Fazowanie szkła

Fazowanie szkła – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi fazowania szkła? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w fazowaniu szkła czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Fazowanie szkła

Nowatorski park maszynowy wraz z odpowiednio dobraną technologią stanowią gwarancję wysokiej jakości produktów i usług produkcji jednostkowej i seryjnej. W Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade oferujemy produkcję zarówno prostych, jak i bardziej złożonych elementów wykonanych ze szkła. Precyzyjna obróbka możliwa jest dzięki współpracy z naszymi Partnerami z całej Polski, którzy dysponują szerokim parkiem maszynowym z setkami maszyn sterowanych numerycznie, gotowych do pracy i działających w najróżniejszych technologiach.

Oferta fazowania szkła w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade 

Fazowanie szkła jest ciekawą i efektowną formą zdobienia, nadaje elementom bardzo elegancki, szykowny i stylowy wygląd. Podczas tego procesu – dzięki załamaniu szkła – powstaje niezwykły, zdumiewająco ekscytujący i przykuwający uwagę rezultat wizualny, co sprawia, że ta metoda obróbki znajduje wszechstronne zastosowanie, zwłaszcza w branży wystroju wnętrz. Fazowanie jest najczęściej stosowane do dekoracyjnego wykończenia krawędzi luster i szkła dekoracyjnego, ale stosuje się je także do wykończenia blatów szklanych, półek, ścianek działowych, schodów, balustrad i drzwi szklanych. Dzięki temu zyskują one magiczny wręcz wygląd.

Jeśli chcesz efektywnie podkreślić walory szklanego komponentu, o sukcesie Twojego projektu zadecydować może nie tylko preferowany wariant szkła, ale też odpowiednio dobrana szerokość fazy. Nasi Partnerzy, będący ekspertami od fazowania szkła, są do Twojej dyspozycji, jeśli chcesz rozwiać jakieś swoje wątpliwości albo potrzebujesz porady eksperta w kwestii wyboru. Z pewnością zaproponują szereg sprawdzonych i bezpiecznych rozwiązań.

Oprócz tradycyjnej fazy ozdobnej nasi Partnerzy są gotowi wykonać także fazę pod innym, większym kątem (pięcioosiowe CNC), co może mieć zastosowanie w tworzeniu różnych figur geometrycznych ze szkła, klejonych na kleje UV, w których jakość połączenia ma duże znaczenie.

Na jakich materiałach pracujemy?

Procesowi fazowania możemy poddać praktycznie wszystkie rodzaje szkła: poczynając od luster, poprzez wszystkie rodzaje szkła kolorowego, szkło bezpieczne, satynowe, lakierowane, matowe, przeciwsłoneczne, ornamentowe, a kończąc na szkle bezbarwnym.

Na czym polega fazowanie szkła?

Fazowanie jest procesem polegającym na wytworzeniu szerokiego, ozdobnego załamania powierzchni lustra, czyli tzw. fazy, co pozwala na powstanie bardzo ładnego efektu wizualnego. Jest to wyjątkowy rodzaj szlifu, uzyskiwany na krawędzi szkła płaskiego. Załamujące się światło znacznie podnosi walory estetyczne szkła: fazowane lustro czy szkło zyskuje atrakcyjne wykończenie krawędzi, a obróbka tego typu z powodzeniem zastępuje klasyczną ramę. Dzięki precyzyjnym, wektorowym urządzeniom można wyszlifować w ten sposób nawet nietypowe realizacje o nieregularnym kształcie. Obróbka szkła metodą fazowania może być wykonana zarówno na odcinkach prostych, jak i krzywoliniowych, z dokładnością do 0,3-0,5 mm, a podczas projektu dysponuje się opcją wyboru kąta oraz szerokości cięcia. Powierzchnie obrobione są wykończone wysokiej jakości polerem, który nadaje wykonanej formatce estetyczny wygląd, doceniany przez klientów.

Reklama

Rodzaje faz

Wyróżniamy różne rodzaje faz:

  • faza pojedyncza – czyli najczęściej stosowany i najbardziej typowy rodzaj fazy, możliwy do wykonania na każdym rodzaju szkła; krawędź szkła jest jednokrotnie załamana pod określonym kątem,
  • faza podwójna – do której wykonania trzeba zastosować grubsze szkło; krawędź szkła jest dwukrotnie załamana pod dwoma różnym kątami, oba załamania są z tej samej strony szkła,
  • faza obustronna – do której wykonania również stosujemy grubsze szkło; krawędź szkła jest dwukrotnie załamana pod tym kątem, ale załamania są po dwóch stronach tafli szklanej. 

Jeśli chciałbyś nawiązać współpracę i zlecić fazowanie szkła to Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade jest miejscem idealnym do tego. Zrzeszamy setki firm partnerskich z całego kraju, dysponujących szerokim parkiem maszynowym i najnowocześniejszymi technologiami. Zapewniamy szybki, łatwy i bezpośredni kontakt z całą siecią partnerską, a oferty wykonania zapisują się w uporządkowany sposób w jednym miejscu – Twoim osobistym Panelu Klienta. Można je wygodnie posortować według ważnych dla siebie kryteriów. Po wybraniu Wykonawcy zrealizujesz zamówienie z dostawą prosto pod drzwi. 

Witaj w świecie LaserTrade! 

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem