie CNC drewna oraz materiałów drewnopochodnych (np. frezowanie w sklejce, frezowanie MDF), możemy otrzymać wiele funkcjonalnych i przydatnych elementów, powszechnie wykorzystywanych w branży meblarskiej. Do najpopularniejszych wytworów uzyskiwanych tą metodą obróbki należą między innymi:

 • płyty MDF do mebli,
 • panele podłogowe,
 • drzwi wewnętrzne,
 • wykończenie szuflad oraz tylnych ścian mebli,
 • fronty meblowe.

Zalety frezowania CNC

Frezowanie CNC wykazuje wiele udogodnień względem klasycznej metody obróbki skrawaniem. Z uwagi na sterowanie komputerowe pozwala na zachowanie wysokiej powtarzalności zaplanowanego projektu. Porównując do frezowania tradycyjnego, obróbkę CNC cechuje także zwiększona szybkość oraz zachowanie maksymalnej precyzji, która nigdy nie byłaby możliwa do osiągnięcia przy użyciu frezarek ręcznych. To wszystko wpływa na skrócenie czasu produkcji. Co więcej, każdy zaprogramowany na potrzeby procesu projekt może być wielokrotnie wykorzystywany. Inną korzyścią, wynikającą z zastosowania frezowania CNC, jest także zmniejszenie zużycia energii przy jednoczesnej minimalizacji odpadów materiałowych, co przekłada się na zmniejszenie kosztów produkcji. Niewątpliwą zaletą tej metody obróbki jest także możliwość modelowania przedmiotów o bardziej złożonych kształtach, bez obawy o utracenie dokładności całego procesu.

Czym są centra CNC?

Centra obróbcze CNC to maszyny, których praca opiera się na zautomatyzowanej regulacji programowej. Stosowane w urządzeniach sterowanie numeryczne umożliwia przetwarzanie informacji cyfrowych, które są następnie przekształcane w ruch o określonych parametrach. Obrabiarki CNC działają w układzie zamkniętym, który funkcjonuje na zasadzie zapętlonego sprężenia zwrotnego. Maszyny tego typu zastąpiły pracę ludzkich rąk, jednocześnie podnosząc wydajność, precyzję, szybkość oraz bezpieczeństwo procesu obróbki skrawaniem. Centra CNC są urządzeniami, które są powszechnie wykorzystywane w wielu gałęziach przemysłu lekkiego i ciężkiego. Służą między innymi do wytwarzania różnorakich elementów maszyn czy przedmiotów codziennego użytku.

Centra CNC – urządzenia o wielofunkcyjnym zastosowaniu 

Centra CNC to urządzenia o wszechstronnym oraz wielofunkcyjnym zastosowaniu. Odpowiednio skonstruowane maszyny pozwalają na wykorzystanie kilku metod obróbki w jednym zamocowaniu obrabianego przedmiotu. Nowoczesne obrabiarki wdrażają kilkuetapowy proces przy użyciu różnych, dokładnie zaprogramowanych oraz kolejno wprowadzanych do pracy narzędzi. W zakres jednego procesu może wchodzić kilka zabiegów obróbkowych, takich jak toczenie, frezowanie czy wiercenie. Do wykorzystywanych w centrach metod obróbki CNC drewna zaliczamy:

Reklama
 • frezowanie CNC drewna,
 • toczenie CNC drewna,
 • piłowanie CNC drewna,
 • wiercenie CNC drewna,
 • wygładzanie CNC drewna,
 • klejenie krawędziowe CNC drewna.

Jak widać, możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie frezowania CNC drewna są ogromne. Dodając do tego całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, szybkiego pozyskiwania ofert handlowych oraz szybkiej realizacji zadania. 

Panel Klienta, pozwalający na posiadanie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym uporządkowanym miejscu, umożliwia sprawną i wydajną pracę. 

Stworzyliśmy to narzędzie dla Ciebie.

Zapraszamy do współpracy z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem