Druk 3D dla klientów indywidualnych – przykłady

Druk 3D dla klientów indywidualnych – nasza oferta.

Na całym świecie coraz więcej branż znajduje praktyczne zastosowanie dla technologii druku 3D. Jest to zwyczajnie opłacalne, umożliwiając niskim kosztem realizowanie nawet najbardziej skomplikowanych i ambitnych projektów. Wbrew pozorom druk 3D nie jest zarezerwowany tylko dla dużych przedsiębiorstw – technologię tę z powodzeniem mogą wykorzystywać również małe firmy, a nawet klienci indywidualni. I to właśnie tej ostatniej grupie postanowiliśmy poświęcić więcej uwagi i pokazać, co mogą zyskać, korzystając z naszych usług. Oferujemy bowiem bezproblemowy, ekonomiczny i profesjonalny druk 3D dla klientów indywidualnych.

Warto w tym miejscu dodać, że obsługujemy zlecenia CNC i na drukowanie elementów 3D z całej Polski, a więc: druk 3D Wrocław, druk 3D Warszawa, druk 3D Tarnów i druk 3D dla klientów indywidualnych z każdego innego zakątka kraju.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Druk 3D dla klientów indywidualnych na zlecenie – dla każdego.

Druk 3D dla klientów indywidualnych zapewnia praktycznie nieograniczone możliwości, a współczesne drukarki oferują dokładność pozwalającą na realizowanie nawet najambitniejszych projektów. Jednak ich obsługa wymaga specjalistycznej wiedzy i ogromnego doświadczenia popartego solidną dawką praktyki. To właśnie dlatego tak wiele firm decyduje się na wynajęcie drukarki 3D i zlecenie wykwalifikowanym fachowcom realizacji ich wizji.

Niestety, do tej pory usługi tego rodzaju oferowane były głównie dużym przedsiębiorstwom, dyskryminując tym samym małe firmy oraz klientów indywidualnych. I właśnie walka z tą dyskryminacją była naszą główną motywacją, która stała za uruchomieniem naszej platformy. Korzystać z niej może każdy – klienci indywidualni, małe i średnie firmy, a nawet największe przedsiębiorstwa!

Naszą ideą jest połączenie ze sobą osób zainteresowanych realizacją projektów wymagających wydrukowania w 3D, bezpośrednio z ekspertami posiadającymi odpowiednie umiejętności i sprzęt do ich produkcji. Zyskujesz dzięki temu pewność, że każde Twoje zlecenie zostanie wykonane z należytą starannością.

Dodatkowym atutem jest to, że Twoje zamówienie zostanie potwierdzone fakturą VAT lub paragonem fiskalnym, co pozwoli Ci ująć je w firmowych kosztach lub przedstawić je Twojemu pracodawcy. Dokument fiskalny zapewnia Ci także pełną ochronę prawną, zobowiązując wybranego przez Ciebie usługodawcę do honorowania wszelkich roszczeń związanych z ewentualnymi problemami z zamówionym wydrukiem.

Przejdźmy zatem do najciekawszej części dzisiejszego artykułu, czyli krótkiej listy potencjalnych zastosowań w kategorii druk 3D dla klientów indywidualnych.

Druk 3D dla klientów indywidualnych – zastosowania.

Druk 3D dla klientów indywidualnych? Dziś to możliwe! Odkryj z nami potencjał tej dziedziny.

Branża stolarska oraz majsterkowicze.

Stolarstwo to jedna z najtrudniejszych sztuk rzemieślniczych. Wymaga ogromnej wiedzy, cierpliwości oraz pewnej ręki. Oczywiście w niezbędniku każdego stolarza muszą znaleźć się także odpowiednie narzędzia, które nie należą do tanich.

Przyjrzyjmy się kosztowi skompletowania podręcznego zestawu do produkcji mebli. Cena popularnego przyrządu do wykonywania połączeń kołkowych, który umożliwia otrzymanie idealnie symetrycznych otworów na kołki meblowe, zaczyna się od około 150 złotych. Jeszcze droższe są przyrządy do wykonywania ukrytych połączeń kieszeniowych (pocket joint), czyli narzędzi do wykonywania odwiertów pod takim kątem, by maksymalnie zamaskować ślady po wkrętach. Ich ceny dochodzą nawet do 500 złotych. Dołóżmy do tego jeszcze zestaw kątowników, kilka bloków 1-2-3 i naszym oczom ukazuje się inwestycja w wysokości ponad 1000 złotych.

Co prawda poniesienie takich nakładów pieniężnych nie będzie stanowić większego problemu dla profesjonalnego zakładu stolarskiego. Natomiast jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w stolarce lub budowanie mebli zamierzasz traktować jako hobby, to dużo lepszą inwestycją okaże się zakup wysokiej klasy elektronarzędzi.

Dylemat ten pozwala rozwiązać druk 3D dla klientów indywidualnych – wszystkie wymienione wcześniej przyrządy możesz z powodzeniem wydrukować w 3D w całości z tworzyw sztucznych takich jak ABS lub PETG. Zapewni im to odpowiednią wytrzymałość, pozwalając Ci jednocześnie zaoszczędzić sporo pieniędzy. A gdy zdobędziesz więcej klientów, to będziesz mógł pozwolić sobie na zakup profesjonalnych przyrządów.

To jednak nie wszystko – druk 3D dla klientów indywidualnych przyda się także w odpowiednim zabezpieczeniu Twojego warsztatu. Dzięki możliwości wydrukowania dowolnego kształtu będziesz mógł podłączyć praktycznie każde elektronarzędzie do odkurzacza przemysłowego lub innego systemu odpylającego. Zyskasz dzięki temu doskonałą widoczność powierzchni roboczej, a także nie będziesz narażać swoich płuc.

Druk 3D dla klientów indywidualnych pozwoli również uporządkować Twój warsztat – najlepszym tego przykładem jest YouTuber Alexandre Chappel, który to na swoje potrzeby zaprojektował i wydrukował w 3D całkowicie modularny system organizatorów do przechowywania wyposażenia swojej pracowni. Jeśli chcesz skorzystać z wynalazku Alexandre’a, to wystarczy, że pobierzesz pliki *.stl z jego strony internetowej i zlecisz wydrukowanie ich jednemu z ekspertów oferujących u nas swoje usługi.

Edukacja.

Druk 3D dla klientów indywidualnych sprawdzi się także w szkołach oraz placówkach oświatowych. Przy pomocy tej technologii możesz niskim kosztem wyprodukować w pełni funkcjonalne pomoce naukowe, które posłużą Twoim uczniom lub studentom do praktycznego poznawania prezentowanych zagadnień. Taka forma nauki jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ angażuje Twoich podopiecznych i jednocześnie pozwala im na własne oczy przekonać się, jak działa dany mechanizm lub jak wyglądają ludzkie organy.

Badania przeprowadzone przez zespół badaczy z amerykańskiego uniwersytetu Michigan Technological University jasno wykazały, że pomoce naukowe wydrukowane w 3D oferują wymierne oszczędności finansowe. Grupę badawczą stanowiły 33 różne pomoce opublikowane na licencji open source, co w praktyce oznacza możliwość ich darmowego i nieograniczonego wykorzystywania do celów edukacyjnych.

Wśród pomocy znalazły się między innymi model ludzkiego kręgosłupa oraz mózgu, model twierdzenia Pitagorasa, a także działająca replika benzynowego silnika spalinowego. Średnia oszczędność względem gotowych pomocy dostępnych do kupienia w sklepach wyniosła aż 86%! 

To właśnie dlatego druk 3D dla klientów indywidualnych idealnie sprawdza się w szkołach – relatywnie niskim kosztem można doposażyć wszystkie pracownie, a gdy jakiś przyrząd ulegnie uszkodzeniu, to bardzo szybko (i tanio) można go ponownie wydrukować.

Historia i muzea.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, najlepszą formą edukacji jest praktyka. W szczególności dotyczy to odległych okresów historycznych, kiedy to codziennie używano przedmiotów, których próżno szukać w dzisiejszych czasach. Najlepszym tego przykładem może być historyczne oręże – ozdobne samurajskie hełmy, elementy architektoniczne czy średniowieczne machiny wojenne.

Niestety, nawet najlepsze podręcznikowe ilustracje nie będą w stanie w pełni pokazać ich okazałości. Tak naprawdę w tym zadaniu może pomóc tylko druk 3D. Przy pomocy tej technologii będziesz w stanie dosłownie „ożywić” historyczne przedmioty i wydrukować je w pożądanej przez Ciebie skali. 

Repliki z drukarki 3D pozwolą bliżej poznać dawne kultury i cywilizacje, a także zrozumieć, jak kiedyś wyglądało codzienne życie. Mogą stanowić muzealny eksponat lub pomoc naukową w pracowni historycznej Twojej szkoły. Kto wie, może dzięki nim zarazisz kolejne pokolenia miłością do historii?

Grupy historyczne oraz rekonstrukcyjne.

Mówiąc o historii, nie można zapomnieć o prawdziwych bohaterach, jakimi są członkowie grup rekonstrukcyjnych, którzy w pocie czoła pracują nad inscenizacjami wydarzeń historycznych. Wielu z nich poświęcało każdą swoją wolną chwilę na to, by ręcznie przygotować elementy swojego wyposażenia zgodnie z tym, co zostało zapisane na kartach historii.

Teraz jest na to prostszy sposób – druk 3D dla klientów indywidualnych. Dzięki niemu możesz wykonać dokładne repliki w skali 1:1 hełmów, pancerzy, a nawet historycznego uzbrojenia. I tak zamiast zaplatać kilka kilometrów drutu wraz z metalowymi oczkami w celu stworzenia średniowiecznej kolczugi, będziesz mógł zwyczajnie zamówić wydrukowanie gotowego pancerza z tworzywa sztucznego. Będzie on lżejszy od stalowego odpowiednika, dzięki czemu łatwiej będzie Ci odgrywać w nim swoją rolę na polu bitwy.

Druk 3D dla klientów indywidualnych pozwoli wydrukować również repliki medali wojskowych lub innych ornamentów dla Twoich oddziałów. Możesz także stworzyć pamiątkowe odznaczenia dla wszystkich uczestników danej inscenizacji, które będą stanowić doskonałą pamiątkę na wiele lat.

Architekci.

Dobra i przejrzysta prezentacja jest kluczem do pozyskania klienta. Dlatego też tak ważne jest, aby odpowiednio się do niej przygotować. Jako architekt lub projektant sam pewnie doszedłeś do podobnych wniosków. I chociaż współczesne laptopy są na tyle wydajne, by sprostać wyświetlaniu szczegółowego modelu 3D w wysokiej rozdzielczości, to wielu inwestorów nadal woli zobaczyć jego fizyczną makietę.

Kartonowe miniatury mają swój niezaprzeczalny urok, ale ich wykonanie pochłania ogromne ilości czasu i wymaga talentu artystycznego. Na szczęście manualne wykonywanie makiet może w całości zastąpić druk 3D. Wystarczy, że wyeksportujesz przygotowany przez Ciebie model 3D i prześlesz go jednemu z fachowców działającemu u nas w ramach współpracy. W umówionym terminie do siedziby Twojej firmy lub firmy Twojego kontrahenta dotrze dobrze zabezpieczona paczka zawierająca szczegółową makietę całego modelu!

Druk 3D dla klientów indywidualnych pozwoli Ci także produkować pamiątkowe wizytówki, zawierające dane Twojej firmy. Posłużą one jako ozdobny przycisk do papieru lub dekoracja biurka, a w stosownym momencie przypomną, do kogo warto wrócić z kolejnym zleceniem.

Gry planszowe i towarzyskie.

Na samym końcu naszego zestawienia mamy również gratkę dla zwolenników interaktywnej rozrywki. Bez względu na to, czy jesteś fanem planszówek, gier bitewnych czy RPG, technologia druku 3D znacząco ubogaci Twoją rozgrywkę. W jaki sposób?

Chociażby poprzez drukowanie modularnych makiet, terenów i postaci. I tak oto będziesz mógł przyozdobić swój stół do WH 40k industrialnymi ruinami, a jeśli bardziej preferujesz D&D, to nic nie stoi na przeszkodzie, byś zbudował skarbiec pełen złota, który to podczas podróży odkryją Twoi bohaterowie wydrukowani w 3D.

Jednak naszym zdaniem najciekawszym zagadnieniem są kompletne gry, które tylko czekają, aż je wydrukujesz. Jedną z takich produkcji jest Cyvasse, czyli gra oparta o “Grę o Tron” George’a R. R. Martin’a. Jest to swoista wariacja na temat szachów zlokalizowana w uniwersum znanym z kinowej produkcji HBO. Grając w nią, możesz wcielić się w znane z książek i serialu postaci i samemu sięgnąć po zwycięstwo. Co w tym wszystkim jest najlepsze? Możesz ją za darmo pobrać ze strony thingiverse i wydrukować samemu lub powierzyć to zadanie współpracującym z nami ekspertom.

Linki do wymienionych w tekście pozycji:

Alexandre Chappel

https://www.youtube.com/watch?v=OthwoWeLb_U

https://www.alch.shop/shop/p/the-ultimate-assortment-system-collection

MTU

https://www.mdpi.com/2411-9660/4/4/50/htm

Notre-Dame de Reims

https://www.thingiverse.com/thing:35798

Cyvasse

https://www.thingiverse.com/thing:92172