Cięcie laserem Hardox

Szybko wycenimy Twój projekt!
Wolne terminy i największy park maszynowy w Polsce .

Jak działa Platforma LaserTrade?

Komunikujemy skutecznie! Nawiąż szybki i bezpośredni kontakt z firmami CNC i 3D.

Nie pobieramy opłat ani prowizji. Nie pośredniczymy w transakcjach. Oferty otrzymasz na adres e-mail, a zamówienie zrealizujesz bezpośrednio u Wykonawcy.

 1. Wczytaj pliki

  Dodaj zapytanie

  Dodaj zapytanie, dodaj pliki, powiedz na kiedy.

 2. Porównaj oferty

  Poczekaj na oferty

  Oferty od firm wraz z ich danymi zostaną wysłane na e-mail.

 3. Produkcja

  Nawiąż współpracę

  Współpracę z wybraną firmą możesz nawiązać w Platformie lub poza nią.

 4. Wysyłka

  Wróć z kolejnym projektem

  Komunikacja przez LaserTrade to niesamowita wygoda :)

Wyceń usługę

Cięcie laserem Hardox – przykłady.

Zleć cięcie laserem Hardox specjalistom.

Zaletą stali Hardox jest łatwość obróbki, choć wymaga to specjalnej technologii, sprzętu, podejścia, no i oczywiście wiedzy. Obróbka nie wpływa na jej właściwości.

Oferujemy nowoczesne, niezawodne i niezwykle precyzyjne cięcie laserem stali Hardox. Jest to gwarancja: szybkości procesu, braku odkształceń, dokładnych i gładkich krawędzi, efektywności zużycia materiału i utrzymania odpadów poprodukcyjnych na relatywnie niskim poziomie, zachowania powtarzalności elementów. 

Stal Hardox może być cięta także przy użyciu innych metod cięcia termicznego (plazma, tlen) oraz na zimno (strumień wody).

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Dołącz do nas!

zaufało nam setki firm

Zlecając nam wycinanie laserem Hardox zyskujesz wiele korzyści. Odpowiedzi od firm chętnych podjęcia się realizacji zlecenia pojawiają się błyskawicznie. Masz możliwość sortowania ich według priorytetowych parametrów i wybrania w oferty najpełniej odpowiadającej Twoim potrzebom. 

Ile kosztuje cięcie Hardoxu laserem?

Jest to kwestia indywidualna, zależna od grubości materiału, wycinanych kształtów, złożoności projektu, wielkości zamówienia itd., dlatego w sprawie ustalenia kosztów prosimy o kontakt poprzez odpowiedni formularz.

Hardox – co to za stal.

Jakie są zalety i właściwości stali Hardox? 

Jak wspomnieliśmy wyżej, stale trudnościeralne Hardox są wiodącymi na świecie stalami odpornymi na ścieralność. Mają w pełni martenzytyczną strukturę – przypadkowa orientacja ziaren, drobnoziarnista mikrostruktura, wysoka czystość i niska domieszka substancji niemetalicznych to jednocześnie gwarancja udarności w niskich temperaturach.

Ich niezrównana twardość oraz udarność przekładają się z kolei na wysoką produktywność, wydajność i gwarantują dłuższy okres eksploatacji wykonanego z nich sprzętu czy powstałych konstrukcji.

Te doskonałe właściwości biorą się z odpowiednio dobranego składu chemicznego (różne grubości cechują się różnymi stopami, jednym z ważnych elementów jest równoważnik węgla oraz niska zawartość domieszek fosforu i siarki) i ze specjalnego procesu produkcji, obejmującego najwyższej jakości oczyszczenie surowca i jego unikalne hartowanie.

Gatunki stali Hardox.

Stale Hardox dostępne są w szerokim zakresie gatunków i grubości, co umożliwia dopasowanie ich do swoich potrzeb i oczekiwań. Możemy więc wyróżnić: Hardox 400, Hardox 450, Hardox 500, Hardox 550, Hardox 600, Hardox Extreme, Hardox Hitemp.

Wykorzystanie Hardoxu.

Z uwagi na korzystne właściwości blachy trudnościeralne Hardox są cenionym materiałem w wielu dziedzinach przemysłu. Uważa się, że przedmioty wytwarzane z tej stali są jednymi z najtrwalszych, co daje gwarancję, że powstałe z nich urządzenie będzie pracować solidnie przez wiele lat. Hardox znajduje swoje zastosowanie w miejscach, gdzie wymagana jest najwyższa wytrzymałość ze względu na trudny dostęp bądź koszty wymiany czy naprawy uszkodzonego elementu, a więc przykładowo: w przemyśle ciężkim, energetyce, recyklingu, w budowie dróg, w kopalniach i kamieniołomach, w transporcie, przy pracach wyburzeniowych. Powstają z niego różnego rodzaju elementy maszyn, przy których nie można sobie pozwolić na najmniejsze pęknięcie czy zniekształcenie. Przykładami mogą być elementy: wywrotek, nadwozi samochodów ciężarowych, śmieciarek, osprzętu do traktorów, konstrukcji wsporczych, lejów, zsuwni, przesypów, okładzin, bunkrów. Ponadto różnego rodzaju: chwytaki, czerpaki, sita, noże, przenośniki, niszczarki, listwy równające, ostrza lemiesza, młotki w kruszarkach przemysłowych, młoty i wirniki szlifierek, łopaty do spycharek, łyżki do koparek, płaskowniki, pręty, kontenery i pojemniki do różnych celów (m.in. transportu substancji agresywnych).

Używanie do produkcji stali Hardox pozwala zwiększyć żywotność powstałych narzędzi, maszyn i urządzeń, zmniejszyć ich zużycie i ograniczyć koszty związane z serwisem zużytych części czy przestojami powstałymi na skutek wyłączenia danego urządzenia z użytkowania. Warto przy tym zaznaczyć, że stal Hardox zachowuje się tak samo przez cały okres swojej żywotności.

Nasz zasięg.

Wykonawców cięcia laserem Hardox znajdziesz: w Warszawie, we Wrocławiu, w Krakowie, w Poznaniu i w każdym innym zakątku kraju. Złóż zapytanie ofertowe on-line, poczekaj na darmową wycenę, potwierdź zamówienie na cięcie laserem Hardox i odbierz produkty pod wskazanym przez siebie adresem.

Gdzie wykonujemy cięcie laserem Hardox?

 • Cięcie laserem Hardox Warszawa
 • Cięcie laserem Hardox Poznań
 • Cięcie laserem Hardox Wrocław
 • oraz w naszych partnerskich oddziałach na terenie całego kraju