Cięcie laserem rur i profili

Cięcie laserem rur i profili – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi cięcia laserem rur i profili? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w cięciu laserem rur i profili czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy. 

Wycena on-line

Laserowe cięcie profili i rur w LaserTrade

Możliwości Portalu Produkcyjno-Usługowego LaserTrade w zakresie laserowego cięcia rur i profili są ogromne. Biorąc pod uwagę całą sieć firm partnerskich zrzeszonych wokół naszego portalu i z nim współpracujących, jesteśmy miejscem idealnym do szybkiego nawiązywania kontaktu, pozyskiwania ofert handlowych oraz błyskawicznej realizacji zadania. Panel Klienta pozwala na zebranie wszystkich zasobów związanych z ofertami i zamówieniami w jednym, uporządkowanym miejscu. To gwarancja udanej współpracy!

Gdzie znajdą zastosowanie obrobione w LaserTrade rury i profile?

W wielu sektorach rozmaitych branż laserowe cięcie rur i profili oferuje praktycznie nieograniczone możliwości projektowania oraz szeroki wachlarz sposobności produkcji wyjątkowych elementów. Obrobione laserowo rury i profile znajdziemy zatem w branży motoryzacyjnej, budowie pojazdów użytkowych, maszyn rolniczych, projektowaniu mebli, regałów sklepowych, przyrządów fitness, w architekturze, petrochemii. Są one niezwykle istotnymi częściami składowymi konstrukcji maszyn i urządzeń, konstrukcji nośnych, ram, podpór, rurociągów, rozmaitych wyrobów metalowych. Cięcie rur nierdzewnych, wycinanie w profilach, cięcie profili laserem, wypalanie laserowe – to usługi przynoszące zatem wiele korzyści w wielu dziedzinach przemysłowych.

Jakie materiały wykorzystywane są przez Partnerów LaserTrade w laserowym cięciu profili?

Cięte i kształtowane profile mogą być wykonane z takich materiałów jak:

 • metale kolorowe: aluminium, miedź, mosiądz,
 • stal konstrukcyjna,
 • stal węglowa,
 • stal nierdzewna,
 • stal galwanizowana,
 • stal cynkowana.

Jakie lasery wykorzystywane są przez Partnerów LaserTrade do laserowego cięcia?

W zależności od zastosowanego materiału, wymaganej jakości cięcia i zdolności produkcyjnej, użytkownicy mają do wyboru systemy cięcia z zastosowaniem laserów CO2 lub włóknowych.

Lasery CO2 charakteryzuje wysoka jakość cięcia. Preferowany zakres ich zastosowań to materiały o średniej lub dużej grubości. Krawędzie cięcia, utworzone przy użyciu wiązki laserowej, wyróżniają się brakiem zadziorów i niewielką ilością wyżłobień, co pozwala na dalsze przetwarzanie wykrojonych elementów bez obróbki wykończeniowej.

Z kolei lasery włóknowe umożliwiają uzyskiwanie dużych prędkości cięcia w materiałach o małej grubości. Gwarantuje to niskie zużycie energii elektrycznej oraz niskie nakłady związane z konserwacją. Technologia ta używana jest w przypadku stali, stali nierdzewnej, aluminium i metali nieżelaznych, jak miedź czy mosiądz oraz wszelkich stopów.

Maszyny używane przy cięciu profili pozwalają na:

 • „czyste” cięcie z automatycznym usunięciem z wnętrza rur pozostałości po cięciu (palenie laserem, wycinanie metalu, wycinanie ze stali, cięcie stali nierdzewnej, cięcie aluminium laserem, inne),
 • automatyczny pomiar błędów wymiaru ciętego materiału,
 • automatyczne wykrywanie szwów spawalniczych,
 • automatyczny załadunek,
 • zminimalizowanie odpadu, transport odpadów i zużytego materiału,
 • usuwanie kurzu i zużytego gazu.

Zastosowanie najnowocześniejszego sprzętu daje stuprocentowe bezpieczeństwo i umożliwia wykonywanie nawet najbardziej wymyślnych zleceń w zadowalającym czasie. Pozwala wytwarzać powtarzalne elementy, zgodne z otrzymanymi wytycznymi i przekazaną dokumentacją techniczną.

Laserowe cięcie profili i rur w LaserTrade otwiera nowe perspektywy i możliwości

Wprowadzenie lasera do powszechnego użytku całkowicie zrewolucjonizowało usługi wykonywane dla branży metalowej. Wcześniej cięcie rur nierdzewnych o przekroju kołowym musiało odbywać się za pomocą palnika lub z wykorzystaniem specjalnych maszyn, co wymagało zastosowania dodatkowych czynności w postaci ukosowania, wiercenia, frezowania, pasowania. Te żmudne operacje wiązały się z dość wysokimi kosztami wytworzenia i w przypadku np. inwestycji konstrukcyjnych były całkowicie nieuzasadnione ekonomicznie.

Postęp technologii sprawił, że obecnie nie ma praktycznie żadnego profilu metalowego, którego nie można by ciąć laserem. Wycinanie w profilach pozwala na wielką kreatywność i otwiera ogrom możliwości w obszarze techniki wytwórczej: można wycinać dowolne typy – prostokątne, kwadratowe, okrągłe, owalne, w kształcie liter (przekroje otwarte H, L, T, U) – zachowując przy tym wysoką jakość i regularność krawędzi. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych, innowacyjnych narzędzi obróbka rur i cięcie profili laserem wykonywane są z niezwykłą precyzją, co przekłada się na to, że późniejszy montaż wyciętych elementów przebiega sprawnie i zapewnia dokładne połączenie wszystkich części.

Tam, gdzie obróbka 2D nie wystarcza, można posłużyć się technologią 3D, która oprócz prostych krawędzi cięcia, umożliwia także wykonywanie skosów do 45 stopni, co często jest w stanie zastąpić pracochłonne wiercenie, wykrawanie, frezowanie i piłowanie. Cięcie rur laserem 3D wpływa na redukcję zbędnych kosztów, a przy okazji oszczędza czas. Jest to niebagatelne przyspieszenie wszelkich inwestycji i zamierzeń produkcyjnych. Wprawdzie cały proces jest sterowany komputerowo, niemniej nie oznacza to, że włączamy przycisk i cała obróbka toczy się bez udziału czynnika ludzkiego. Co prawda automatyczne procesy są bardzo wygodne i są wielkim ułatwieniem, jednak każda produkcja elementów wymaga wybrania właściwych dla danego zlecenia parametrów w celu uzyskania finezyjnej precyzji wykonania oraz zapewnienia niezmiennej powtarzalności. Stała opieka inżynierska, zastosowanie nowoczesnego oprogramowania i cyfrowego sterowania, umożliwiają uzyskanie znakomitej dokładności. Ważny dla wykonywania usług laserowego cięcia rur i profili w systemie seryjnym jest też dodatkowy osprzęt, umożliwiający pełną automatyzację produkcji. Należy przy tym pamiętać, że obróbka z wykorzystaniem urządzeń laserowych daje możliwość nie tylko przecinania rur i profili zgodnie z potrzebami, ale również jednoczesnego kształtowania otworów i tzw. zamków służących precyzyjnemu łączeniu elementów. Cały ten postęp technologiczny otworzył przed projektantami i inżynierami całkowicie nowe perspektywy i możliwości, w tym utrzymanie idealnego wzorca wszelkich wymagań technicznych i estetyki gotowego produktu, przy powtarzalnym procesie produkcyjnym. Ogromnym plusem cięcia rur laserem jest tu niezwykła dokładność i precyzja całego procesu.

Jak odbywa się laserowe cięcie rur i profili?

Proces cięcia rur oraz profili laserem polega na punktowym wprowadzeniu energii pod postacią wysokoenergetycznego strumienia tnącego. Jako narzędzie cięcia służy gorący promień lasera, otoczony gazem technicznym o dużej czystości. Odbywa się to w kombinacji trzech metod: spalania, stapiania i sublimacji.

Reklama

Cięcie laserem rur ma tę przewagę nad cięciem w blachach, że bazuje się na półprodukcie bardziej przetworzonym niż blachy, stąd stosunkowo niewielka ilość laserowej obróbki może wygenerować gotowy produkt, niewymagający dalszej obróbki, którego cena będzie niższa od produktu z blachy.

Jakie zalety ma laserowe cięcie rur?

Zalety stosowania laserowego cięcia rur i profili są podobne do korzyści wypływających z laserowego cięcia blach, a więc:

 • niezawodna jakość i dokładność (brak gradu, rys, odprysków i zadrapań ciętego tworzywa),
 • możliwość cięcia cienkościennych rur i profili bez obawy o deformację,
 • skupiona strefa wpływu energii cieplnej, wąska ścieżka palenia, 
 • bezstykowość, umożliwiająca wycinanie otworów w profilach nierdzewnych szlifowanych i polerowanych, bez naruszania ich powierzchni,
 • wysoka jakość i gładkość krawędzi,
 • możliwość uzyskania skomplikowanych i bardzo wymagających pozycji, modułów o praktycznie każdym kształcie,
 • dowolna ilość wycinanych części,
 • szeroki wybór w zakresie elastycznej produkcji małych i dużych serii,
 • idealna powtarzalność parametrów ciętych materiałów,
 • brak konieczności stosowania dalszej obróbki,
 • pełna automatyzacja,
 • płynny przebieg następujących po sobie procesów i optymalne wyniki,
 • wysoka prędkość cięcia,
 • oszczędność czasu i materiału.

Stosując laserowe cięcie rur, trzeba mieć świadomość ograniczeń i problemów, jakie mogą pojawić się po drodze i dostosować do tego parametry cięcia (aby uniknąć np. złamania przeciwległej strony rury wiązką laserową).

Wprowadzenie w firmie usług laserowego cięcia rur i profili otwiera szeroki zakres zupełnie nowych możliwości. Precyzja wycinania pozwala na tworzenie innowacyjnych elementów, a dzięki obróbce bez użycia siły nacisku możliwa jest obróbka elementów cienkościennych bez deformowania ich kształtów. Można przycinać i wykonywać otworowania w elementach o znacznie bardziej skomplikowanych kształtach niż standardowe profile, a komputerowe przygotowanie programów technologicznych na laser znacznie skraca czas przygotowania produkcji. Czyni to ofertę firmy bardziej atrakcyjną od innych i podnosi jej konkurencyjność na rynku usług metalowych. Warto poszerzyć swój park maszynowy o urządzenia do laserowego cięcia rur i profili, a jeśli jest to niemożliwe – skorzystać z nieograniczonych możliwości, jakie daje Portal Produkcyjno-Usługowy LaserTrade. Zapraszamy do współpracy!

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem