Technologia 3d w edukacji

Jakie możliwości daje druk 3D w edukacji?

Czy druk 3D w edukacji ma rację bytu? Ależ oczywiście! Technologia druku przestrzennego jest obecna nie tylko w tych obszarach, które wydają się najbardziej oczywiste. Także szeroko pojmowana branża edukacyjna, na wielu poziomach i w różnych aspektach, korzysta z możliwości, jakie stwarza wydruk 3D. Tym bardziej, że wraz z rozwojem cywilizacyjnym, zmieniającymi się warunkami życia i wyzwaniami, jakie stawia przed społeczeństwami życie w coraz bardziej zmediatyzowanym świecie, również tradycyjne formy edukacji ulegają szybkiemu przekształceniu.

Zdaniem ekspertów, optymalne wydaje się utrzymanie balansu pomiędzy tradycyjnymi metodami nauczania – w tym kontakt ze starą dobrą książką w formie papierowej – oraz najnowocześniejszymi technikami. Niemniej jednak ważne jest to, aby proces kształcenia nie polegał jedynie na podawaniu informacji z różnych dziedzin i konsumowaniu ich przez uczniów, a raczej zachęcał ich do bycia twórcami i szukania własnych rozwiązań. 

Druk 3D w edukacji.

Gdzie w systemie nauczania jest miejsce dla druku 3D?

Duży – a zarazem korzystny – potencjał dla studentów i uczniów wszystkich szczebli można zauważyć w urzeczywistnianiu projektów, które dotąd funkcjonowały jedynie na papierze, na ekranie komputera, bądź w formie dość roboczych makiet. Druk 3D w edukacji daje możliwość nadania studenckim projektom np. maszyn, budynków, rozwiązań różnych problemów profesjonalny wygląd, a tym samym staje się inspiracją do prowadzenia dalszych prac i udoskonaleń. Dzięki wprowadzeniu wydruku przestrzennego do świata studenckich prac następuje stopniowa przemiana uczniów z osób, które jedynie wiedzę nabywają, na tych, którzy ją współtworzą. Druk 3D w edukacji daje niesamowitą możliwości uczenia się na błędach – takich, które nieraz widać w przestrzeni, jak na dłoni. Zachęca do eksperymentowania i wyzwala kreatywność. 

Drukarki 3D w szkołach i na uczelniach wyższych głównie wykorzystywane są w dwóch rodzajach aktywności:

Zleć wydruki 3D najlepszym specjalistom z branży.

Być może zastanawiasz się, czy obiekty wydrukowane w 3D mogłyby sprawdzić się jako pomoce w prowadzonych przez Ciebie zajęciach edukacyjnych. A może masz do zaprezentowania ważny i skomplikowany projekt naukowy, który warto byłoby przedstawić w sposób przestrzenny? Skorzystaj z prostego i szybkiego dostępu do profesjonalistów zajmujących się wydrukami 3D. Z przyjemnością zrealizujemy dla Ciebie wszelkie zlecenia obrazujące druk 3D w edukacji.