Cięcie laserem szkła

Cięcie laserem szkła – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi laserowego cięcia szkła? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w laserowym cięciu szkła czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta.  Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Co możesz wyprodukować ze szkła w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade za pomocą technologii laserowej?

Odpowiedź również tutaj jest banalnie prosta, a do tego krótka i zwięzła. Laserowe cięcie szkła pozwala wytworzyć właściwie wszystko. Absolutnie. Nie wierzysz? Powtórzymy jeszcze raz. Korzystając z Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade i wykorzystując wycinanie w szkle, jesteś w stanie wyprodukować właściwie wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy. Począwszy od standardowych okien, które znajdują się w każdym gospodarstwie domowym, a skończywszy na niesamowitej, niespotykanej, zachwycającej sztuce szklanej. W połączeniu z laserowym sprzętem do grawerowania i wytrawiania szkła, systemy dostępne w naszej sieci partnerskiej mogą tworzyć absolutnie piękne, niestandardowe i nieszablonowe kreacje, na których punkcie Twoi klienci wręcz oszaleją. Mogą to być między innymi: rzeźbione, spersonalizowane nagrody firmowe, profesjonalne i koneserskie elementy wzornictwa, szklane napisy i oznakowania, ozdoby, dekoracje, a nawet elementy przemysłowe wykorzystywane w urządzeniach czy fabrykach. Ty jesteś twórcą. Ty decydujesz, projektujesz, dostosowujesz, stwarzasz. Chciałbyś zobaczyć coś w ofercie sprzedażowej swojej firmy albo znaleźć jakieś nowe, wewnętrzne rozwiązania dla swojej instytucji? Skontaktuj się z nami, a na pewno wspólnie wypracujemy rozwiązanie, które Cię zachwyci, zainspiruje i porwie. Po to przecież jesteśmy. Dołącz do nas już dziś.

Cięcie szkła przy wykorzystaniu lasera

Czasy się zmieniają, technologie rozwijają, pewne zakresy wiedzy idą naprzód… coś, co niegdyś wydawało się niemożliwe, dzisiaj może być realizowane – i to z powodzeniem.

Jedną z takich kwestii jest cięcie szkła przy wykorzystaniu lasera. Lasery mają w obróbce szkła znaczną przewagę nad klasycznymi, mechanicznymi metodami, ponieważ przy odpowiednim doborze parametrów lasera (np. energia impulsu, współczynnik nakładania i powtarzalność impulsu), pozwalają zapobiec powstawaniu mikropęknięć, eliminując konieczność pracochłonnego wykańczania, a także – dzięki działaniu bezdotykowemu – osiągają znacznie krótsze czasy całej obróbki. Wszystko to jest gwarantem większej precyzji oraz umożliwia wykonywanie procesów niedostępnych dla standardowych metod. Laserowe cięcie szkła pozwala zatem szybko i z wysoką wydajnością zrealizować nawet bardzo skomplikowane zlecenia.

W przeciwieństwie do mechanicznej obróbki szkła technologia laserowa nie wymaga stosowania cieczy chłodzącej. Zmniejsza to koszty konserwacji i późniejszego czyszczenia szyby. Cały proces laserowy odbywa się jakby „na sucho”, niemal bezgłośnie i bez ryzyka pęknięcia szkła. Laserowa wycinarka do szkła łączy już w sobie technologię laserową z chłodzeniem powierzchni, celem uzyskania czystego, doskonałego złamania. Systemy te można z powodzeniem wykorzystywać do stworzenia nieskazitelnych projektów szklanych i znacznego skrócenia czasu produkcji, z naprawdę zachwycającym, doskonałym i perfekcyjnym rezultatem.

Czym właściwie jest szkło i jakie jego rodzaje mogą zostać poddane obróbce laserowej?

Podstawowymi surowcami do produkcji szkła są minerały i inne nieorganiczne substancje chemiczne: piasek szklarski, soda, dolomit i wapień. Razem tworzą one gęsty materiał, który jest kruchy i delikatny, a jednocześnie gładki i twardy. Naukowcy nazywają to amorficzną substancją stałą. W wyjątkowy sposób odbija ona i absorbuje światło. Z praktycznego punktu widzenia szkło ma także wiele innych przydatnych i cennych właściwości, jak: rola akustyczna i izolująca, nietoksyczność (nie zanieczyszcza środowiska chemicznymi substancjami), odporność na działanie większości substancji chemicznych, łatwość utrzymania w czystości, możliwość recyklingowania.

Szkło szkłu jest nierówne. Może ono przybierać naprawdę różnorodne formy. W zależności od tego, jakie cechy szkła są dla nas ważne, przydatne i użyteczne, do jego wyrobu wykorzystuje się różnych pierwiastków. Najpopularniejszym budulcem jest kwarc. 

W laserowych systemach do cięcia szkła stosuje się lasery CO2 o dużej mocy (ponieważ – jak wspomnieliśmy wcześniej – ono absorbuje i odbija światło w różny sposób). Wiele typów laserów może wytrawiać szkło lub znakować je w celu stworzenia interesujących projektów, aby jednak całkowicie przeciąć większe i grubsze tafle szkła – lub też wyciąć z nich jakieś elementy – potrzebny jest mocniejszy laser. Pęknięcie szkła podczas procesu cięcia odbywa się wzdłuż bardzo precyzyjnej linii.

Do obróbki laserowej można zastosować następujące rodzaje szkła:

Reklama
 • szkło okienne,
 • szkło hartowane,
 • szkło ceramiczne,
 • szkło kolorowe,
 • szkło artystyczne,
 • szkło laminowane,
 • szkło lakierowane,
 • szkło pojemnikowe,
 • szkło lane,
 • szkło prasowane,
 • szkło płaskie,
 • szkło tłoczone,
 • szkło taflowe,
 • szkło kryształowe,
 • szkło zwierciadlane,
 • szkło lustrzane,
 • szkło float,
 • szkło stożkowe i okrągłe,
 • szklanki, kieliszki, karafki, butelki.

Jakie zalety wynikają z laserowego cięcia szkła w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade?

Po pierwsze są to zalety wypływające ze stosowania laserowej obróbki szkła ogólnie. Dzięki dokładnemu, precyzyjnemu, bezpiecznemu cięciu laserowemu o dużej mocy, szkło można rozdzielić bez typowych mikropęknięć, które pojawić się mogą w mechanicznych czy klasycznych procesach cięcia szkła. Także pył i wióry stanowią tu dużo mniejszy problem. Ponadto, te drobne pęknięcia – na które trzeba było godzić się wcześniej, przed erą laserów – stanowiły ogromne niedoskonałości i niedogodności w niektórych branżach, takich jak przykładowo nanotechnologia. 

Najdoskonalsze, najczystsze, najgładsze krawędzie w historii cięcia szkła, niezwykła elastyczność (nie do uzyskania przy stosowaniu innych metod), możliwość wycinania dowolnych, nawet najbardziej skomplikowanych kształtów oraz obróbka naprawdę ogromnych tafli – z wyłączeniem czynnika ludzkiego (a więc i możliwości stłuczenia na skutek błędu pracownika) – to zalety cięcia laserowego, których nie jest w stanie przebić żadna inna dostępna obecnie technologia.

Po drugie – z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade oszczędzasz czas i pieniądze. Za pomocą jednego kliknięcia zlecasz swój projekt i czekasz na oferty, które same do Ciebie napłyną. Ty tylko wybierzesz najkorzystniejszą dla siebie. Czy to nie jest banalnie proste?

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem