Cięcie laserem drewna

Laserowe cięcie drewna i materiałów drewnopochodnych (sklejka, forniry, MDF, korek itp.)  – usługa CNC dostępna w LaserTrade. Poszukujesz wykonawcy usługi laserowego cięcia drewna? Nic prostszego. 

W LaserTrade firmy z całej Polski specjalizujące się w laserowym cięciu drewna czekają na Ciebie w jednym miejscu. 

Skorzystaj z narzędzia w Panelu Klienta. Zapytaj – przefiltruj otrzymane oferty – zamów u wybranego wykonawcy.

Wycena on-line

Cięcie i wycinanie laserem w drewnie i materiałach drewnopochodnych 

Precyzyjne wycinanie w drewnie: Jakie przedmioty z drewna obrabianego laserowo możesz wykonać w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade?

Wycinanie w drewnie CNC pozwala na wykonanie wyjątkowych produktów. Rozpocznij z portalem LaserTrade produkcję spersonalizowanych, niestandardowych, profesjonalnych elementów z drewna i ciesz się własnym biznesem. Wycinaj ciekawe kształty, bądź kreatywny i czerp satysfakcję z tego, że Twoje projekty rozchodzą się jak świeże bułeczki. Doceń jak proste i skuteczne jest wytwarzanie z LaserTrade – komponuj i twórz zapierające dech w piersiach przedmioty. Profesjonalni modelarze, artyści, amatorzy – każdy znajdzie w LaserTrade miejsce dla siebie. Istnieją miliony możliwości, od prostych, konfigurowalnych przedmiotów (takich jak: wizytowniki, podstawki, zakładki do książek, breloki, magnesy, ramki, gadżety promocyjne, opakowania, stojaczki), po zdobioną, inkrustowaną, skomplikowaną sztukę czy ekologiczne dekoracje lub meble biznesowe. Laserowe wycinanie w drewnie to nieograniczony potencjał możliwości!

Wycinanie CNC w drewnie, czyli przykładowe przedmioty z drewna, których produkcję możesz rozpocząć z Portalem Produkcyjno-Usługowym LaserTrade:

 • rzemiosło, rękodzieło artystyczne, biżuteria,
 • zabawki,
 • przemysł meblarski,
 • wnętrzarstwo, artykuły dekoracyjne,
 • wyposażenie sklepów,
 • zaopatrzenie szkół,
 • modele architektoniczne,
 • sztuka: inkrustacje, markieteria,
 • tabliczki, szyldy i oznakowania zewnętrzne, 
 • dekoracje świąteczne,
 • prezenty, pamiątki, ozdoby, zaproszenia, certyfikaty,
 • gadżety promocyjne, nagrody, identyfikatory, podkładki, ramki, breloki, magnesy, eleganckie zakładki do książek, zawieszki do bagaży, menu,
 • obudowy, opakowania, skrzyneczki, stojaki i wiele, wiele innych.

Laser to wspaniałe i wszechstronne urządzenie! Zamów wycinanie drewna CNC w LaserTrade!

O tym, że laser jest jedną z najlepszych możliwych opcji obróbki – jeśli nie najlepszą – mówiliśmy już w naszym portalu wielokrotnie. Od metalu, poprzez drewno, szkło, tworzywa, tekstylia, aż po papier – żadna inna metoda nie da takiej precyzji i tylu korzyści, tylu nowych kształtów i niestandardowych rozmiarów, co wykorzystanie wiązki laserowej. Mocno uwypuklone jest to przy obróbce materiału, jakim jest drewno, albowiem wcześniej dostępne starsze technologie nie dawały tak szerokich możliwości. Dzisiaj, dzięki laserowej wycinarce do drewna, rzemieślnik ma w ręku narzędzia, które pozwalają mu tworzyć skomplikowane projekty wycięć, łagodniejsze krzywizny i ciaśniejsze naroża. Wszystko to przy idealnie doskonałych konturach, bez krzywizn, strzępień, nieestetycznych nadpaleń i konieczności martwienia się o trociny czy sypiące się wióry drzewne. Cały proces jest znacznie szybszy, czystszy i łatwiejszy niż w przypadku mechanicznych alternatyw, a do tego zużywanie się i tępienie pił czy noży nie jest już żadnym problemem, ponieważ używanie laserowych wycinarek jest bezkontaktowe, czyli nie zachodzi bezpośredni kontakt z obrabianym materiałem. Kolejną zaletą korzystania z lasera jest bezpieczeństwo, gdyż jest to proces zautomatyzowany, niewymagający styczności z ostrymi narzędziami. Nie ma też konieczności czasochłonnego mocowania materiałów, a obrabiany materiał wcale się nie wypacza. Laser to wspaniałe i wszechstronne urządzenie, a CNC wycinanie w drewnie to usługa gwarantująca szereg korzyści!

Promień lasera to nic innego, jak silna wiązka skoncentrowanego światła, emitowanego przez ruchomą głowicę, będąca w stanie nagrzewać rzeczy do niesamowitej temperatury. W procesie tym drewno nie zostaje spalane, tylko zmienia się szybko w dym i odparowuje. Ponieważ materiał zostaje poddany minimalnemu obciążeniu termicznemu, linie brzegowe nie są ani spalone, ani mocno przypalone, a ładnie, starannie, dokładnie i precyzyjnie wykończone. Nie ma potrzeby stosowania po cięciu laserowym żadnej obróbki wykańczającej. Wycinanie w drewnie laserem samo w sobie jest wystarczająco kunsztowne.

Korzyści ze stosowania tego rodzaju obróbki jest znacznie więcej: możliwość wycinania nawet najbardziej skomplikowanych i złożonych graficznie elementów, wysoka trwałość i długa żywotność urządzenia, proste przetwarzanie cyfrowe, pełna automatyzacja.

Jesteś zainteresowany, jak wygląda “wycinanie CNC w drewnie cena”? Skontaktuj się z nami poprzez “Wycena Online” na stronie LaserTrade.pl. Nasi Partnerzy do każdego projektu ustosunkowują się indywidualnie.

Wycinanie laserowe w drewnie: Jakie rodzaje drewna nadają się do obróbki laserowej? Które z nich są najlepsze?

Jeśli laser jest prawidłowo skalibrowany, to w zasadzie wszystkie rodzaje drewna i słojów mogą być nim cięte. Warunkiem jest to, aby materiał był jednorodny, o stałej gęstości i zawartości żywicy. Najlepiej tnie się drewno miękkie (typu sosna, topola czy balsa), bez zniekształconego, ciasnego, twardego wzoru słojów. Do takiego cięcia nie jest potrzebna duża ilość ciepła ani wielka moc, dlatego prędkość cięcia jest znacznie szybsza. Im drewno lżejsze, tym mniejszy kontrast.

Reklama

Najlepiej tnie się materiał do 20 mm grubości. Powyżej tego parametru warto rozważyć użycie frezarki CNC, ponieważ laser musiałby przejść wiele przejść, co mogłoby skutkować niewytworzeniem czystego cięcia. Frez CNC z łatwością poradzi sobie z większą grubością, jednakże trzeba się przy tym liczyć z tym, że szerokość nacięcia będzie większa niż w przypadku cięcia laserem. Ploter frezujący CNC może przy okazji wykonać rzeźbę w drewnie, a wycinarka laserowa – grawer.

Jakie jeszcze rodzaje drewna i produktów drewnopochodnych dobrze tnie się laserem?

 • Drewno twarde (typu: dąb i wiśnia) – co prawda są one gęstsze od drewna miękkiego i wymagają zastosowania wyższego poziomu mocy, ale zapewniają też większy kontrast w przypadku grawerowania.
 • Forniry – produkowane są z prawdziwego drewna na powierzchni, dlatego tnie się je tak dobrze, jak płyty z litego drewna (np. cięcie formatek na wymiar).
 • MDF – jest to jednolity materiał drewnopochodny, złożony z drobno rozwłóknionego drewna miękkiego, niekorowego, delikatnie prasowanego w kierunku poprzecznym i wzdłużnym. Krawędzie oraz powierzchnia płyt MDF są gładkie i jędrne, dlatego tnie się je i graweruje bardzo dobrze, aczkolwiek podczas obróbki krawędzie tnące ciemnieją.
 • Sklejka – najczęściej składa się z kilku warstw drewna z usłojeniem, sklejonego i sprasowanego pod kątem 90°. Dostępna w wielu różnych typach, rodzajach, rozmiarach, grubościach i teksturach, w szerokiej gamie kolorystycznej. Przy obróbce laserowej (szczególnie cięciu) należy zwrócić uwagę na rodzaj użytego do produkcji kleju – najlepiej wybierać sklejki z białym klejem lub specjalne sklejki do obróbki laserowej.

Tak naprawdę zakres tego, co możesz wytworzyć w Portalu Produkcyjno-Usługowym LaserTrade – podobnie jak i w przypadku innych materiałów – jest właściwie nieograniczony. Wszystko zależy od Twojej nieskrępowanej wyobraźni, kreatywności, pomysłów.

Nie czekaj. Zacznij swój biznes z nami. Produkuj i zarabiaj z LaserTrade, a przekonasz się, jakie to proste.

Gotowy na szybkie cięcie?

My tak!

WYCENA ONLINE
Cięcie laserem